[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej". Szkoła Podstawowa w Besiekierzu Rudnym odznaczona medalem "Pro Patria"

Dodane przez EZG24.net

Jednym z punktów wczorajszych (15 sierpnia) Powiatowo-Gminnych obchodów z okazji Święta Wojska Polskiego w Białej było wręczenie odznaczenia "Pro Patria" dla Szkoły Podstawowej w Besiekierzu Rudnym.


Starosta Zgierski, Bogdan Jarota podczas uroczystości odczytał treść zarządzenia Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Następnie medal zawisł na sztandarze Szkoły Podstawowej im. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich. Następnie głos zabrała Dyrektor placówki, Elżbieta Sobczyńska-Kaźmierczak.

Medal „Pro Patria" został ustanowiony Zarządzeniem Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych 1 września 2011 roku i zastąpił Medal „Pro Memoria". Uhonorowane medalem „Pro Patria" mogą być osoby i instytucje „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej".


Nadawany jest przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na podstawie udokumentowanych wniosków naczelnych władz organizacji kombatanckich i ofiar represji, a także organów administracji rządowej i samorządowej szczebla wojewódzkiego i powiatowego oraz polskich placówek dyplomatycznych i attachatów wojskowych. Medal nie jest nadawany pośmiertnie, nie przewidziano również nadawania medalu miejscowościom oraz obiektom historycznym i sakralnym.


Zobacz materiał filmowy:

Zobacz także

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Uwaga! Od 19 września utrudnienia w ruch…

Nowa nazwa, nowi zawodnicy, nowy cel. Zg…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Już w ten weekend Zakończenie Lata w Zgi…

Rekordowy 4. Triathlon Stryków startuje …

[ZDJĘCIA] Zmodernizują linię kolejową na…

WAŻNE: Para Prezydencka weźmie udział w …

Policjanci zlikwidowali leśną plantację …

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w…

[AUDIO] Premier Mateusz Morawiecki w roz…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Premier Mateusz Morawi…

PGE Energia Ciepła wykrywa nieszczelność…

[ZDJĘCIA] Samochód stanął w ogniu. W akc…

Znamy pary kolejnej rundy Okręgowego Puc…

Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictw…

Wielki sukces Patryka Gołąbczaka! Zawodn…