Akcja policji w Głownie. Zatrzymano 30-latka i zabezpieczono samochód skradziony w Niemczech

Dodane przez EZG24.net

Zgierscy i głowieńscy policjanci zabezpieczyli busa, który został skradziony z terenu Niemiec. Jego wartość została oszacowana na 200 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 30-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzut paserstwa pojazdu. Za takie przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny.


W sobotę, 11 stycznia kilka minut po godzinie 9:00 zgierscy oraz głowieńscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo samochodu typu bus, który dzień wcześniej został skradziony z terenu Niemiec.


- Wszystko zaczęło się od informacji jaka trafiła na ręce głowieńskich policjantów. Wynikało z niej, że w Głownie na ulicy Sucharskiego ma stać skradziony Mercedes. Funkcjonariusze na miejscu znaleźli opisywany samochód, a gdy zobaczyli wsiadającego do niego mężczyznę natychmiast podjęli interwencję - relacjonują przedstawiciele KPP w Zgierzu. - Gdy 30-latek zauważył policjantów natychmiast rzucił się do ucieczki. Uciekinier po krótkim pościgu został zatrzymany.

Śledczy podczas czynności zabezpieczyli pojazd, którego wartość wstępnie została oszacowana na 200 tysięcy złotych. Policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego zabezpieczyli dodatkowo różnego rodzaju elektronarzędzia pochodzące najprawdopodobniej ze skradzionego busa.


30-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego usłyszał już zarzut paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny.

Zobacz także

Nowe harmonogramy odbioru odpadów dla ni…

Makabryczna zbrodnia pod Zgierzem! Urodz…

[ZDJĘCIA] Wyścig łyżwiarski z Komendante…

[ZDJĘCIA] Zgierzanie pamiętali o uczestn…

Śmierć na torach w Zgierzu. Nie żyje kob…

ŁKA: Wypadek na odcinku Zgierz Kontrewer…

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgi…

W sobotę kolejne futsalowe emocje w Zgie…

Pożar pustostanu przy Łąkowej. Bezdomny …

Uwaga kierowcy i piesi! Dzisiaj wzmożone…

Pożar w Strykowie, w ogniu stanęła maszy…

Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w Zgie…

Trwa głosowanie na Sportowca Roku Aleksa…

[ZDJĘCIA] Budowa mostu w Smolicach zakoń…

Pierwszy sparing już za piłkarzami Borut…

Wypadek w Rąbieniu, czołowe zderzenie dw…

Poranny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim…

W niedzielę szkolenie z legendą karate, …