Akcja policji i straży granicznej w Zgierzu. Zabezpieczono blisko 200 tysięcy sztuk "lewych" papierosów

Dodane przez EZG24.net

Zgierscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Lublinie zatrzymali 34-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie prawie 200 tysięcy sztuk papierosów oraz 16 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia akcyzowego dla zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 185 tysięcy złotych. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli samochód podejrzanego.


10 stycznia policjanci zgierskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Lublinie pojechali pod jeden z garaży mieszczący się na terenie Zgierza. Miały być tam przechowywane wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

- W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli, że pod typowany garaż podjechał Volkswagen. Kierujący autem wszedł do środka, a tuż za nim ruszyli mundurowi. Był to strzał w dziesiątkę. Śledczy podczas przeszukania garażu i samochodu znaleźli i zabezpieczyli tytoń oraz 8800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowe nielegalne papierosy funkcjonariusze zabezpieczyli w miejscu zamieszkania 34-latka, który został zatrzymany - relacjonują policjanci.


Łącznie mundurowi zabezpieczyli prawie 200 tysięcy sztuk papierosów i 16 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia akcyzowego dla zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 185 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli samochód podejrzanego.

Zobacz także

Kolejny "Wieczór z Gwiazdą" w …

Nowe harmonogramy odbioru odpadów dla ni…

Makabryczna zbrodnia pod Zgierzem! Urodz…

[ZDJĘCIA] Wyścig łyżwiarski z Komendante…

[ZDJĘCIA] Zgierzanie pamiętali o uczestn…

Śmierć na torach w Zgierzu. Nie żyje kob…

ŁKA: Wypadek na odcinku Zgierz Kontrewer…

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgi…

W sobotę kolejne futsalowe emocje w Zgie…

Pożar pustostanu przy Łąkowej. Bezdomny …

Uwaga kierowcy i piesi! Dzisiaj wzmożone…

Pożar w Strykowie, w ogniu stanęła maszy…

Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w Zgie…

Trwa głosowanie na Sportowca Roku Aleksa…

[ZDJĘCIA] Budowa mostu w Smolicach zakoń…

Pierwszy sparing już za piłkarzami Borut…

Wypadek w Rąbieniu, czołowe zderzenie dw…

Poranny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim…