Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu z Certyfikatem Akredytacyjnym Ministra Zdrowia. "To ważne nie tylko ze względów prestiżowych"

Dodane przez EZG24.net

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu otrzymał Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia. Jest on potwierdzeniem wysokiej jakości usług medycznych świadczonych przez placówkę. Wręczył go dziś (22 stycznia) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w obecności marszałka województwa Grzegorza Schreibera.


Szpital uzyskał certyfikat za uczestnictwo w unijnym projekcie ,,Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki". Akredytacja będzie ważna do 29 listopada 2022 roku.


- Ministerstwo Zdrowia stawia coraz bardziej na jakość. Na stronach internetowych ministerstwa dostępne są informacje o konkretnych zabiegach w poszczególnych placówkach medycznych, np. chirurgia onkologiczna czy zabiegi leczenia zaćmy. Mamy też takie specjalne akredytacje dla podmiotów leczniczych jak Certyfikat – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami wiceminister Janusz Cieszyński.


Co to oznacza dla szpitala? Akredytacja Ministra Zdrowia jest dodatkowo punktowana przez NFZ przy wyliczaniu ryczałtów dla placówki. Zgierski szpital dzięki certyfikatowi otrzyma o 600 tysięcy złotych rocznie więcej. WSS im. Marii Skłodowskiej-Curie jest piątym szpitalem marszałkowskim w województwie, który uzyskał akredytację dla swojej działalności.


- Pozyskany przez placówkę certyfikat jest ważny, nie tylko ze względów prestiżowych. Przede wszystkim niesie on za sobą konkretne korzyści dla szpitala i pacjentów – podkreślił w swojej wypowiedzi marszałek województwa Grzegorz Schreiber. - Dobrze przygotowany SOR, zabezpieczony w dobry sprzęt, to poczucie bezpieczeństwa. A to jest celem samorządu województwa, zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów we wszystkich szpitalach i we wszystkich miejscach na które możemy mieć wpływ – dodał marszałek Schreiber.

Szczególne podziękowania w stronę całego personelu medycznego skierowała dyrektor szpitala Agnieszka Jóźwik.


- To nie jest certyfikat, w którym aż tak istotna jest część administracyjna. Centrum Monitorowania Jakości podczas swojej wizyty w placówce przeanalizowało i zbadało sferę medyczną, a więc ciągłość opieki i dokumentację. Niesamowicie duże uznanie dla całego personelu. - powiedziała dyrektor placówki.


Przy okazji wizyty wiceminister Janusz Cieszyński zwiedził też rozbudowany i wyposażony w nową aparaturę Szpitalny Oddział Ratunkowy. SOR w zgierskim szpitalu przyjmuje ponad 30 tysięcy pacjentów rocznie. Teraz jest on jednym z najnowocześniejszych oddziałów ratunkowych w województwie łódzkim.


W ramach inwestycji wybudowano windę łóżkową, powstał system telemedyczny do przesyłania danych medycznych, osobny pokój do rejestracji pacjentów i poczta pneumatyczna.


W dzisiejszym spotkaniu uczestniczył również Zbigniew Linkowski wiceprzewodniczący sejmiku województwa łódzkiego.


Całkowity koszt inwestycji wyniósł 8 mln 258 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne przyznane przez Zarząd Województwa Łódzkiego to 5, 5 mln zł. Dodatkowo Urząd Marszałkowski dołożył 662 tys. zł, a spółka Inwestycje Medyczne Łódzkiego, 703 tys. zł. 1 mln 355 tys. zł to wkład własny szpitala.


info: Urząd Marszałkowski w Łodzi (bg, zdjęcia: Sebastian Sołtyszewski)

Zobacz także

Hanna Śleszyńska wystąpi w Ozorkowie. Wk…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Zgierski Kaziuk po raz szesnasty. Cezary…

[ZDJĘCIA] Umowa na remont torowiska lini…

Zbliża się Eko Event w Ozorkowie. Sprawd…

[ZDJĘCIA] Walentynki w bibliotece w Nies…

Zderzenie trzech samochodów na ul. Pabia…

Wkrótce startuje głosowanie w Budżecie O…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Sześć goli w Lęborku. FC10 wraca do Zgie…

[WIDEO] Konie biegały ulicami Zgierza. M…

Z ostatniej chwili: Stado koni biega po …

Krok od katastrofy! Mieszkanka Głowna wj…

[NA ŻYWO] FC10 Zgierz walczy z wicelider…

[WIDEO] Zobacz, jak przedszkolaki bawiły…

[ZDJĘCIA] Największa impreza sportowa dl…

[ZDJĘCIA] Rozdano już 20 000 kart senior…

W poniedziałek rozpoczną się roboty przy…