[ZDJĘCIA] Bój o ortograficzne mistrzostwo powiatu w zgierskim Zespole Szkół nr 1 im. Cezaka

7 lutego po raz szesnasty odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany w zgierskim Zespole Szkół nr 1 im. Cezaka przez nauczycielki języka polskiego. Jak zawsze zabawa przebiegła w atmosferze życzliwej rywalizacji i wytężonych zmagań z niełatwym tekstem. 


Dyktando tradycyjnie okazało się zaskakujące i nikt nie przebrnął przez nie bezbłędnie, co nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę ilość podchwytliwych pułapek, zastawionych na uczestników. Poprawność zapisu uczniowie mogli sprawdzić tuż po napisaniu tekstu, przeglądając jego multimedialną wersję w pracowni informatycznej. Oczekiwanie na wyniki uprzyjemniły ciasteczka oraz herbata i kawa, serwowane przez adeptki technikum gastronomicznego. 


Ostatecznie pod względem ortograficznym z antycellulitowymi legginsami z lycry, niskokalorycznymi dietami ekspres, których wszędzie w bród, hiperrelaksacyjnym stretchingiem czy Jeziorem Nidzkim najlepiej poradziły sobie dziewczęta. Na podium zasłużyły: Marta Michalska z I LO im. S. Żeromskiego w Ozorkowie (I miejsce), Natalia Guzek z ZS nr 1 w Zgierzu (II miejsce) oraz Aleksandra Rutkowska – również z ozorkowskiego I LO (miejsce III).


 Nagrody, ufundowane przez zgierskie Starostwo Powiatowe (bezprzewodowe słuchawki, powerbank, przenośny głośnik), wręczył naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Jacek Brzeziński, a swoje gratulacje dołączyła dyrektor szkoły Liliana Lipińska.

Zobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego …

Biało-Czerwona Majówka w Zgierzu. Sprawd…

Zataczający się mężczyzna wsiadł do auta…

Zaginął mieszkaniec Woli Rakowej. Ostatn…

Policjantka ze Zgierza ewakuowała mieszk…

Mistrz i Wicemistrz Europy trenerem Orła…

Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana …

Kontrabandę wartą blisko 20 tys. złotych…

[ZDJĘCIA] Rezerwy Boruty Zgierz lepsze o…

Gmina Aleksandrów Łódzki: Blisko 200 gra…

Tragiczny pożar przy Rembowskiego. Spłon…

Boruta Zgierz: Remis z Orkanem Buczek da…

Fałszywa dokumentacja medyczna i nielega…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Konfron…

Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych B…

Strykowscy dzielnicowi spotkali się z pr…

[ZDJĘCIA] Głowno: Spotkanie wielkanocne …