Międzynarodowy sukces ozorkowskich i zgierskich karateków

Okazuje się, że w naszym powiecie trenują zawodnicy, na miarę wojownika ze słynnego filmu „Karate Kid". O kim mowa? O zawodnikach Ozorkowskiego i Zgierskiego Klubu Karate. Podczas niedawnych Dziecięcych Mistrzostw Świata Bodo Karate, które odbyły się na Litwie, troje z nich: Amelia Jatczak, Blanka Kwiatkowska i Gracjan Banaszczyk pokazali, że są stanowią światową czołówkę w swoich kategoriach wiekowych. Z litewskiego turnieju, młodzi karatecy wrócili ze srebrnym i brązowym medalem. Redakcja gazety „Puls Powiatu" odwiedziła zawodników, aby zobaczyć jak trenują oraz porozmawiać o ich sukcesach, a także wręczyć podziękowania od powiatowego samorządu.


Nie spodziewałyśmy się, że pójdzie nam, aż tak dobrze, ale wyszło super – cieszą się dziewczyny. Amelia zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata w konkurencji Kumite, zaś Blanka zajęła III miejsce w konkurencji Kata.Niestety, o sporym pechu może mówić Gracjan, któremu do medalu zabrakło niewiele. – W walce o ścisły finał, w konkurencji kata, przegrałem o zaledwie 0,1 pkt – mówi piąty zawodnik Mistrzostw Świata.


Nie od dziś wiadomo, że za każdym sukcesem stoi ciężka praca i wspaniali trenerzy. Młodzi karatecy z Ozorkowa i Zgierza trenują, aż 6 razy w tygodniu, pod okiem m.in. Mariusza Lewandowskiego – jednego z najwybitniejszych karateków w historii tej dyscypliny w naszym kraju. – Trener jest wymagający, ale fajnie nam się wspólnie trenuje – twierdzą zgodnie młodzi mistrzowie.


Przed zawodnikami Ozorkowskiego i Zgierskiego Klubu szansa na kolejne medale. Na początku grudnia, w Słowenii, odbędą się Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan. W zawodach wystartują m.in. Amelia i Blanka. Dziewczyny już zapowiadają walkę o najwyższe laury. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Zobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego …

Biało-Czerwona Majówka w Zgierzu. Sprawd…

Zataczający się mężczyzna wsiadł do auta…

Zaginął mieszkaniec Woli Rakowej. Ostatn…

Policjantka ze Zgierza ewakuowała mieszk…

Mistrz i Wicemistrz Europy trenerem Orła…

Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana …

Kontrabandę wartą blisko 20 tys. złotych…

[ZDJĘCIA] Rezerwy Boruty Zgierz lepsze o…

Gmina Aleksandrów Łódzki: Blisko 200 gra…

Tragiczny pożar przy Rembowskiego. Spłon…

Boruta Zgierz: Remis z Orkanem Buczek da…

Fałszywa dokumentacja medyczna i nielega…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Konfron…

Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych B…

Strykowscy dzielnicowi spotkali się z pr…

[ZDJĘCIA] Głowno: Spotkanie wielkanocne …