[ZDJĘCIA] Bój o ortograficzne mistrzostwo powiatu w zgierskim Zespole Szkół nr 1 im. Cezaka

7 lutego po raz szesnasty odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany w zgierskim Zespole Szkół nr 1 im. Cezaka przez nauczycielki języka polskiego. Jak zawsze zabawa przebiegła w atmosferze życzliwej rywalizacji i wytężonych zmagań z niełatwym tekstem. 


Dyktando tradycyjnie okazało się zaskakujące i nikt nie przebrnął przez nie bezbłędnie, co nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę ilość podchwytliwych pułapek, zastawionych na uczestników. Poprawność zapisu uczniowie mogli sprawdzić tuż po napisaniu tekstu, przeglądając jego multimedialną wersję w pracowni informatycznej. Oczekiwanie na wyniki uprzyjemniły ciasteczka oraz herbata i kawa, serwowane przez adeptki technikum gastronomicznego. 


Ostatecznie pod względem ortograficznym z antycellulitowymi legginsami z lycry, niskokalorycznymi dietami ekspres, których wszędzie w bród, hiperrelaksacyjnym stretchingiem czy Jeziorem Nidzkim najlepiej poradziły sobie dziewczęta. Na podium zasłużyły: Marta Michalska z I LO im. S. Żeromskiego w Ozorkowie (I miejsce), Natalia Guzek z ZS nr 1 w Zgierzu (II miejsce) oraz Aleksandra Rutkowska – również z ozorkowskiego I LO (miejsce III).


 Nagrody, ufundowane przez zgierskie Starostwo Powiatowe (bezprzewodowe słuchawki, powerbank, przenośny głośnik), wręczył naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Jacek Brzeziński, a swoje gratulacje dołączyła dyrektor szkoły Liliana Lipińska.

Zobacz także

Uwaga zgierzanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Za nami ostatni piknik rodzinn…

[ZDJĘCIA] Sparingowe zwycięstwo rezerw B…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

[ZDJĘCIA] IV liga: Derby Powiatu dla Bor…

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywo…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Apel pamięci, salwa ho…

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego…

Wypadek na krajowej "dziewięćdziesi…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Powiatowo-Gminne obchody Święta Wojska P…

Jutro Święto Wojska Polskiego. Sprawdź p…

Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Ext…