Spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby - był pijany! Został aresztowany

Dodane przez EZG24.net

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgierzu, miejscowy sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy w stosunku do 38 – latka, który podejrzany jest o spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosło dwóch pasażerów kierowanego przez podejrzanego Opla, a dwóch innych z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.


Do zdarzenia doszło w dniu 4 lutego br. około godziny 13:15  w gminie Stryków na drodze krajowej numer 14. Jadący w stronę Strykowa, Opel Insignia wykonując manewr wyprzedzania, z dużą siłą uderzył w tył poruszającego się przed nim samochodu marki Kia, który wepchnięty został do przydrożnego rowu. Natomiast Opel Insignia zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym w stronę Łodzi Mercedesem Sprinterem. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło dwóch pasażerów Opla Insignia. Dwaj pozostali w bardzo ciężkim stanie trafili do szpitali. Pomoc medyczna udzielona była także kierującej samochodem Kia i kierowcy Mercedesa.


- Bezpośrednio po wypadku 38 – latek trafił do szpitala z urazem klatki piersiowej. Nie było możliwe ustalenie zawartości alkoholu przy użyciu alkotestu. W szpitalu stwierdzono, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Pobrano próbki krwi do badań do celów procesowych, w których stwierdzono, że zawartość alkoholu w jego organizmie przekraczała 1 promil - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.


38 – latek został zatrzymany. Został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Zgierzu pod zarzutem spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

- Potwierdził, że w godzinach przedpołudniowych w miniony poniedziałek spożywał alkohol wraz z bratem i jego kolegą, mimo to zdecydował się wyjechać z Łodzi w sprawach służbowych. Po drodze zabrał jeszcze innego członka rodziny. Potwierdził, że mimo złych warunków drogowych jechał szybko – wyprzedzając inne samochody. Przypomina sobie, że uderzył w tył jadącego przed nim samochodu Kia. Nie pamięta natomiast dalszego przebiegu zdarzeń - dodaje Krzysztof Kopania.


Ze względu na grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Wniosek ten został uwzględniony.


Zobacz także:

...

[WIDEO, ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek na krajowej "czternastce". Wszystkie służby ratunkowe w akcji - EZG24 - Wiadomości Zgierz - Dołącz do największej zgierskiej społeczności - EZG24 - Wiadomości Zgierz

Służby ratunkowe cały czas pracują na drodze krajowej nr 14 w miejscowości Dobra (gm. Stryków), gdzie około godziny 13:00 doszło do katastrofalnego w skutkach wypadku.Dwie osoby nie żyją, a pięć zostało rannych - to skutek wypadku, do którego doszło

Zobacz także

Uwaga zgierzanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Za nami ostatni piknik rodzinn…

[ZDJĘCIA] Sparingowe zwycięstwo rezerw B…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

[ZDJĘCIA] IV liga: Derby Powiatu dla Bor…

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywo…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Apel pamięci, salwa ho…

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego…

Wypadek na krajowej "dziewięćdziesi…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Powiatowo-Gminne obchody Święta Wojska P…

Jutro Święto Wojska Polskiego. Sprawdź p…

Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Ext…