[ZDJĘCIA] Zgierska reprezentacja z Zespołu Szkół nr 1 im. Cezaka wśród drużyn z różnych krajów na PGE Narodowym

29 września na PGE Narodowym odbyła się druga edycja Biegu Erasmus+, organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję Programu Erasmus+ oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dochód z biegu został przeznaczony na wsparcie podopiecznych Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty". Bieg miał po raz kolejny charakter międzynarodowy: do rywalizacji stanęły m. in. drużyny z Litwy, Niemiec i Hiszpanii, a w organizacji i zabezpieczeniu imprezy pomagali wolontariusze z wielu krajów.


Zgierzan reprezentowali godnie uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. J. S. Cezaka, którzy wybrali się do Warszawy ze swoimi kolegami i nauczycielami. Uczestnicy musieli pokonać na płycie stadionu 25 okrążeń, co daje łącznie dystans około 8,5 km. Na starcie stanęło ponad 300 osób, biegnących w trzech seriach. Wyścigowi sztafet towarzyszyły niezapomniane emocje i wzajemny doping, któremu wtórowały bębny, zagrzewające do walki w rytm samby batucady. Dwie czteroosobowe drużyny „Cezak I" i „Cezak II" znalazły się w czołówce biegu, zajmując 6. i 9. z 75 miejsc. Biegaczom z ZS nr 1 do najlepszych zabrakło niecałych 4 minut (rezultat zwycięzców to 28:35, zgierzan z „Cezaka" 32:16, drużyny z ostatniego, 75. miejsca – 47:32). To ogromny sukces – gorąco gratulujemy!


Organizatorzy biegu przygotowali również różne sportowe atrakcje dla młodszych i starszych – bieg dla dzieci, maraton zumby czy zajęcia, prowadzone przez znanych sportowców, takich jak: Marta Domachowska, Monika Pyrek, Zofia Klepacka, Andrzej Wrona czy Artur Siódmiak.

Zobacz także

Uwaga podróżujący komunikacją miejską. L…

[WIDEO] Piłkarz Sokoła Aleksandrów rozgr…

[ZDJĘCIA] Rozpoznajesz tę osobę? Policja…

Piknik "Zrób pierwszy krok do zdrow…

Parada Mikołajów, wspólne kolędowanie i …

Jutro startują grudniowe akcje "Odd…

Wyjątkowe spotkanie wigilijne w Domu Dzi…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Sokolnikach L…

WAŻNE: Kolejne leki wycofane z obrotu! P…

[ZDJĘCIA] Pożar budynku przy Aleksandrow…

Ogromne utrudnienia na autostradzie A2. …

Już dzisiaj Stand-up Rafała Rutkowskiego

Wyjątkowe obchody. 85-lecie Boruty Zgier…

Uwaga kierowcy! W nocy fatalne warunki n…

Zrób pierwszy krok do zdrowia i przyjdź …

Pożar komórki w Aleksandrówku. Możliwe w…

Pożar pustostanu przy Łąkowej. Dwóch męż…

[ZDJĘCIA] Kochasz, lubisz, szanujesz – d…