[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej". Szkoła Podstawowa w Besiekierzu Rudnym odznaczona medalem "Pro Patria"

Dodane przez EZG24.net

Jednym z punktów wczorajszych (15 sierpnia) Powiatowo-Gminnych obchodów z okazji Święta Wojska Polskiego w Białej było wręczenie odznaczenia "Pro Patria" dla Szkoły Podstawowej w Besiekierzu Rudnym.


Starosta Zgierski, Bogdan Jarota podczas uroczystości odczytał treść zarządzenia Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Następnie medal zawisł na sztandarze Szkoły Podstawowej im. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich. Następnie głos zabrała Dyrektor placówki, Elżbieta Sobczyńska-Kaźmierczak.

Medal „Pro Patria" został ustanowiony Zarządzeniem Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych 1 września 2011 roku i zastąpił Medal „Pro Memoria". Uhonorowane medalem „Pro Patria" mogą być osoby i instytucje „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej".


Nadawany jest przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na podstawie udokumentowanych wniosków naczelnych władz organizacji kombatanckich i ofiar represji, a także organów administracji rządowej i samorządowej szczebla wojewódzkiego i powiatowego oraz polskich placówek dyplomatycznych i attachatów wojskowych. Medal nie jest nadawany pośmiertnie, nie przewidziano również nadawania medalu miejscowościom oraz obiektom historycznym i sakralnym.


Zobacz materiał filmowy:

Zobacz także

Pięć goli przy Wschodniej i wygrana FC10…

Sprawdź program Miejsko-Powiatowych Obch…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Borszynie, zderzyły …

Futsal Oborniki kolejny rywalem FC10 Zgi…

Uwaga kierowcy podróżujący autostradą A1…

Trwa realizacja projektu "Szlakiem …

Zbliża się Bal Charytatywny dla Antosia…

Konkurs EZG24: Karol Kopiec wystąpi w Zg…

Uczniowie z ILO w Głownie obdarowali dzi…

Widmo recesji, jak radzić sobie w czasie…

Kradł fragmenty linii trakcyjnej tramwaj…

Harcerze z flagą Głowna przebiegną 1000 …

Jesień kabarety niesie, czyli wesołe spo…

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Akcja CBŚP przy ul. Lechonia w Zgierzu. …

Techniczne Dni Drogowe w Strykowie. Pods…

Za tydzień Gminny Dzień Seniora. Dobra z…

Za tydzień dancing dla seniorów w Aleksa…