Jest wniosek o tymczasowe aresztowanie właścicielki nielegalnego wysypiska w Dąbrówce

Dodane przez EZG24.net
Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Zgierzu policjanci zatrzymali 42 – letnią kobietę, podejrzaną o przestępstwa związane ze składowaniem na terenie wyrobiska w miejscowości Dąbrówka Strumiany niebezpiecznych odpadów. Po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o jej aresztowanie.


Dotychczas 42 – latka, podejrzana była o popełnienie dwóch przestępstw związanych ze składowaniem na terenie wyrobiska Dąbrówka Strumiany gmina Zgierz, niebezpiecznych odpadów medycznych oraz zawierających metale ciężkie, 
 o stężeniach przekraczających dopuszczalne normy, w sposób zagrażający życiu 
i zdrowia człowieka oraz środowisku naturalnemu. Przedstawione zarzuty, dotyczyły lutego i listopada 2018 roku.


- Podejrzana uprawniona była do składowania na wyrobisku odpadów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Wcześniej już zastosowano co do niej środki zapobiegawcze w postaci nakazu powstrzymywania się od prowadzenia działalności polegające na gospodarowaniu odpadami, poręczenia majątkowego w kwocie 300 000 złotych i policyjnego dozoru - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.


Ustalenia dokonane w ostatnim okresie wskazywały, że mimo zastosowanych środków kobieta w dalszym ciągu zajmuje się działalnością związaną z gospodarowaniem odpadami. W wyniku czynności policyjnych ustalono bowiem, że wczoraj w siedzibie firmy pojawiła się ciężarówka, na którą załadowano gruz oraz odpady. Następnie, przewiezione one zostały na składowisko w gminie Zgierz.


- Transport dokonywany był formalnie przez inną firmę, niż należącą do podejrzanej, jednak na podstawie wystawionego przez nią zlecenia - dodaje Krzysztof Kopania. - Wczoraj funkcjonariusze policji przeprowadzili przeszukania w siedzibie firmy podejrzanej w Łodzi, a także w firmach: której zleciła ona wywóz i do której wczoraj trafiły odpady.


42 – latka została zatrzymana. Jednocześnie prokurator pozyskał dodatkowe dowody uzasadniające poszerzenie dotychczas przedstawionych zarzutów. Dzisiaj zarzucone jej zostało także przestępstwo dotyczące składowania, do 7 listopada 2018r. niebezpiecznych związków ropopochodnych. Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.


- Cały czas trwa postępowanie dowodowe w tej sprawie. Choćby na początku tego tygodnia prokurator, przedstawiciele służb ochrony środowiska i policjanci wykonywali na terenie składowiska w miejscowości Dąbrówka Strumiany czynności mające na celu ustalenie, czy na jego terenie nie doszło do ukrycia pod ziemią innych jeszcze niebezpiecznych odpadów - kończy rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.


fot. KPP w Zgierzu

Zobacz także

Otwarcie ogrodu (ekopracowni) przy Szkol…

[ZDJĘCIA] IX Turniej Siatkówki Plażowej …

[ZDJĘCIA] Za nami Ogólnopolski Charytaty…

Nocny pożar w Kaniej Górze. W akcji kilk…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

AllePaznokcie w Ozorkowie - idealne miej…

[ZDJĘCIA] Za nami zawody spławikowe o Pu…

Ośrodek "Malinka" nieczynny. P…

[ZDJĘCIA] Stryków świętuje 625-lecie nad…

Jutro Ogólnopolski Charytatywny Rajd Prz…

Stryków obchodzi 625-lecie nadania praw …

AKTUALIZACJA: Schronisko Medor - Elżbiet…

Powraca Zgierskie Kino Letnie "Mali…

[ZDJĘCIA] Powalone drzewa, zalana piwnic…

Uczniowie Zgierskiego Zespołu Szkół odda…

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Z…

Uratują Dąb Niepodległości w Głownie? MZ…

Pojemniki na drobne elektroodpady stanęł…