Jest wniosek o tymczasowe aresztowanie właścicielki nielegalnego wysypiska w Dąbrówce

Dodane przez EZG24.net
Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Zgierzu policjanci zatrzymali 42 – letnią kobietę, podejrzaną o przestępstwa związane ze składowaniem na terenie wyrobiska w miejscowości Dąbrówka Strumiany niebezpiecznych odpadów. Po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o jej aresztowanie.


Dotychczas 42 – latka, podejrzana była o popełnienie dwóch przestępstw związanych ze składowaniem na terenie wyrobiska Dąbrówka Strumiany gmina Zgierz, niebezpiecznych odpadów medycznych oraz zawierających metale ciężkie, 
 o stężeniach przekraczających dopuszczalne normy, w sposób zagrażający życiu 
i zdrowia człowieka oraz środowisku naturalnemu. Przedstawione zarzuty, dotyczyły lutego i listopada 2018 roku.


- Podejrzana uprawniona była do składowania na wyrobisku odpadów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Wcześniej już zastosowano co do niej środki zapobiegawcze w postaci nakazu powstrzymywania się od prowadzenia działalności polegające na gospodarowaniu odpadami, poręczenia majątkowego w kwocie 300 000 złotych i policyjnego dozoru - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.


Ustalenia dokonane w ostatnim okresie wskazywały, że mimo zastosowanych środków kobieta w dalszym ciągu zajmuje się działalnością związaną z gospodarowaniem odpadami. W wyniku czynności policyjnych ustalono bowiem, że wczoraj w siedzibie firmy pojawiła się ciężarówka, na którą załadowano gruz oraz odpady. Następnie, przewiezione one zostały na składowisko w gminie Zgierz.


- Transport dokonywany był formalnie przez inną firmę, niż należącą do podejrzanej, jednak na podstawie wystawionego przez nią zlecenia - dodaje Krzysztof Kopania. - Wczoraj funkcjonariusze policji przeprowadzili przeszukania w siedzibie firmy podejrzanej w Łodzi, a także w firmach: której zleciła ona wywóz i do której wczoraj trafiły odpady.


42 – latka została zatrzymana. Jednocześnie prokurator pozyskał dodatkowe dowody uzasadniające poszerzenie dotychczas przedstawionych zarzutów. Dzisiaj zarzucone jej zostało także przestępstwo dotyczące składowania, do 7 listopada 2018r. niebezpiecznych związków ropopochodnych. Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.


- Cały czas trwa postępowanie dowodowe w tej sprawie. Choćby na początku tego tygodnia prokurator, przedstawiciele służb ochrony środowiska i policjanci wykonywali na terenie składowiska w miejscowości Dąbrówka Strumiany czynności mające na celu ustalenie, czy na jego terenie nie doszło do ukrycia pod ziemią innych jeszcze niebezpiecznych odpadów - kończy rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.


fot. KPP w Zgierzu

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Kolejny krok do awansu zrobion…

Wysiadł z auta na skrzyżowaniu i pobił i…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Wystartował turniej fin…

Zapowiedź 16. kolejki łódzkiej Klasy Okr…

AKTUALIZACJA: śmiertelny wypadek na A2. …

Z OSTATNIEJ CHWILI: tragedia na A2. Auto…

Akcja policji w Zgierzu, trzy osoby zatr…

Przyszłość szkoły - szkoła przyszłości

[WIDEO, ZDJĘCIA] Dariusz Joński walczy o…

[ZDJĘCIA] Okradli działkę w sąsiednim po…

Szok! Rozczłonkowane zwłoki psa pod Głow…

[ZDJĘCIA] 77. Rocznica Zbrodni Zgierskie…

Szok! Pod Głownem znaleziono rozczłonkow…

Chciał się zabić, groził nożem interweni…

Wieczór z kulturą japońską w Miejskim Oś…

Stal Głowno walczy o awans do 2. Ligi. W…

Za nami VI edycja Konkursu Piosenki Angl…

[ZDJĘCIA] Audi uderzyło w ciężarówkę, wy…