R. Koźlik: "Chcemy stawiać na młodzież. Chłopcy mają duży potencjał"

Dodane przez EZG24.net
Już jutro drużyna zgierskiego Boruty zainauguruje nowy sezon IV ligi. Zespół przystąpi do rozgrywek z dobrymi i optymistycznymi nastrojami. Sam trener - Radosław Koźlik, przyznaje, że piłkarze są nastawieni bojowo i sądzi, że podołają zadaniu. Co jeszcze w rozmowie z EZG24 mówił szkoleniowiec zgierzan?

Za graczami Boruty okres przygotowawczy do nowego sezonu. "Plan treningowy zrealizowaliśmy w 100%. Zajęcia odbywały się cztery razy w tygodniu na naszych obiektach treningowych. Dodatkowo rozgrywaliśmy sparingi. Frekwencja na treningach była duża, także oceniam to bardzo pozytywnie" - relacjonuje trener Koźlik.

W kadrze zgierskiej drużyny doszło do kilku zmian. Zespół opuścił m.in. bramkostrzelny Ceglarz (więcej o tym TUTAJ). "Sebastian odszedł do LKS-u Rosanów. Nasz zespół to młodzi chłopcy, którzy tak naprawdę dopiero będą się ogrywać na boiskach czwartej ligi. W przypadku młodego zawodnika to zawsze duża niewiadoma, bo nie do końca wiemy, jak on zareaguje na pewne obciążenia i okoliczności, które mogą go spotykać podczas meczu. Aczkolwiek są to chłopcy z dużym potencjałem. Na pewno ciężko będzie zastąpić "Bastka", ale jesteśmy takim klubem, że chcemy stawiać na młodzież i dawać im szansę" - ocenił szkoleniowiec.

Na początek rozgrywek Borutę czeka wyjazd do Opoczna. "Zdecydowanie jedziemy po trzy punkty. Chcemy wrócić do Zgierza z kompletem, jednak wiadomo - boisko wszystko zweryfikuje" - zapewnia Radosław Koźlik.

Nowy sezon, nowe cele? Na to wygląda. Minione rozgrywki zgierska drużyna zakończyła na czternastej lokacie, teraz ambicje są jednak większe. "Myślę, że takim realnym celem jest początek tabeli, tak piąte albo szóste miejsce. Tak oceniam potencjał drużyny" - stwierdził trener.

Szkoleniowiec zapytany o to, czego można życzyć całemu zespołowi, odpowiedział, że najbardziej istotną wartością jest zdrowie. "Przede wszystkim chciałbym, żeby chłopców omijały kontuzje. Nasza kadra nie jest jakoś bardzo szeroka, dlatego najważniejsze będzie zdrowie, a myślę, że z resztą będziemy sobie radzić" - zakończył.

Zobacz także

Podsumowanie 11. kolejki łódzkiej Klasy …

To już pewne! Barbara Kaczmarek dalej Wó…

Znamy pierwsze wyniki wyborów. Kto będzi…

Wypadek drogowy w Lućmierzu. Dwie osoby …

Znamy końcową frekwencję wyborów samorzą…

Straż pożarna w Szkole Podstawowej w Dąb…

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów samorz…

WYBORY 2018 - Poznaj wyniki z EZG24!

Ryszard Bonisławski spotkał się ze społe…

Gmina Stryków otrzymała 500 000 złotych …

Gmina Stryków wyróżniona!

Już jutro startują Targi dla Kobiet

[AUDIO] Wioleta Głowacka, naczelnik stry…

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym …

[ZDJĘCIA] Bo dobrze się różnić

[ZDJĘCIA] Centralne Biuro Śledcze rozbił…

Klasa A: Co nas czeka w ten weekend? Spr…

Parzęczewscy radni podziękowali za wspól…