Międzynarodowy sukces ozorkowskich i zgierskich karateków

Okazuje się, że w naszym powiecie trenują zawodnicy, na miarę wojownika ze słynnego filmu „Karate Kid". O kim mowa? O zawodnikach Ozorkowskiego i Zgierskiego Klubu Karate. Podczas niedawnych Dziecięcych Mistrzostw Świata Bodo Karate, które odbyły się na Litwie, troje z nich: Amelia Jatczak, Blanka Kwiatkowska i Gracjan Banaszczyk pokazali, że są stanowią światową czołówkę w swoich kategoriach wiekowych. Z litewskiego turnieju, młodzi karatecy wrócili ze srebrnym i brązowym medalem. Redakcja gazety „Puls Powiatu" odwiedziła zawodników, aby zobaczyć jak trenują oraz porozmawiać o ich sukcesach, a także wręczyć podziękowania od powiatowego samorządu.


Nie spodziewałyśmy się, że pójdzie nam, aż tak dobrze, ale wyszło super – cieszą się dziewczyny. Amelia zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata w konkurencji Kumite, zaś Blanka zajęła III miejsce w konkurencji Kata.Niestety, o sporym pechu może mówić Gracjan, któremu do medalu zabrakło niewiele. – W walce o ścisły finał, w konkurencji kata, przegrałem o zaledwie 0,1 pkt – mówi piąty zawodnik Mistrzostw Świata.


Nie od dziś wiadomo, że za każdym sukcesem stoi ciężka praca i wspaniali trenerzy. Młodzi karatecy z Ozorkowa i Zgierza trenują, aż 6 razy w tygodniu, pod okiem m.in. Mariusza Lewandowskiego – jednego z najwybitniejszych karateków w historii tej dyscypliny w naszym kraju. – Trener jest wymagający, ale fajnie nam się wspólnie trenuje – twierdzą zgodnie młodzi mistrzowie.


Przed zawodnikami Ozorkowskiego i Zgierskiego Klubu szansa na kolejne medale. Na początku grudnia, w Słowenii, odbędą się Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan. W zawodach wystartują m.in. Amelia i Blanka. Dziewczyny już zapowiadają walkę o najwyższe laury. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Zobacz także

W Zgierzu powstał mural upamiętniający p…

Strongmani wracają do Zgierza. W niedzie…

Pirat drogowy pod wpływem alkoholu zatrz…

Próba podpalenia przy ul. Gałczyńskiego?…

Zgierskie składowiska odpadów ekologiczn…

Znamy pary pierwszej rundy łódzkiego Puc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Akcja policji w Aleksa…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

[ZDJĘCIA] Pożar śmieci i trawy w Adolfow…

Chłopiec z Aleksandrowa jako mały Simba…

Pożar składowiska odpadów niebezpiecznyc…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Duży pożar lasu pod Zgierzem, to było po…

Krok od tragedii podczas pracy w Głownie…

[ZDJĘCIA] Łódzkie latem nie zwalnia temp…

[WIDEO] Marszałek Grzegorz Schreiber z w…

Obchody okrągłej rocznicy Bitwy nad Bzur…

Depilacja ciała - którą metodę wybrać? R…