[ZDJĘCIA] Zgierska reprezentacja z Zespołu Szkół nr 1 im. Cezaka wśród drużyn z różnych krajów na PGE Narodowym

29 września na PGE Narodowym odbyła się druga edycja Biegu Erasmus+, organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję Programu Erasmus+ oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dochód z biegu został przeznaczony na wsparcie podopiecznych Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty". Bieg miał po raz kolejny charakter międzynarodowy: do rywalizacji stanęły m. in. drużyny z Litwy, Niemiec i Hiszpanii, a w organizacji i zabezpieczeniu imprezy pomagali wolontariusze z wielu krajów.


Zgierzan reprezentowali godnie uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. J. S. Cezaka, którzy wybrali się do Warszawy ze swoimi kolegami i nauczycielami. Uczestnicy musieli pokonać na płycie stadionu 25 okrążeń, co daje łącznie dystans około 8,5 km. Na starcie stanęło ponad 300 osób, biegnących w trzech seriach. Wyścigowi sztafet towarzyszyły niezapomniane emocje i wzajemny doping, któremu wtórowały bębny, zagrzewające do walki w rytm samby batucady. Dwie czteroosobowe drużyny „Cezak I" i „Cezak II" znalazły się w czołówce biegu, zajmując 6. i 9. z 75 miejsc. Biegaczom z ZS nr 1 do najlepszych zabrakło niecałych 4 minut (rezultat zwycięzców to 28:35, zgierzan z „Cezaka" 32:16, drużyny z ostatniego, 75. miejsca – 47:32). To ogromny sukces – gorąco gratulujemy!


Organizatorzy biegu przygotowali również różne sportowe atrakcje dla młodszych i starszych – bieg dla dzieci, maraton zumby czy zajęcia, prowadzone przez znanych sportowców, takich jak: Marta Domachowska, Monika Pyrek, Zofia Klepacka, Andrzej Wrona czy Artur Siódmiak.

Zobacz także

Spowodował wypadek, w którym zginął czło…

Są pieniądze na przebudowę Łęczyckiej w …

[ZDJĘCIA] Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu …

[ZDJĘCIA] Aleksandrowskie basketki Wicem…

[NOWE FAKTY] Śmiertelny wypadek na Aleks…

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek na drodze A…

W play-off 2:0 dla Bzury

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokr…

Służby na autostradzie A2. Samochód rozb…

70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w P…

Porażka Boruty w sparingu z rezerwami Wi…

Rezerwy Boruty Zgierz: Udany debiut Patr…

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz Koni Mechanicz…

Konie wciąż bez wiosennego zwycięstwa w …

Helios Białystok kolejnym rywalem Koni M…

Budowa oświetlenia w Gminie Parzęczew

Libacja alkoholowa zakończona śmiercią. …

Wypowiedz się ws. likwidacji przejazdów …