Cmentarz przy Konstantynowskiej w Zgierzu - groby, a tuż obok kontener na śmieci. MPGK zapewnia: "Podejmiemy stosowne kroki w tej sprawie"

Dodane przez EZG24.net

Pod koniec lipca na łamach EZG24 informowaliśmy o kontrowersyjnym ustawieniu kontenera na śmieci na cmentarzu przy ul. Konstantynowskiej w Zgierzu. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z administratorem obiektu, czyli MPGK. Mamy już odpowiedź.


W lipcu br. do naszej redakcji wpłynęła wiadomość od jednej z mieszkanek Zgierza, która była w szoku po tym, co zobaczyła na cmentarzu przy ulicy Konstantynowskiej. Tuż przy głównej bramie za kaplicą znajdują się groby, a tuż przy nich stoi ogromy kontener na śmieci.Postanowiliśmy zająć się sprawą i zaczerpnęliśmy informacji u źródła, czyli w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgierzu.


- Rozmieszczenie kontenerów w taki sposób jak obecny jest praktykowane na cmentarzu od wielu lat, a wynika to z zapewnienia posiadaczom grobów bliskości miejsca do wyrzucenia odpadów - informuje Zarząd MPGK w Zgierzu. - Kontener, o który Państwo pytacie ustawiony jest w kwaterze 5, stoi w tym miejscu od wielu lat. Z informacji uzyskanych od kierownika cmentarza, wynika że nikt do tej pory nie zgłaszał uwag co do ustawienia tego kontenera.

Łącznie na cmentarzu komunalnym przy ul. Konstantynowskiej w Zgierzu ustawionych na stałe jest 10 kontenerów. Ponadto w okresie świąt dostawiane są dodatkowe 3 sztuki ze względu na dużą ilość powstałych w krótkim czasie odpadów stałych.


- Wywóz zapełnionych kontenerów odbywa się na bieżąco. W okolicy bliskości grobów z kontenerem są ustawiane kontenery zakrywane, tak aby odpady nie były wywiewane przez wiatr - zapewnia Zarząd MPGK w Zgierzu.


Jak wynika z informacji, które otrzymaliśmy od administratora cmentarza, kontener na śmieci, w sprawie którego interweniowała zgierzanka, nie może być przestawiony w inne miejsce, ponieważ jest to jedyne wolne miejsce w tej okolicy i obsługuje on kwatery 1, 2, 3, 5, 7. Mimo to, zostaną wykonane prace, mające na celu "zamaskowanie" kontenera.


- Jedynym dodatkowym możliwym sposobem zabezpieczenia i odgrodzenia tego kontenera od bezpośredniego kontaktu z grobami jest budowa pergoli odgradzającej kontener od grobów. MPGK Sp. z o.o w Zgierzu w najbliższym czasie podejmie stosowne kroki w tej sprawie - dodaje zarząd administratora cmentarza.


Zobacz także:

...

[ZDJĘCIA] Szok! Na cmentarzu przy Konstantynowskiej kontener na śmieci stoi tuż przy grobach. "Wstyd na całego" - EZG24 - Wiadomości Zgierz - Dołącz do największej zgierskiej społeczności - EZG24 - Wiadomości Zgierz

Cmentarz przy ulicy Konstantynowskiej w Zgierzu. Groby, a tuż obok ...duży kontener na śmieci. Sprawę próbuje wyjaśnić jedna z mieszkanek naszego miasta. Do naszej redakcji wpłynęła wiadomość od jednej z mieszkanek Zgierza, która jest w szoku po tym,

Zobacz także

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywo…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Apel pamięci, salwa ho…

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego…

Wypadek na krajowej "dziewięćdziesi…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Powiatowo-Gminne obchody Święta Wojska P…

Jutro Święto Wojska Polskiego. Sprawdź p…

Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Ext…

[WIDEO] Kolejny transfer Boruty Zgierz. …

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zbliżają się Gminne Dożynki w Szczawinie…

Najwyższa Izba Kontroli o wysypisku w Zg…

Amator marihuany z okolic Zgierza w ręka…

Stłuczka w Aleksandrowie Łódzkim. Dwa po…