[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego na Słowiku. W akcji sześć zastępów straży pożarnej

Dodane przez EZG24.net

Dziś (19 kwietnia) po północy sześć zastępów straży pożarnej pojawiło się w Słowiku, przy ulicy Gdańskiej gdzie doszło do pożaru warsztatu samochodowego. Jedna osoba doznała lekkich obrażeń ciała.


Kilka minut po północy doszło do pożaru warsztatu samochodowego w Słowiku przy ulicy Gdańskiej. O 00:20 dyżurny z KP PSP w Zgierzu zadysponował kolejne zastępy do pomocy w przeprowadzeniu akcji ratowniczo-gaśniczej. Na miejscu pojawiły się trzy zastępy z JRG Zgierz, jeden z JRG Ozorków, jeden z OSP Dzierżązna oraz jeden z OSP w Kaniej Górze, a także Pogotowie Energetyczne.


Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych zwalczali ogień we wnętrzu warsztatu. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone a kolejne zastępy zapewniały zaopatrzenie wodne. Jeden z funkcjonariuszy wyniósł z pomieszczenia butlę z acetylenem, która pod wpływem wysokiej temperatury stwarzała ryzyko wybuchu. Po opanowaniu sytuacji, strażacy przelewali spalone drewniane elementy aby dogasić ostatnie zarzewia.


W wyniku pożaru uszkodzeniu uległo jedno stanowisko warsztatowe, składzik opon oraz samochód marki Mercedes. Jeden z pracowników warsztatu zachował zimną krew i zdołał wyprowadzić ze środka cztery samochody, co znacząco zmniejszyło straty oraz ułatwiło pracę strażakom.


Mężczyzna ten, podczas ratowania samochodów doznał lekkich obrażeń ciała. Na szczęście, hospitalizacja nie była konieczna, strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. 


zdj/info: OSP w Kaniej Górze (facebook)


Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Starych Krasn…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

Jutro Gminne Dożynki w Szczawinie. Spraw…

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

Koncerty Varius Manx & Kasia Stankie…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Już dzisiaj Festiwal Baniek Mydlanych i …

Oderwał rękę zabytkowej rzeźbie z XVII w…

Nocny wypadek w Chrząstowie Starym. Jedn…

Droga ekspresowa S14 - podpisano umowę n…

Włamali się i okradli plebanię w Zgierzu…

[WIDEO] W pożarze stracili cały dobytek…

[WIDEO] Dożynki Powiatowe widziane z dro…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Co symbolizuje kamień …

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Wieczorny pożar zakładu produkcyjnego w …

[ZDJĘCIA] Dobre granie w Kutnie. Inaugur…

[ZDJĘCIA] Wystartowała 33. Piesza Pielgr…