Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych Bajanie”

Dodane przez EZG24.net

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu po raz kolejny organizuje Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych Bajanie". W tym roku Festiwal odbędzie się w dn. 17 maja w zgierskiej placówce przy ul. Długiej 42 w ZgierzuCelem imprezy jest: prezentacja dorobku artystycznego zespołów wokalnych, duetów i solistów, wymiana pomysłów idoświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży oraz przede wszystkim promowanie dziecięcej twórczości artystycznej. Festiwal organizowany przez MDK w Zgierzu ma już wypracowaną markę i jest rozpoznawalny w Polsce. Udział biorą w nim młodzieżowe zespoły muzyczne oraz soliści z najróżniejszych zagonków naszego kraju.


Podczas Festiwalu jury przesłucha solistów i zespoły wokalne. W tym roku konkursowe przesłuchania odbędą się wnieco zmienionej formie. Każdy z solistów i zespołów wykona jedną polskojęzyczną piosenkę. Wykonania będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych, osobno dla występów zespołowych i solowych. Po za nagrodami dla poszczególnych kategorii sędziowie przyznają Grand Prix dla najlepszego wykonania podczas festiwalu. W jury tym razem zasiądą: Ewelina Bień - muzyk, pedagog, specjalista w dziedzinie chóralistyki i emisji głosu - absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek Wychowanie Muzyczne - specjalność prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno - instrumentalnych), studiów podyplomowych z zakresu Emisji głosu na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych Coaching i mentoring w edukacji w Społecznej Akademii Nauk, jest również dyrektorem artystycznym Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Łodzi, Zbigniew Piotrowski - producent muzyczny, realizator dźwięku, współwłaściciel studia nagraniowego ROBAK w Łodzi oraz Tomasz Ogrodowczyk muzyk, wokalista i pedagog, wraz z zespołem brał udział w jednej z polskich edycji programu Must be the music.


Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych Bajanie" to nie tylko przesłuchania młodych talentów i ich rywalizacja i nagrody. To również okazja do spotkania i wspólnej pracy nad sowimi umiejętnościami pod okiem doświadczonych muzyków. W tym roku warsztaty dla uczestników w ramach festiwalu poprowadzi Piotr Hajduk!


Profesjonalną karierę rozpoczął w 1990 w musicalu "Metro", w którym brał udział od pierwszych przesłuchań. Następnie wyjechał z Metrem do USA i występował na Broadwayu. Związany jest z teatrem Buffo od początku jego działalności pod kierownictwem Janusza Józefowicza. Współpracuje z wieloma teatrami muzycznymi m.in.: Roma i Komedia.


Równolegle z działalnością twórczą i artystyczną od 10 lat uczy młodzież i dzieci oraz zajmuje się przygotowaniem strony wokalnej spektakli muzycznych. Przygotowywał rosyjskich wokalistów w Moskwie do moskiewskiej premiery Metra, skład spektaklu "Kwiaty we Włosach". Przygotowywał dzieci do premiery spektaklu "Piotruś Pan" wystawianego w warszawskiej Romie. Przygotowywał kolejne składy wykonawców Metra w teatrze Buffo.


W pracy posługuje się oryginalnymi metodami, wykształconymi dzięki doświadczeniom zbieranym podczas współpracy z Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą, Elą Zapendowską, Bilem Youngiem (U.S.A. Broadway – voice coach), Julem Lorancem i wieloma innymi. Stale współpracuje z teatrem muzycznym Studio Buffo, gdzie uczy śpiewu i emisji głosu. Uczył śpiewu uczestników programu Jak oni śpiewają oraz trzeciego sezonu Twoja twarz brzmi znajomo.


W festiwalu mogą wziąć udział soliści i zespoły. Zgłoszenie należy wypełnić poprzez formularz internetowy umieszczony na stronie www.mdkzgierz.pl załączając jednocześnie plik z podkładem muzycznym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dn. 30.04.2019 r.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Starych Krasn…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

Jutro Gminne Dożynki w Szczawinie. Spraw…

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

Koncerty Varius Manx & Kasia Stankie…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Już dzisiaj Festiwal Baniek Mydlanych i …

Oderwał rękę zabytkowej rzeźbie z XVII w…

Nocny wypadek w Chrząstowie Starym. Jedn…

Droga ekspresowa S14 - podpisano umowę n…

Włamali się i okradli plebanię w Zgierzu…

[WIDEO] W pożarze stracili cały dobytek…

[WIDEO] Dożynki Powiatowe widziane z dro…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Co symbolizuje kamień …

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Wieczorny pożar zakładu produkcyjnego w …

[ZDJĘCIA] Dobre granie w Kutnie. Inaugur…

[ZDJĘCIA] Wystartowała 33. Piesza Pielgr…