Zgierskie szkoły powiatowe zachęcają do uczenia się w Zgierzu

Bardzo niepokojącym zjawiskiem jest odpływ zgierskiej młodzieży do szkół łódzkich. Aby temu przeciwdziałać, w marcu 2019 r. odbyło się spotkanie młodzieży z Samorządów Uczniowskich zgierskich szkół powiatowych: ZS nr 1 im. J. S. Cezaka, ZZSP im. Jana Pawła II oraz ZSO im. S. Staszica, którego celem stało się zaplanowanie długofalowych działań, mających na celu przekonanie uczniów do wybrania zgierskich szkół średnich. Jest to tym ważniejsze, że w roku szkolnym 2019/20 do tego typu szkół ruszy podwójny rocznik absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, a zgierskie szkoły gwarantują świetne przygotowanie do matury i podjęcia studiów wyższych oraz różnorodne kierunki zawodowe, elastycznie reagujące na potrzeby rynku pracy.


Pierwszym z szeregu działań zaplanowanych w ramach akcji "UCZ SIĘ W ZGIERZU!" była wspólna prezentacja oferty edukacyjnej zgierskich szkół powiatowych podczas XII Targów Edukacyjnych, które odbyły się w hali MOSiR w Zgierzu 2 kwietnia 2019 r. Każda ze szkół partnerskich - oprócz własnej oferty - prezentowała zalety uczenia się w Zgierzu.


Szkoły zgierskie są przyjazne uczniom, mają świetną kadrę doświadczonych nauczycieli oraz bardzo bogatą ofertę edukacyjną. Są też położone dogodnie pod względem komunikacyjnym, a ucząc się w nich młodzież oszczędza naprawdę dużo czasu i pieniędzy, które pochłonęłyby dojazdy do szkół łódzkich. Jest to kryterium szczególnie ważne dla absolwentów klas ósmych szkół podstawowych, którzy są rok lub dwa lata młodsi (w odniesieniu do uczniów, którzy rozpoczęli naukę jako sześciolatkowie) niż dotychczasowi absolwenci gimnazjów. Warto pamiętać również o przepełnieniu prestiżowych łódzkich liceów podwójnym rocznikiem, co będzie skutkowało dwuzmianowością - w Zgierzu tego problemu nie będzie.


Zachęcamy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych do zapoznania się z ofertą zgierskich szkół średnich - jest ona bogata i bardzo różnorodna, gwarantuje dobre przygotowanie do matury i zdobycie wartościowego na rynku pracy zawodu. Dlatego pamiętajcie: WARTO UCZYĆ SIĘ W ZGIERZU!!!

Zobacz także

Otwarcie ogrodu (ekopracowni) przy Szkol…

[ZDJĘCIA] IX Turniej Siatkówki Plażowej …

[ZDJĘCIA] Za nami Ogólnopolski Charytaty…

Nocny pożar w Kaniej Górze. W akcji kilk…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

AllePaznokcie w Ozorkowie - idealne miej…

[ZDJĘCIA] Za nami zawody spławikowe o Pu…

Ośrodek "Malinka" nieczynny. P…

[ZDJĘCIA] Stryków świętuje 625-lecie nad…

Jutro Ogólnopolski Charytatywny Rajd Prz…

Stryków obchodzi 625-lecie nadania praw …

AKTUALIZACJA: Schronisko Medor - Elżbiet…

Powraca Zgierskie Kino Letnie "Mali…

[ZDJĘCIA] Powalone drzewa, zalana piwnic…

Uczniowie Zgierskiego Zespołu Szkół odda…

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Z…

Uratują Dąb Niepodległości w Głownie? MZ…

Pojemniki na drobne elektroodpady stanęł…