Zgierscy policjanci podsumowali 2018 rok

Dodane przez EZG24.net

8 lutego 2019 roku w auli Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu zgierskiego oraz prezentująca efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku.


W uroczystym podsumowaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw logistyki Włodzimierz Kalinowski oraz zaproszeni goście: Starosta Zgierski Bogdan Jarota, z-ca Prezydenta Miasta Zgierza Bohdan Bączak, Burmistrzowie i Wójtowie z całego powiatu zgierskiego, a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Paweł Malinowski.


Spotkanie rozpoczął p.o. Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu mł. insp. Paweł Głuszczyk składając podziękowania za ciężką pracę wszystkim policjantom i pracownikom jednostki. Komendant następnie przedstawił ogólną sytuację zgierskiej jednostki policji oraz podległych komisariatów, a także omówił efekty pracy pionu kryminalnego.


Przeprowadzona analiza wykazuje, pomimo niewielkiego wzrostu przestępczości ogólnej i kryminalnej, wzrost wykrycia tych przestępstw w stosunku do roku ubiegłego (poziom wykrycia przestępczości ogólnej w 2017r. wynosił 69,09%, a w 2018r. 77,08%, natomiast przestępstw kryminalnych w 2017r. wyniósł 63,43%, a w 2018r. 69,50%). W wielu kategoriach odnotowano spadek liczby przestępstw stwierdzonych. Mowa tutaj o bójkach i pobiciach, uszczerbkach na zdrowiu, kradzieżach i kradzieżach z włamaniami oraz uszkodzeń mienia. W przestępczości gospodarczej odnotowano wzrost czynów stwierdzonych (z 272 w 2017r. do 437 w 2018r.), przy jednoczesnym wzroście poziomu wykrycia sprawców tych przestępstw (z 61,54% w 2017r. do 85,94% w 2018r.). Na zakończenie tej części Komendant przedstawił priorytety policjantów pionu kryminalnego do realizacji na 2019r.


Następnie głos zabrał Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu mł. insp. Cezary Kacprzak. Zaprezentował on efekty pracy policjantów pionu prewencyjnego w 2018r., w tym policjantów z wydziału ruchu drogowego.


W 2018r. na terenie powiatu zgierskiego doszło do 169 wypadków drogowych (o 6 więcej niż w 2017r.), przy czym spadła liczba ofiar śmiertelnych (w 2017r. było ich 15, natomiast w 2018r. - 8). W wypadkach tych rannych zostało 220 osób. Na terenie powiatu w minionym roku doszło do 1755 kolizji drogowych.


Zgierscy policjanci ujawnili ponad 20 tysięcy wykroczeń, w tym 12695 wykroczeń drogowych oraz 8274 wykroczenia porządkowe. W całym 2018r. funkcjonariusze przeprowadzili 22890 interwencji oraz 1703 konwoje i doprowadzenia. Zastępca Komendanta omówił także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując, że w minionym roku w powiecie zgierskich zgłoszono przy jej pomocy 1464 zagrożenia, z czego potwierdzono 471. Policjanci w 2018r. zabezpieczali 14 imprez masowych oraz 17 zgromadzeń.


Po prezentacji stanu bezpieczeństwa jednostki głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw logistyki Włodzimierz Kalinowski, który podkreślał zaangażowanie zgierskich policjantów i pracowników cywilnych w realizacje zadań służbowych oraz dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.


Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy złożyli policjantom zgierskiej komendy gratulacje z tytułu osiągniętych w minionym roku osiągnięć oraz życzenia spokojnej i owocnej służby w 2019 roku.


info: KPP w Zgierzu

Zobacz także

Uwaga zgierzanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Za nami ostatni piknik rodzinn…

[ZDJĘCIA] Sparingowe zwycięstwo rezerw B…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

[ZDJĘCIA] IV liga: Derby Powiatu dla Bor…

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywo…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Apel pamięci, salwa ho…

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego…

Wypadek na krajowej "dziewięćdziesi…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Powiatowo-Gminne obchody Święta Wojska P…

Jutro Święto Wojska Polskiego. Sprawdź p…

Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Ext…