Akcja celników pod Zgierzem. Zarekwirowano "lewe" papierosy, alkohol i broń!

Dodane przez EZG24.net

Funkcjonariusze KAS ujawnili w powiecie zgierskim magazyn z nielegalnym tytoniem, papierosami i alkoholem. Uszczuplenie z tytułu podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 1 mln zł.


Funkcjonariusze Działu Realizacji Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi skontrolowali 7 sierpnia 2018 roku teren jednej z prywatnych posesji w powiecie zgierskim, gdzie, jak się okazało, funkcjonował magazyn nielegalnych wyrobów akcyzowych.


W pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze wykryli 21 pudeł papierosów zapakowanych w jednostkowe opakowania oraz 70 worków jutowych i plastikowych wypełnionych tytoniem bez znaków akcyzy, a także pojemnik z aromatem stosowanym do tytoniu. Ponadto w jednym z pomieszczeń mieszkalnych kontrolujący ujawnili dwadzieścia trzy litrowe butelki z alkoholem bez polskich banderol. Nielegalny towar należał do 64-letniego mężczyzny, który, jak ustalono w toku dalszych czynności, był już karany w związku z obrotem nielegalnymi wyrobami akcyzowymi.


Ponadto na miejscu kontroli funkcjonariusze ujawnili rewolwer hukowy oraz pistolet gazowy należące do zatrzymanego. W toku czynności ustalono, że mężczyzna nie ma pozwoleniem na posiadanie pistoletu gazowego. Broń została zabezpieczona i zostanie przekazana właściwej jednostce Policji.


Ogółem w toku kontroli funkcjonariusze KAS zarekwirowali 1 227,8 kg tytoniu, 206 840 sztuk papierosów (10 342 paczki) oraz 23 litry alkoholu bez znaków akcyzy o łącznej wartości oszacowanej na kwotę 987 616 zł. Uszczuplenia z tytułu podatku akcyzowego oszacowano natomiast na kwotę 1 146 785 zł.


Zatrzymanemu mężczyźnie grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.


info: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Zobacz także

Podsumowanie 11. kolejki łódzkiej Klasy …

To już pewne! Barbara Kaczmarek dalej Wó…

Znamy pierwsze wyniki wyborów. Kto będzi…

Wypadek drogowy w Lućmierzu. Dwie osoby …

Znamy końcową frekwencję wyborów samorzą…

Straż pożarna w Szkole Podstawowej w Dąb…

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów samorz…

WYBORY 2018 - Poznaj wyniki z EZG24!

Ryszard Bonisławski spotkał się ze społe…

Gmina Stryków otrzymała 500 000 złotych …

Gmina Stryków wyróżniona!

Już jutro startują Targi dla Kobiet

[AUDIO] Wioleta Głowacka, naczelnik stry…

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym …

[ZDJĘCIA] Bo dobrze się różnić

[ZDJĘCIA] Centralne Biuro Śledcze rozbił…

Klasa A: Co nas czeka w ten weekend? Spr…

Parzęczewscy radni podziękowali za wspól…