Akcja celników pod Zgierzem. Zarekwirowano "lewe" papierosy, alkohol i broń!

Dodane przez EZG24.net

Funkcjonariusze KAS ujawnili w powiecie zgierskim magazyn z nielegalnym tytoniem, papierosami i alkoholem. Uszczuplenie z tytułu podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 1 mln zł.


Funkcjonariusze Działu Realizacji Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi skontrolowali 7 sierpnia 2018 roku teren jednej z prywatnych posesji w powiecie zgierskim, gdzie, jak się okazało, funkcjonował magazyn nielegalnych wyrobów akcyzowych.


W pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze wykryli 21 pudeł papierosów zapakowanych w jednostkowe opakowania oraz 70 worków jutowych i plastikowych wypełnionych tytoniem bez znaków akcyzy, a także pojemnik z aromatem stosowanym do tytoniu. Ponadto w jednym z pomieszczeń mieszkalnych kontrolujący ujawnili dwadzieścia trzy litrowe butelki z alkoholem bez polskich banderol. Nielegalny towar należał do 64-letniego mężczyzny, który, jak ustalono w toku dalszych czynności, był już karany w związku z obrotem nielegalnymi wyrobami akcyzowymi.


Ponadto na miejscu kontroli funkcjonariusze ujawnili rewolwer hukowy oraz pistolet gazowy należące do zatrzymanego. W toku czynności ustalono, że mężczyzna nie ma pozwoleniem na posiadanie pistoletu gazowego. Broń została zabezpieczona i zostanie przekazana właściwej jednostce Policji.


Ogółem w toku kontroli funkcjonariusze KAS zarekwirowali 1 227,8 kg tytoniu, 206 840 sztuk papierosów (10 342 paczki) oraz 23 litry alkoholu bez znaków akcyzy o łącznej wartości oszacowanej na kwotę 987 616 zł. Uszczuplenia z tytułu podatku akcyzowego oszacowano natomiast na kwotę 1 146 785 zł.


Zatrzymanemu mężczyźnie grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.


info: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Zobacz także

Spotkanie noworoczne włodarzy i służb

Fryzura za jeden uśmiech z okazji Dnia B…

Boruta Zgierz rozpoczął przygotowania do…

WAŻNE: Zajęcia w zgierskich szkołach zaw…

[WIDEO] "Cichy zabójca" zaatak…

[ZDJĘCIA] Strażacy z OSP Szczawin mogą c…

Do CM „Boruta” na badanie tomografem bez…

Pożar domu pod Zgierzem. Poparzony mężcz…

Zbliża się konferencja „Dobre praktyki b…

Ferie w mieście nie muszą być nudne

Starostwo Powiatowe ma "CUŚ" d…

Zgierzanie przeciwko aktom przemocy i mo…

[ZDJĘCIA] Opłatek, serdeczne życzenia i …

"Razem spiszmy historię gminy"…

Startuje III edycja Budżetu Obywatelskie…

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego …

System informacji przestrzennej dla Gmin…

Zbliża się podsumowanie akcji "Anio…