[WIDEO] Marszałek Grzegorz Schreiber z wizytą w Zgierzu. Startuje kino letnie i "zagadkowe wyzwanie"

Dodane przez EZG24.net

W Parku Miejskim w Zgierzu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marszałka Województwa Łódzkiego, Grzegorza Schreibera, podczas której przybliżono temat oferty letniej w Łódzkiem dofinansowanej z Funduszy Europejskich.


Lipiec, sierpień i wrzesień to gorący czas w całym województwie łódzkim! W ramach wakacyjnej oferty z Funduszami Europejskimi będzie można obejrzeć ciekawy film oraz podjąć wyzwanie z czasem w pokojach zagadek typu escape room. Wszystko za sprawą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, który przygotował dla mieszkańców regionu oraz turystów mnóstwo fantastycznych atrakcji!

Kino letnie
Kina plenerowe, czyli seans pod gołym niebem, to propozycja dla dużych i małych widzów. Zróżnicowany repertuar sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Seanse rozpoczynać się będą o godzinie 20:00.


Harmonogram seansów:
27-28 lipca - Wieluń
3-4 sierpnia - Brzeziny
10-11 sierpnia - Bełchatów
24-25 sierpnia - Zgierz
7-8 września - Sieradz


Na ekranach zobaczymy takie hity, jak „Green Book" oraz „Misz Masz, czyli Kogel Mogel 3". Przytulną atmosferę w letnie wieczory zapewnią ciepłe koce, które będą do dyspozycji na leżakach.. W klimat kinowego seansu wprowadzi widzów także rozdawany za darmo popcorn.

Zagadkowe wyzwanie

Dla tych, którym nie wystarczą emocje przed ekranem, przygotowano coś wyjątkowego – specjalne pokoje zagadek! Co trzeba zrobić? Zebrać ekipę (od dwóch do pięciu osób w grupie), zapisać się na miejscu w danym mieście i zacząć przygodę! Każda drużyna musi rozwiązać zadania w maksymalnie 20 minut.. Należy szukać wskazówek, rozwiązywać łamigłówki i oczywiście współpracować ze sobą. Na koniec zrobione zostanie pamiątkowe zdjęcie na tle specjalnych fotościanek oraz rozdane będą gadżety. Co ważne, udział w atrakcjach Escape Room "Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi" jest całkowicie darmowy!


Warto śledzić informację na www.rpopogodzinach.pl oraz na Facebooku pod hasłem „Zmieniamy Łódzkie".

Zobacz materiał filmowy z konferencji:Zobacz także zdjęcia:

...

[ZDJĘCIA] Łódzkie latem nie zwalnia tempa. Kino letnie i pokoje zagadek dla mieszkańców - EZG24 - Wiadomości Zgierz - Dołącz do największej zgierskiej społeczności - EZG24 - Wiadomości Zgierz

Łódzkie po raz kolejny udowadnia, że w tym mieście nie można się nudzić. W ciepłe, lub te trochę chłodniejsze, letnie dni każdy znajdzie coś dla siebie. Za dnia będzie można poćwiczyć lekko rozleniwiony umysł rozwiązując zagadki w Escape roomach, a w

Zobacz także

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywo…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Apel pamięci, salwa ho…

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego…

Wypadek na krajowej "dziewięćdziesi…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Powiatowo-Gminne obchody Święta Wojska P…

Jutro Święto Wojska Polskiego. Sprawdź p…

Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Ext…

[WIDEO] Kolejny transfer Boruty Zgierz. …

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zbliżają się Gminne Dożynki w Szczawinie…

Najwyższa Izba Kontroli o wysypisku w Zg…

Amator marihuany z okolic Zgierza w ręka…

Stłuczka w Aleksandrowie Łódzkim. Dwa po…