Kolejne zimowe zwycięstwo Sokoła

Dodane przez EZG24.net
W sobotę piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki odnieśli kolejne zwycięstwo w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem pokonali u siebie Wartę Sieradz 2:1.

Pierwsza bramka w sobotnim meczu powinna paść już zaraz po wznowieniu gry. W 2. minucie, piłkę na skraj szesnastki otrzymał niepilnowany Żylski, nie mając wokół siebie obrońców Warty, fatalnie przestrzelił. Cztery minuty później, kolejny błąd popełnili zawodnicy z Sieradza, którzy stracili futbolówkę na własnej połowie. Do dośrodkowania złożył się Korski, lecz było to zbyt mocne zagranie i nie zdołał go zamknąć Żylski. Niespełna pięć minut później, aleksandrowianie stworzyli sobie kolejną okazję. Tym razem strzał z dystansu  Mroczka został zablokowany.

W 12. minucie padła pierwsza bramka dla zielono-białych. Świetnym crossowym zagraniem popisał się Bierżyński, piłkę szybko zgrał z lewego skrzydła do środka Głowiński, a Żylski pokonał strzałem głową Mielcarza. Trzy minuty później, kolejny raz próbował zaskoczyć bramkarza rywali Mroczek, lecz jego uderzenie z woleja zostało ponownie zablokowane. Podobnie zresztą jak Żylskiego, który również uderzył kilka chwil później.

Na pierwszy strzał gości trzeba było czekać do 23. minuty, kiedy to nieznacznie pomylił się Zawodziński. W odpowiedzi, kolejny raz próbował swoich sił Mroczek. Tym razem wpadł w pole karne i lepszy okazał się Mielcarz. Szczęście nie dopisywało młodemu pomocnikowi, który dwie minuty później wziął udział w kolejnej akcji. Po jego strzale, futbolówka minęła golkipera Warty, lecz w porę wybił piłkę, praktycznie z linii bramkowej jeden z obrońców.

W końcówce zawodnicy z Sieradza stworzyli sobie dwie okazje podbramkowe. Najpierw żaden z graczy nie zamknął groźnego dośrodkowania, a chwilę później Ostrowski był zmuszony do interwencji po uderzeniu z rzutu wolnego. Sokół w końcówce ponownie umieścił piłkę w siatce, lecz sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej Chojeckiego.

Druga odsłona rozpoczęła się od dobrej próby prostopadłego podania w wykonaniu Sarafińskiego. Kmaka uprzedził jednak Wlazłowski. Chwilę później „zagotowało" się pod bramką Brudnickiego. W porę jednak zażegnali niebezpieczeństwo obrońcy gospodarzy. Po tej sytuacji, aleksandrowianie ponownie przycisnęli rywali i tworzyli sobie kolejne szanse na podwyższenie wyniku. Najpierw z dystansu uderzył Rogalski, lecz lepszy okazał się golkiper Warty. Później zaś niecelnie uderzali Porochnicki oraz wspomniany wcześniej Kmak.

Trzech sytuacji potrzebował 27-latek, aby w końcu trafić do siatki. W 57. minucie, Sokół świetnie zmylił rywali, rozgrywając rzut wolny, piłkę dośrodkował Rogalski, a napastnik tylko dopełnił formalności. Było to jego czwarte trafienie w piątym meczu sparingowym. Po kolejnym golu, do pracy wzięli się podopieczni Tomasza Kmiecika. Najpierw dwukrotnie brakowało im dokładności, a w trzeciej próbie do interwencji zmuszony był Brudnicki. W 65. minucie powinno być jednak już 3:0. Źle wprowadził piłkę do gry Wlazłowski, Sarafiński znalazł się sam na sam z golkiperem i z ok. 8-9 metrów uderzył obok słupka.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się bardzo szybko. W 70. minucie, arbiter dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Sokoła, a po chwili jedenastkę wykorzystał Mitek. Ten gol dał spore nadzieje gościom, którzy w przeciągu pięciu minut stworzyli sobie stuprocentowe okazje. Dwukrotnie Narożnik przegrał jednak pojedynek z golkiperem Sokoła, a Kobierski minimalnie chybił. Aleksadnrowianie odpowiedzieli jedynie strzałem prosto w bramkarza Porochnickiego i to w zasadzie były ostatnie sytuacje w tym spotkaniu.

Sokół nadal jest niepokonany i odniósł czwarte zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym. Kolejnym sparingpartnerem alekandrowian będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00 w Tomaszowie Mazowieckim.

Sparing:

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Warta Sieradz 2:1 (1:0)
12' Żylski, 57' Kmak - 70' Mitek

Sokół: Ostrowski (46′ Brudnicki) – Pawlak (46′ Knera), Ślęzak (75′ Leszczyński), Bierżyński (46′ Woźniczak), Głowiński (46′ Szarpak) – Pecyna (46′ Kobiera) – Korski (46′ Rogalski), Marciniak (46′ Sarafiński), Chojecki (46′ Marcioch), Mroczek (46′ Porochnicki) – Żylski (46′ Kmak)

źródło: tssokol.pl, autor zdjęcia: Adrian Somorowski

Termomodernizacje w powiatowych budynkac…