[ZDJĘCIA] Ferie za nami - tak było w Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu

​Dwa turnusy półkolonii zimowych w MDK dobiegły końca. Jak co roku, zainteresowanie tą formą spędzenia czasu wolnego było ogromne, a listy zapełniły się błyskawicznie, także te rezerwowe. To niezbicie pokazuje, jak ważne jest organizowanie tego typu zajęć w czasie wolnym od szkoły, jak duża jest potrzeba wypełnienia czasu dzieci w sposób bezpieczny, interesujący, rozwijający i ciekawy dla samych zainteresowanych. Nieskromnie powiemy, że znów nam się to udało.


Ale po kolei. W poniedziałki zaczynaliśmy hitem dla każdego małolata, czyli Salą Zabaw. Tu zgierski Jeżyk jest niezastąpiony. Dzieciaki wyhasane, wyskakane, a przede wszystkim zintegrowane - bo podczas takiej nienarzucanej przez nikogo zabawy przyjaźnie nawiązują się same. Później znakomite zajęcia ruchowo-taneczne, mocno kreatywne - i wszyscy zgrani tak, jakby znali się od przedszkola. Najpiękniej widać było to podczas zabaw rywalizacyjnych, gdzie jedna drużyna dopingowała uczestników drugiej! No takich obrazków nie ogląda się codziennie.


Odwiedzili nas także policjanci ze zgierskiej komendy, którzy przedstawili jakie zagrożenia mogą czyhać na dzieci w czasie ferii, i jak się od nich ustrzec. No i można było z bliska obejrzeć kajdanki!


Drugi dzień to wyjście na kręgle. Niektóre dzieci spotkały się z tym sportem po raz pierwszy, niektóre ledwo mogły podnieść kule, ale wszystkie były uśmiechnięte. Niewątpliwie udana atrakcja w rankingu 6-12 latków. Do tego zajęcia w placówce - tu w ruch poszły talenty plastyczne. Powstało dużo ciekawych prac, z pełnym zaangażowaniem małych twórców.  Można było także spróbować się w sztuce cyrkowej - żonglerka to nie lada wyzwanie!


Środa to dzień lodowiska. Szaleństwo na lodzie, buzie roześmiane - czego chcieć więcej? Zajęcia w placówce na wyciszenie i kreatywność, i kolejny dzień z uśmiechem na ustach.


W czwartki odwiedzaliśmy Muzeum Miasta Zgierza - wystawa starych lalek i zabawek bardzo zainteresowała wszystkich naszych uczestników. Popołudniu natomiast bawiliśmy się w teatr. Co tu się działo! Istny szał!


W piątki, jako wisienka na torcie, główną atrakcją było wyjście na Szalone Pontony. Brak śniegu tu w niczym nie przeszkadzał, zjazdy z górki zaliczone. Do tego pożegnalny bal przebierańców jako finał naszych półkolonii.

Bardzo się cieszymy, że z roku na rok zainteresowanie naszymi propozycjami półkolonii zarówno zimowych, jak i letnich, nie maleje. Staramy się, by oferta była ciekawa, a dzieciaki zadowolone. Wygląda na to, że całkiem nieźle nam się to udaje ;)

Zapraszamy gorąco do zapoznania się z naszą ofertą na drugi semestr. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jesteśmy po to, by sprostać Waszym oczekiwaniom.

Dziękujemy za zaufanie
Zespół Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu
www.mdkzgierz.pl
www.facebook.com/mdkzgierz/

Zobacz także

Termomodernizacje w powiatowych budynkac…

Bezpieczna droga do szkoły w Rąbieniu

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wypadek w Głownie. R…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Zgierzu, z…

Zmiany tras autobusów w związku z pracam…

Aleksandrów Łódzki: KAS przechwyciła nie…

Kontrabanda znaleziona w przesyłkach poc…

Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z …

Podsumowanie 14. kolejki łódzkiej Klasy …

[ZDJĘCIA] Marsz ku Niepodległej w zgiers…

[ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Starym Chr…

[FILM Z POŚCIGU] Porachunki pseudokibicó…

[ZDJĘCIA] W stulecie Niepodległej

Wyszedł z domu, żeby się zabić. Szukali …

[WIDEO, ZDJĘCIA] Zjednoczeni Stryków lep…

[ZDJĘCIA] Patriotycznie w derbach Zgierz…

Głowno: Miejskie obchody 100 - lecia odz…

[ZDJĘCIA] 100-lecie Odzyskania Niepodleg…