X Zjazd byłych Więźniów Obozu Koncentracyjnego dla Małoletnich w Łodzi i jego filii w Dzierżąznej. Jutro żywa lekcja historii

Dodane przez EZG24.net

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej jest organizatorem X Zjazdu byłych Więźniów Obozu Koncentracyjnego Dla Małoletnich w Łodzi i jego filii w Dzierżąznej, który odbędzie się w dniach 5-8 listopada 2018 roku. Udział w zjeździe zapowiedziało 5 "dzieci z obozu na Przemysłowej".


Serdecznie zapraszamy do udziału w „żywej lekcji historii" w sali strażnicy OSP w Białej, 6 listopada 2018 roku o godz. 12.00.


Dzieci z obozu na Przemysłowej i jej filii w Dzierżąznej to żywa lekcja historii, tej prawdziwej, unikatowej, widzianej na własne oczy. W żadnym podręczniku nie znajdziemy przemyśleń i opowieści człowieka, który tam był i przeżył. W podręcznikach nie ma historii ludzkich — są tylko liczby, daty i suche fakty.


Osób, które przeżyły obóz na Przemysłowej i jego filię w Dzierżąznej jest już coraz mniej, dlatego to już ostatni dzwonek do tego typu spotkań.


Na żywej lekcji historii będziemy mogli poznać „dzieci więźniów", którzy opowiedzą nam o życiu w obozie, II wojnie światowej widzianej oczami dziecka, a także wielu innych sytuacjach, obok których człowiek nie potrafi przejść obojętnie. Żywe lekcje historii na opowieściach się nie kończą, o nich się pamięta.


Udział w żywej lekcji historii jest ogólnodostępny i bezpłatny.


W ramach zjazdu 7 listopada 208 roku o godz. 16.00, w Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej zostanie otwarta wystawa o dzieciach obozu.


Serdecznie zapraszamy.

Zobacz także

Termomodernizacje w powiatowych budynkac…

Bezpieczna droga do szkoły w Rąbieniu

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wypadek w Głownie. R…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Zgierzu, z…

Zmiany tras autobusów w związku z pracam…

Aleksandrów Łódzki: KAS przechwyciła nie…

Kontrabanda znaleziona w przesyłkach poc…

Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z …

Podsumowanie 14. kolejki łódzkiej Klasy …

[ZDJĘCIA] Marsz ku Niepodległej w zgiers…

[ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Starym Chr…

[FILM Z POŚCIGU] Porachunki pseudokibicó…

[ZDJĘCIA] W stulecie Niepodległej

Wyszedł z domu, żeby się zabić. Szukali …

[WIDEO, ZDJĘCIA] Zjednoczeni Stryków lep…

[ZDJĘCIA] Patriotycznie w derbach Zgierz…

Głowno: Miejskie obchody 100 - lecia odz…

[ZDJĘCIA] 100-lecie Odzyskania Niepodleg…