R. Koźlik: "Chcemy stawiać na młodzież. Chłopcy mają duży potencjał"

Dodane przez EZG24.net
Już jutro drużyna zgierskiego Boruty zainauguruje nowy sezon IV ligi. Zespół przystąpi do rozgrywek z dobrymi i optymistycznymi nastrojami. Sam trener - Radosław Koźlik, przyznaje, że piłkarze są nastawieni bojowo i sądzi, że podołają zadaniu. Co jeszcze w rozmowie z EZG24 mówił szkoleniowiec zgierzan?

Za graczami Boruty okres przygotowawczy do nowego sezonu. "Plan treningowy zrealizowaliśmy w 100%. Zajęcia odbywały się cztery razy w tygodniu na naszych obiektach treningowych. Dodatkowo rozgrywaliśmy sparingi. Frekwencja na treningach była duża, także oceniam to bardzo pozytywnie" - relacjonuje trener Koźlik.

W kadrze zgierskiej drużyny doszło do kilku zmian. Zespół opuścił m.in. bramkostrzelny Ceglarz (więcej o tym TUTAJ). "Sebastian odszedł do LKS-u Rosanów. Nasz zespół to młodzi chłopcy, którzy tak naprawdę dopiero będą się ogrywać na boiskach czwartej ligi. W przypadku młodego zawodnika to zawsze duża niewiadoma, bo nie do końca wiemy, jak on zareaguje na pewne obciążenia i okoliczności, które mogą go spotykać podczas meczu. Aczkolwiek są to chłopcy z dużym potencjałem. Na pewno ciężko będzie zastąpić "Bastka", ale jesteśmy takim klubem, że chcemy stawiać na młodzież i dawać im szansę" - ocenił szkoleniowiec.

Na początek rozgrywek Borutę czeka wyjazd do Opoczna. "Zdecydowanie jedziemy po trzy punkty. Chcemy wrócić do Zgierza z kompletem, jednak wiadomo - boisko wszystko zweryfikuje" - zapewnia Radosław Koźlik.

Nowy sezon, nowe cele? Na to wygląda. Minione rozgrywki zgierska drużyna zakończyła na czternastej lokacie, teraz ambicje są jednak większe. "Myślę, że takim realnym celem jest początek tabeli, tak piąte albo szóste miejsce. Tak oceniam potencjał drużyny" - stwierdził trener.

Szkoleniowiec zapytany o to, czego można życzyć całemu zespołowi, odpowiedział, że najbardziej istotną wartością jest zdrowie. "Przede wszystkim chciałbym, żeby chłopców omijały kontuzje. Nasza kadra nie jest jakoś bardzo szeroka, dlatego najważniejsze będzie zdrowie, a myślę, że z resztą będziemy sobie radzić" - zakończył.

Zobacz także

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

Dwa dni pełne atrakcji i koncertów gwiaz…

Konie Mechaniczne Zgierz proszą o pomoc…

Konkurs "Mały Prezydent Miasta Zgie…

Strykowscy dzielnicowi zorganizowali tur…

Kolejne remonty w naszym mieście!

Ilona Rafalska Honorowym Obywatelem Alek…

[WIDEO] Tłumy zwiedzających podczas Majó…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Koszmarny wypadek tira…

AKTUALIZACJA: porzucony samochód na środ…

67-letni mężczyzna kradł słodycze ze skl…

Jutro bezpłatne badania mammograficzne w…

Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza Ozor…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Szpital w Zgierzu włącza się w akcję SOR…

Jutro kolejna edycja Zgierskiej Nocy Muz…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…