X Zjazd byłych Więźniów Obozu Koncentracyjnego dla Małoletnich w Łodzi i jego filii w Dzierżąznej. Jutro żywa lekcja historii

Dodane przez EZG24.net

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej jest organizatorem X Zjazdu byłych Więźniów Obozu Koncentracyjnego Dla Małoletnich w Łodzi i jego filii w Dzierżąznej, który odbędzie się w dniach 5-8 listopada 2018 roku. Udział w zjeździe zapowiedziało 5 "dzieci z obozu na Przemysłowej".


Serdecznie zapraszamy do udziału w „żywej lekcji historii" w sali strażnicy OSP w Białej, 6 listopada 2018 roku o godz. 12.00.


Dzieci z obozu na Przemysłowej i jej filii w Dzierżąznej to żywa lekcja historii, tej prawdziwej, unikatowej, widzianej na własne oczy. W żadnym podręczniku nie znajdziemy przemyśleń i opowieści człowieka, który tam był i przeżył. W podręcznikach nie ma historii ludzkich — są tylko liczby, daty i suche fakty.


Osób, które przeżyły obóz na Przemysłowej i jego filię w Dzierżąznej jest już coraz mniej, dlatego to już ostatni dzwonek do tego typu spotkań.


Na żywej lekcji historii będziemy mogli poznać „dzieci więźniów", którzy opowiedzą nam o życiu w obozie, II wojnie światowej widzianej oczami dziecka, a także wielu innych sytuacjach, obok których człowiek nie potrafi przejść obojętnie. Żywe lekcje historii na opowieściach się nie kończą, o nich się pamięta.


Udział w żywej lekcji historii jest ogólnodostępny i bezpłatny.


W ramach zjazdu 7 listopada 208 roku o godz. 16.00, w Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej zostanie otwarta wystawa o dzieciach obozu.


Serdecznie zapraszamy.

Zobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego …

Biało-Czerwona Majówka w Zgierzu. Sprawd…

Zataczający się mężczyzna wsiadł do auta…

Zaginął mieszkaniec Woli Rakowej. Ostatn…

Policjantka ze Zgierza ewakuowała mieszk…

Mistrz i Wicemistrz Europy trenerem Orła…

Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana …

Kontrabandę wartą blisko 20 tys. złotych…

[ZDJĘCIA] Rezerwy Boruty Zgierz lepsze o…

Gmina Aleksandrów Łódzki: Blisko 200 gra…

Tragiczny pożar przy Rembowskiego. Spłon…

Boruta Zgierz: Remis z Orkanem Buczek da…

Fałszywa dokumentacja medyczna i nielega…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Konfron…

Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych B…

Strykowscy dzielnicowi spotkali się z pr…

[ZDJĘCIA] Głowno: Spotkanie wielkanocne …