[ZDJĘCIA] Bój o ortograficzne mistrzostwo powiatu w zgierskim Zespole Szkół nr 1 im. Cezaka

7 lutego po raz szesnasty odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany w zgierskim Zespole Szkół nr 1 im. Cezaka przez nauczycielki języka polskiego. Jak zawsze zabawa przebiegła w atmosferze życzliwej rywalizacji i wytężonych zmagań z niełatwym tekstem. 


Dyktando tradycyjnie okazało się zaskakujące i nikt nie przebrnął przez nie bezbłędnie, co nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę ilość podchwytliwych pułapek, zastawionych na uczestników. Poprawność zapisu uczniowie mogli sprawdzić tuż po napisaniu tekstu, przeglądając jego multimedialną wersję w pracowni informatycznej. Oczekiwanie na wyniki uprzyjemniły ciasteczka oraz herbata i kawa, serwowane przez adeptki technikum gastronomicznego. 


Ostatecznie pod względem ortograficznym z antycellulitowymi legginsami z lycry, niskokalorycznymi dietami ekspres, których wszędzie w bród, hiperrelaksacyjnym stretchingiem czy Jeziorem Nidzkim najlepiej poradziły sobie dziewczęta. Na podium zasłużyły: Marta Michalska z I LO im. S. Żeromskiego w Ozorkowie (I miejsce), Natalia Guzek z ZS nr 1 w Zgierzu (II miejsce) oraz Aleksandra Rutkowska – również z ozorkowskiego I LO (miejsce III).


 Nagrody, ufundowane przez zgierskie Starostwo Powiatowe (bezprzewodowe słuchawki, powerbank, przenośny głośnik), wręczył naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Jacek Brzeziński, a swoje gratulacje dołączyła dyrektor szkoły Liliana Lipińska.

Zobacz także

Spowodował wypadek, w którym zginął czło…

Są pieniądze na przebudowę Łęczyckiej w …

[ZDJĘCIA] Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu …

[ZDJĘCIA] Aleksandrowskie basketki Wicem…

[NOWE FAKTY] Śmiertelny wypadek na Aleks…

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek na drodze A…

W play-off 2:0 dla Bzury

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokr…

Służby na autostradzie A2. Samochód rozb…

70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w P…

Porażka Boruty w sparingu z rezerwami Wi…

Rezerwy Boruty Zgierz: Udany debiut Patr…

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz Koni Mechanicz…

Konie wciąż bez wiosennego zwycięstwa w …

Helios Białystok kolejnym rywalem Koni M…

Budowa oświetlenia w Gminie Parzęczew

Libacja alkoholowa zakończona śmiercią. …

Wypowiedz się ws. likwidacji przejazdów …