R. Koźlik: "Chcemy stawiać na młodzież. Chłopcy mają duży potencjał"

Dodane przez EZG24.net
Już jutro drużyna zgierskiego Boruty zainauguruje nowy sezon IV ligi. Zespół przystąpi do rozgrywek z dobrymi i optymistycznymi nastrojami. Sam trener - Radosław Koźlik, przyznaje, że piłkarze są nastawieni bojowo i sądzi, że podołają zadaniu. Co jeszcze w rozmowie z EZG24 mówił szkoleniowiec zgierzan?

Za graczami Boruty okres przygotowawczy do nowego sezonu. "Plan treningowy zrealizowaliśmy w 100%. Zajęcia odbywały się cztery razy w tygodniu na naszych obiektach treningowych. Dodatkowo rozgrywaliśmy sparingi. Frekwencja na treningach była duża, także oceniam to bardzo pozytywnie" - relacjonuje trener Koźlik.

W kadrze zgierskiej drużyny doszło do kilku zmian. Zespół opuścił m.in. bramkostrzelny Ceglarz (więcej o tym TUTAJ). "Sebastian odszedł do LKS-u Rosanów. Nasz zespół to młodzi chłopcy, którzy tak naprawdę dopiero będą się ogrywać na boiskach czwartej ligi. W przypadku młodego zawodnika to zawsze duża niewiadoma, bo nie do końca wiemy, jak on zareaguje na pewne obciążenia i okoliczności, które mogą go spotykać podczas meczu. Aczkolwiek są to chłopcy z dużym potencjałem. Na pewno ciężko będzie zastąpić "Bastka", ale jesteśmy takim klubem, że chcemy stawiać na młodzież i dawać im szansę" - ocenił szkoleniowiec.

Na początek rozgrywek Borutę czeka wyjazd do Opoczna. "Zdecydowanie jedziemy po trzy punkty. Chcemy wrócić do Zgierza z kompletem, jednak wiadomo - boisko wszystko zweryfikuje" - zapewnia Radosław Koźlik.

Nowy sezon, nowe cele? Na to wygląda. Minione rozgrywki zgierska drużyna zakończyła na czternastej lokacie, teraz ambicje są jednak większe. "Myślę, że takim realnym celem jest początek tabeli, tak piąte albo szóste miejsce. Tak oceniam potencjał drużyny" - stwierdził trener.

Szkoleniowiec zapytany o to, czego można życzyć całemu zespołowi, odpowiedział, że najbardziej istotną wartością jest zdrowie. "Przede wszystkim chciałbym, żeby chłopców omijały kontuzje. Nasza kadra nie jest jakoś bardzo szeroka, dlatego najważniejsze będzie zdrowie, a myślę, że z resztą będziemy sobie radzić" - zakończył.

Zobacz także

Kradzież psa na Rudunkach. Właściciele p…

Nocny wypadek na Bazylijskiej. Osobówka …

Druga kolejka IV ligi. Boruta do Wiśniow…

[ZDJĘCIA] XXX Muzyczne Lato w Sokolnikac…

XVIII ekstremalny spływ Mroga Trophy 201…

Przed nami druga kolejka "okręgówki…

[ZDJĘCIA] Zgierz ma nowe miasto partners…

Podsumowanie pierwszej kolejki łódzkiej …

[ZDJĘCIA] Gminne obchody Święta Wojska P…

Zbliża się III Parzęczewski Festyn Rodzi…

[ZDJĘCIA] Bzura Ozorków nagrodzona przez…

Głownianka zaginęła w Arabii Saudyjskiej…

Wypadek w Skotnikach. Osobówka rozbiła s…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Wyjątkowa inauguracja s…

[ZDJĘCIA] Strzelanina w Parzęczewie! Orz…

Kradzionym autem uciekał przed policją, …

Miejsko-Powiatowe Obchody Święta Wojska …

[WIDEO] Zobacz film z Miejsko-Powiatowyc…