Antyterroryści pod Strykowem. Zatrzymano poszukiwanego 44-latka i zabezpieczono broń i narkotyki

Dodane przez EZG24.net

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej a także zgierskich policjantów w rękach stróżów prawa znalazło się dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg przestępstw. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, broń i amunicję. Podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.


W poniedziałek, 2 września policjanci wspierani przez antyterrorystów pojawili się na jednej z posesji pod Strykowem. Według ustaleń policjantów miał tam przebywać poszukiwany 44-letni mężczyzna.


- W znajdującej się na działce przyczepie kempingowej funkcjonariusze zastali 35-latka a po przeszukaniu zabezpieczyli 19,5 kilograma marihuany - informują policjanci. - Ponadto funkcjonariusze ujawnili 39 krzaków konopi indyjskich, biały proszek o wadze 177 gramów, 6 sztuk amunicji gazowej, wagę elektroniczną, pistolet gazowy a także odznakę policyjną.

Dodatkowo na posesji policjanci skonfiskowali trzy jednostki broni, maszynę do produkcji papierosów oraz 68 800 złotych, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Na terenie parceli nie było jednak poszukiwanego. Nie cieszył się jednak długo wolnością. Dalsze ustalenia kryminalnych pozwoliły na ustalenie miejsca ukrywania się mężczyzny. 44-latek został zatrzymany na terenie jednego z łódzkich hoteli. Był kompletnie zaskoczony wizytą stróżów prawa. Mężczyzna posiadał przy sobie kokainę i próbował wyskoczyć przez okno na 1 piętrze. Policjanci udaremnili próbę ucieczki przez zastosowanie chwytów obezwładniających.

- Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości substancji odurzających. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące - dodają policjanci.

Zobacz także

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Uwaga! Od 19 września utrudnienia w ruch…

Nowa nazwa, nowi zawodnicy, nowy cel. Zg…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Już w ten weekend Zakończenie Lata w Zgi…

Rekordowy 4. Triathlon Stryków startuje …

[ZDJĘCIA] Zmodernizują linię kolejową na…

WAŻNE: Para Prezydencka weźmie udział w …

Policjanci zlikwidowali leśną plantację …

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w…

[AUDIO] Premier Mateusz Morawiecki w roz…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Premier Mateusz Morawi…

PGE Energia Ciepła wykrywa nieszczelność…

[ZDJĘCIA] Samochód stanął w ogniu. W akc…

Znamy pary kolejnej rundy Okręgowego Puc…

Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictw…

Wielki sukces Patryka Gołąbczaka! Zawodn…