W sobotę Baśniowy Bal w MDK. Zapisz się już dzisiaj!

Dodane przez EZG24.net

W imieniu organizatorów zapraszamy na "Baśniowy Bal"! To impreza taneczna z upominkami w konwencji balu maskowego dla dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej. Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie Młodzieżowego Domu kultury w Zgierzu.

- Chcemy zorganizować imprezę, która pozwoli poznać się i zbliżyć do siebie dzieciom i młodzieży z lokalnej społeczności. W założeniu pragniemy, aby uczestnicy nauczyli się nawiązywać ze sobą kontakty i przełamywać „pierwsze lody" w kontakcie z rówieśnikami. Impreza ma być rozwiązaniem obserwowanego przez rodziców problemu wśród uczniów - dzieci często są nieśmiałe lub nie potrafią rozmawiać i bawić się w realnym świecie, pozostając na poziomie znajomości portali internetowych i gier. Ważne dla naszej grupy jest, by dzieciaki miały okazję do wspólnej zabawy tanecznej, udziału w warsztatach integracyjnych, plastycznych oraz konkursach z nagrodami. Dzięki temu pokażemy jak można bawić się i wzajemnie poznawać bez użycia telewizora, komputera, smartphonu czy tabletu. Dzieci będą miały okazję do przeniesienia się do świata baśni, rozmów o ulubionych bajkowych bohaterach oraz wymiany poglądów, będą mieć możliwość wykazać się kreatywnością przy doborze kostiumu bądź samodzielnej pracy przy jego tworzeniu. Tego typu zajęcia pozwolą dzieciom nauczyć się jak wyrażać emocje i jak sobie z nimi radzić, będą okazją do twórczej aktywności oraz formą rozrywki połączonej z edukacją - wyjaśniają organizatorzy.


Baśniowy Bal odbędzie się w sobotę, 30 listopada w godzinach 12:30 - 16:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 42 719 08 52 lub osobiście w siedzibie MDK przy ul. Długiej 42.


Projekt zrealizowany w ramach programu "Łódzki Akcelerator Obywatelski", którego operatorem jest Okręg Łódzki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Zobacz także

FC10 Zgierz przerwie wyjazdową niemoc? J…

Piękne święto Pułkownika Franciszka Toka…

Już jutro mikołajkowe spotkanie na placu…

[ZDJĘCIA] W Ozorkowie odbył się Przegląd…

Konkurs EZG24: Wygraj bilety na wieczór …

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Bezdomny leżał na chodniku, mógł zamarzn…

100 lat od zaprzysiężenia Jana Świercza …

Szok! Zakładał kominiarkę i masturbował …

W Zgierzu odbędą się wojewódzkie elimina…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

Za nami warsztaty plastyczne dla KGW o t…

Już jutro inauguracja społecznej lodówki…

Pożar w Nakielnicy. Płonął budynek miesz…

Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatoweg…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z gminy Stryków rywa…

Dzięki ozorkowskim dzielnicowym piesi i …

Brak oświetlenia przyczepy spowodował wy…