Dźgnęła męża nożem, mężczyzna zmarł. Zapadł wyrok w sprawie tragedii w Ozorkowie

Dodane przez EZG24.net

Zapadł wyrok w sprawie scen, które rozegrały się w sierpniu 2017 roku w Ozorkowie. Iwona. K, która zadała śmiertelny cios nożem swoim mężowi, trafi do więzienia na 8 lat.


Do zdarzenia doszło w dniu 20 sierpnia 2017 roku w jednym z mieszkań przy ulicy Sucharskiego w Ozorkowie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze, zastali leżącego w kałuży krwi mężczyznę i siedzącą przy nim 58–latkę.


- Kobieta była agresywna, początkowo nie wykonywała poleceń funkcjonariuszy. Jej stan wskazywał na spożycie alkoholu. Następnie, podejrzana wyjaśniła, że tego dnia wraz z pokrzywdzonym oraz innym mężczyzną wspólnie spożywała alkohol. Gdy znajomy wyszedł pomiędzy nią, a jej partnerem doszło do awantury. Pokrzywdzony wychodząc z sypialni miał rzekomo nadziać się na nóż trzymany przez nią w ręku - relacjonował wtedy Jacek Pakuła z Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Jak wynika z dokonanych ustaleń, w wyniku zdarzenia doznał on rany kłutej prawej połowy klatki piersiowej, obrażeń w obrębie prawego płuca i prawej tętnicy płucnej i zmarł w skutek znacznej utraty krwi.


Iwona K. usłyszała zarzut zbrodni zabójstwa. Podczas przesłuchania nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień. Sąd jednak uznał, że kobieta odpowiadać będzie za nieumyślne spowodowanie śmierci, a nie zabójstwo. Przemawiać miało za tym m.in. nagranie jej rozmowy z operatorem numeru alarmowego. Według Sądu, 60-letnia dzisiaj kobieta, zadzwoniła pod 112, aby ratować swojego umierającego męża.


Kobieta, której nie było na sali rozpraw podczas ogłaszania wyroku, trafi do więzienia na osiem lat. Wyrok jest nieprawomocny. Prokurator nie wyklucza apelacji.

Zobacz także

Uwaga zgierzanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Za nami ostatni piknik rodzinn…

[ZDJĘCIA] Sparingowe zwycięstwo rezerw B…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

[ZDJĘCIA] IV liga: Derby Powiatu dla Bor…

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywo…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Apel pamięci, salwa ho…

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego…

Wypadek na krajowej "dziewięćdziesi…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Powiatowo-Gminne obchody Święta Wojska P…

Jutro Święto Wojska Polskiego. Sprawdź p…

Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Ext…