Międzynarodowy sukces ozorkowskich i zgierskich karateków

Okazuje się, że w naszym powiecie trenują zawodnicy, na miarę wojownika ze słynnego filmu „Karate Kid". O kim mowa? O zawodnikach Ozorkowskiego i Zgierskiego Klubu Karate. Podczas niedawnych Dziecięcych Mistrzostw Świata Bodo Karate, które odbyły się na Litwie, troje z nich: Amelia Jatczak, Blanka Kwiatkowska i Gracjan Banaszczyk pokazali, że są stanowią światową czołówkę w swoich kategoriach wiekowych. Z litewskiego turnieju, młodzi karatecy wrócili ze srebrnym i brązowym medalem. Redakcja gazety „Puls Powiatu" odwiedziła zawodników, aby zobaczyć jak trenują oraz porozmawiać o ich sukcesach, a także wręczyć podziękowania od powiatowego samorządu.


Nie spodziewałyśmy się, że pójdzie nam, aż tak dobrze, ale wyszło super – cieszą się dziewczyny. Amelia zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata w konkurencji Kumite, zaś Blanka zajęła III miejsce w konkurencji Kata.Niestety, o sporym pechu może mówić Gracjan, któremu do medalu zabrakło niewiele. – W walce o ścisły finał, w konkurencji kata, przegrałem o zaledwie 0,1 pkt – mówi piąty zawodnik Mistrzostw Świata.


Nie od dziś wiadomo, że za każdym sukcesem stoi ciężka praca i wspaniali trenerzy. Młodzi karatecy z Ozorkowa i Zgierza trenują, aż 6 razy w tygodniu, pod okiem m.in. Mariusza Lewandowskiego – jednego z najwybitniejszych karateków w historii tej dyscypliny w naszym kraju. – Trener jest wymagający, ale fajnie nam się wspólnie trenuje – twierdzą zgodnie młodzi mistrzowie.


Przed zawodnikami Ozorkowskiego i Zgierskiego Klubu szansa na kolejne medale. Na początku grudnia, w Słowenii, odbędą się Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan. W zawodach wystartują m.in. Amelia i Blanka. Dziewczyny już zapowiadają walkę o najwyższe laury. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Zobacz także

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita…

[ZDJĘCIA] Strażacy z Kaniej Góry mają no…

Mała dziewczynka napiła się płynu do czy…

Wypadek na A2. Samochód ciężarowy zderzy…

Ozorkowianie poznają zasady bezpiecznego…

Konie Mechaniczne poznały rywala w Pucha…

Remont chodnika przy ul. Chełmskiej na f…

"Pracownia św. Mikołaja" w Ozo…

"Zrób pierwszy krok do zdrowia…

Kolejny prezent dla Urzędu Gminy w Parzę…

Sesja Rady Gminy Głowno. Co w porządku o…

Linia "61" nadal z rozkładem o…

Wypadek w Ozorkowie! Dwa pojazdy rozbite…

Plaga wypadków drogowych na terenie powi…

Szok! Martwy mężczyzna znaleziony w mies…

Zaproszenie na Wigilię połączoną z obcho…

Burmistrz Głowna wręczył stypendia utale…

[NOWE INFORMACJE] Śmiertelny pożar przy …