[ZDJĘCIA] Zgierska reprezentacja z Zespołu Szkół nr 1 im. Cezaka wśród drużyn z różnych krajów na PGE Narodowym

29 września na PGE Narodowym odbyła się druga edycja Biegu Erasmus+, organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję Programu Erasmus+ oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dochód z biegu został przeznaczony na wsparcie podopiecznych Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty". Bieg miał po raz kolejny charakter międzynarodowy: do rywalizacji stanęły m. in. drużyny z Litwy, Niemiec i Hiszpanii, a w organizacji i zabezpieczeniu imprezy pomagali wolontariusze z wielu krajów.


Zgierzan reprezentowali godnie uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. J. S. Cezaka, którzy wybrali się do Warszawy ze swoimi kolegami i nauczycielami. Uczestnicy musieli pokonać na płycie stadionu 25 okrążeń, co daje łącznie dystans około 8,5 km. Na starcie stanęło ponad 300 osób, biegnących w trzech seriach. Wyścigowi sztafet towarzyszyły niezapomniane emocje i wzajemny doping, któremu wtórowały bębny, zagrzewające do walki w rytm samby batucady. Dwie czteroosobowe drużyny „Cezak I" i „Cezak II" znalazły się w czołówce biegu, zajmując 6. i 9. z 75 miejsc. Biegaczom z ZS nr 1 do najlepszych zabrakło niecałych 4 minut (rezultat zwycięzców to 28:35, zgierzan z „Cezaka" 32:16, drużyny z ostatniego, 75. miejsca – 47:32). To ogromny sukces – gorąco gratulujemy!


Organizatorzy biegu przygotowali również różne sportowe atrakcje dla młodszych i starszych – bieg dla dzieci, maraton zumby czy zajęcia, prowadzone przez znanych sportowców, takich jak: Marta Domachowska, Monika Pyrek, Zofia Klepacka, Andrzej Wrona czy Artur Siódmiak.

Zobacz także

Otwarcie ogrodu (ekopracowni) przy Szkol…

[ZDJĘCIA] IX Turniej Siatkówki Plażowej …

[ZDJĘCIA] Za nami Ogólnopolski Charytaty…

Nocny pożar w Kaniej Górze. W akcji kilk…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

AllePaznokcie w Ozorkowie - idealne miej…

[ZDJĘCIA] Za nami zawody spławikowe o Pu…

Ośrodek "Malinka" nieczynny. P…

[ZDJĘCIA] Stryków świętuje 625-lecie nad…

Jutro Ogólnopolski Charytatywny Rajd Prz…

Stryków obchodzi 625-lecie nadania praw …

AKTUALIZACJA: Schronisko Medor - Elżbiet…

Powraca Zgierskie Kino Letnie "Mali…

[ZDJĘCIA] Powalone drzewa, zalana piwnic…

Uczniowie Zgierskiego Zespołu Szkół odda…

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Z…

Uratują Dąb Niepodległości w Głownie? MZ…

Pojemniki na drobne elektroodpady stanęł…