Nowa nazwa, nowi zawodnicy, nowy cel. Zgierzanie powalczą o awans do Ekstraklasy Futsalu! "Będziemy grali dla Zgierza"

Dodane przez EZG24.net

Zaledwie kilka dni pozostało do inauguracji nowego sezonu w 1. Lidze Futsalu. W stawce znajduje się także zgierska drużyna, która pod nową nazwą ma walczyć o najwyższe cele.


Dwanaście zespołów z grupy „północnej" w sezonie 2019/20 powalczy o awans do Ekstraklasy Futsalu. Wśród nich jest także drużyna ze Zgierza, która nowe rozgrywki rozpocznie ze zmienioną nazwą. Konie Mechaniczne zastąpi FC10 Zgierz.


- Na tę chwilę będziemy grali pod nową nazwą - Football Club 10 Zgierz. Wiąże się to z pozyskaniem sponsora, firmy C10 Development, która opiekuje się także drugą zgierską drużyną, rywalizującą w beach soccerze - mówi w rozmowie z EZG24. trener zgierzan, Marcin Karasiński.


To nie jedyne zmiany jakie zaszły w drużynie. W kadrze zespołu znajdą się nowe twarze.


- Przede wszystkim kadra będzie się opierała na chłopakach, którzy grali w poprzednim sezonie. Dodatkowo, na tę chwilę mamy potwierdzonych dwóch nowych zawodników - Łukasza Góralczyka, były reprezentant Polski w Futsalu oraz Maciej Marciniak - kapitan reprezentacji Polski w Beach Soccerze. Trwają jeszcze rozmowy, być może dojdzie do jednego lub dwóch transferów last minute. Pewne jest natomiast to, że nikt z poprzedniej kadry nie opuścił naszej drużyny - dodaje Marcin Karasiński.


Grającym trenerem pozostanie Marcin Karasiński, któremu pomagać ma Przemysław Snita, który także jest uprawniony do gry. Jak mówi w rozmowie z EZG24 szkoleniowiec zgierskiej drużyny, jeśli będzie ku temu okazja, to będzie można go zobaczyć na parkiecie już w pierwszej kolejce nowego sezonu. Ale przede wszystkim na grę mogą liczyć zawodnicy, którzy trenują i wykazują się walecznością, ambicją i frekwencją na treningach. Treningach, które w ramach przygotowań do nowego sezonu dobiegają końca.

- Zaczęliśmy dość sumiennie przygotowania w połowie sierpnia, od tamtego czasu rozegraliśmy kilka sparingów, z których część była bardziej udana, a część mniej. Podsumowaniem przygotowań będzie niedzielny sparing w Zgierzu z drużyną Podkowa Teqball Club (Niedziela, 15 września, 17:00, ul. Wschodnia 2 - przy. red.) - dodaje M. Karasiński.


Bardzo ważną i istotną informacją jest to, że FC10 Zgierz swoje „domowe" mecze w końcu będzie rozgrywał w zgierskiej hali. Przypomnijmy, w poprzednich rozgrywkach domem dla Koni Mechanicznych były Wartkowice oraz Łęczyca.


- W końcu będziemy grali w swoim mieście, skąd pochodzi większość naszych zawodników. Będziemy grali w Zgierzu i dla Zgierza - podkreśla trener FC10 Zgierz.


Atut zgierskiej hali ma pomóc do osiągnięcia głównego celu, jakim jest… awans do Ekstraklasy Futsalu! Według Karasińskiego celem minimum będzie podium, a maksimum - tytuł mistrza ligi i promocja na najwyższy szczebel rozgrywkowy w kraju. Aby tak się stało należy poprawić kilka rzeczy w grze.


- W głównej mierze duży nacisk podczas treningów kładliśmy na grę strefą w obronie oraz na stałe fragmenty gry, gdyż na początku mojej współpracy z zespołem nie było na to czasu i możliwości - kończy Marcin Karasiński.


Pozostaje nam trzymać kciuki za Marcina Karasińskiego i jego podopiecznych. Przypomnijmy, w niedzielę, 15 września zgierzanie rozegrają ostatni mecz kontrolny przed inauguracją ligi. W hali przy ul. Wschodniej 2 w Zgierzu FC10 Zgierz zmierzy się z Podkową Teqball Club. Początek meczu o godzinie 17:00. Pierwszy mecz o punkty w niedzielę, 21 września w Sulejówku z miejscową Victorią (17:00), natomiast pierwszy mecz przed własną publicznością zaplanowano na 12 października.

Zobacz także

Kryminalni ze Zgierza mają nowy radiowóz

Dzisiaj Mikołajki na Lodzie i inauguracj…

FC10 Zgierz przerwie wyjazdową niemoc? J…

Piękne święto Pułkownika Franciszka Toka…

Już jutro mikołajkowe spotkanie na placu…

[ZDJĘCIA] W Ozorkowie odbył się Przegląd…

Konkurs EZG24: Wygraj bilety na wieczór …

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Bezdomny leżał na chodniku, mógł zamarzn…

100 lat od zaprzysiężenia Jana Świercza …

Szok! Zakładał kominiarkę i masturbował …

W Zgierzu odbędą się wojewódzkie elimina…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

Za nami warsztaty plastyczne dla KGW o t…

Już jutro inauguracja społecznej lodówki…

Pożar w Nakielnicy. Płonął budynek miesz…

Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatoweg…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z gminy Stryków rywa…