Akcja Inspekcji Transportu Drogowego w Emilii. Ujawniono niedozwolone manipulacje

Dodane przez EZG24.net

Jazdę bez karty i wykresówki włożonej do tachografu oraz „na magnesie" ujawnili podczas nocnych działań inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zatrzymali również kierowcę rejestrującego swój czas pracy na karcie należącej do innego szofera.


W nocy z wtorku na środę (26-27 listopada) na odcinku drogi krajowej numer 91 w miejscowości Emilia (gm. Zgierz) inspektorzy ITD prowadzili wzmożone kontrole ciężarówek. Pojazdy zatrzymywano na drodze łączącej centra logistyczne z autostradą, gdzie występuje duże natężenie ruchu ciężarówek. Inspektorzy sprawdzali przede wszystkim czy stosowane są niedozwolone manipulacje w tachografach.


W trakcie nocnej akcji inspektorzy ITD ujawnili przypadki jazdy bez karty i wykresówki w tachografie, jazdy „na karcie" należącej do innego kierowcy oraz dwa przypadki używania magnesu do zakłócenia pracy urządzenia rejestrującego aktywności kierowcy. Jeden z zatrzymanych do kontroli drogowej kierowców nie posiadał wymaganych badań lekarskich i kwalifikacji wstępnej.

W dwóch przypadkach jazdy „na magnesie" inspektorzy stwierdzili, że zostały zmienione wskazania drogomierza – po przyłożeniu magnesu do impulsatora skrzyni biegów tachografy nie rejestrowały przejechanych kilometrów. Kierowcy zostali przekazani funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, a ich ciężarówki skierowano na parking strzeżony.


Kierowców za wszystkie ujawnione naruszenia ukarano mandatami na łączną kwotę 8 tysięcy 850 złotych. Natomiast wobec przewoźników toczą się postępowania administracyjne na sumę 36 tys. 650 zł. Inspektorzy z łódzkiej ITD już planują kolejne wzmożone działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.


info: GITD

Zobacz także

Piękne święto Pułkownika Franciszka Toka…

Już jutro mikołajkowe spotkanie na placu…

[ZDJĘCIA] W Ozorkowie odbył się Przegląd…

Konkurs EZG24: Wygraj bilety na wieczór …

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Bezdomny leżał na chodniku, mógł zamarzn…

100 lat od zaprzysiężenia Jana Świercza …

Szok! Zakładał kominiarkę i masturbował …

W Zgierzu odbędą się wojewódzkie elimina…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

Za nami warsztaty plastyczne dla KGW o t…

Już jutro inauguracja społecznej lodówki…

Pożar w Nakielnicy. Płonął budynek miesz…

Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatoweg…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z gminy Stryków rywa…

Dzięki ozorkowskim dzielnicowym piesi i …

Brak oświetlenia przyczepy spowodował wy…

Lodowisko w Zgierzu już czynne. Sprawdź …