Międzynarodowy sukces ozorkowskich i zgierskich karateków

Okazuje się, że w naszym powiecie trenują zawodnicy, na miarę wojownika ze słynnego filmu „Karate Kid". O kim mowa? O zawodnikach Ozorkowskiego i Zgierskiego Klubu Karate. Podczas niedawnych Dziecięcych Mistrzostw Świata Bodo Karate, które odbyły się na Litwie, troje z nich: Amelia Jatczak, Blanka Kwiatkowska i Gracjan Banaszczyk pokazali, że są stanowią światową czołówkę w swoich kategoriach wiekowych. Z litewskiego turnieju, młodzi karatecy wrócili ze srebrnym i brązowym medalem. Redakcja gazety „Puls Powiatu" odwiedziła zawodników, aby zobaczyć jak trenują oraz porozmawiać o ich sukcesach, a także wręczyć podziękowania od powiatowego samorządu.


Nie spodziewałyśmy się, że pójdzie nam, aż tak dobrze, ale wyszło super – cieszą się dziewczyny. Amelia zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata w konkurencji Kumite, zaś Blanka zajęła III miejsce w konkurencji Kata.Niestety, o sporym pechu może mówić Gracjan, któremu do medalu zabrakło niewiele. – W walce o ścisły finał, w konkurencji kata, przegrałem o zaledwie 0,1 pkt – mówi piąty zawodnik Mistrzostw Świata.


Nie od dziś wiadomo, że za każdym sukcesem stoi ciężka praca i wspaniali trenerzy. Młodzi karatecy z Ozorkowa i Zgierza trenują, aż 6 razy w tygodniu, pod okiem m.in. Mariusza Lewandowskiego – jednego z najwybitniejszych karateków w historii tej dyscypliny w naszym kraju. – Trener jest wymagający, ale fajnie nam się wspólnie trenuje – twierdzą zgodnie młodzi mistrzowie.


Przed zawodnikami Ozorkowskiego i Zgierskiego Klubu szansa na kolejne medale. Na początku grudnia, w Słowenii, odbędą się Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan. W zawodach wystartują m.in. Amelia i Blanka. Dziewczyny już zapowiadają walkę o najwyższe laury. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Zobacz także

Spowodował wypadek, w którym zginął czło…

Są pieniądze na przebudowę Łęczyckiej w …

[ZDJĘCIA] Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu …

[ZDJĘCIA] Aleksandrowskie basketki Wicem…

[NOWE FAKTY] Śmiertelny wypadek na Aleks…

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek na drodze A…

W play-off 2:0 dla Bzury

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokr…

Służby na autostradzie A2. Samochód rozb…

70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w P…

Porażka Boruty w sparingu z rezerwami Wi…

Rezerwy Boruty Zgierz: Udany debiut Patr…

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz Koni Mechanicz…

Konie wciąż bez wiosennego zwycięstwa w …

Helios Białystok kolejnym rywalem Koni M…

Budowa oświetlenia w Gminie Parzęczew

Libacja alkoholowa zakończona śmiercią. …

Wypowiedz się ws. likwidacji przejazdów …