Dzięki ozorkowskim dzielnicowym piesi i rowerzyści będą bardziej widoczni!

Dodane przez EZG24.net

Ozorkowscy dzielnicowi rozpoczęli akcję pt. „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola". W ramach kampanii policjanci spotkali się z przedszkolakami, które otrzymały od mundurowych kamizelki i gadżety odblaskowe. Z kolei 13 grudnia 2019r. wypatrujcie dzielnicowych w swoich rejonach – dla pieszych o rowerzystów też mają przygotowane niespodzianki.


29 listopada 2019r. ozorkowscy dzielnicowi rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola", której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drogach. Inauguracja kampanii odbyła się w Gminnym Przedszkolu w Leśmierzu, podczas której maluchy uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci przygotowali dla przedszkolaków mały upominek. Były to odblaskowe kamizeli i gadżety. Mundurowi wyjaśnili najmłodszym dlaczego tak ważne jest używanie elementów odblaskowych i dlaczego jesteśmy przez nie bezpieczniejsi. To było pierwsze spotkanie jakie zaplanowali ozorkowscy dzielnicowi. W ramach kampanii 13 grudnia 2019r. wypatrujcie dzielnicowych w swoich rejonach. Dla pieszych i rowerzystów policjanci też przygotowali małe niespodzianki.


Przypominamy: Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.


Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.


Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ.


info: KPP w Zgierzu

Zobacz także

Kolejny "Wieczór z Gwiazdą" w …

Nowe harmonogramy odbioru odpadów dla ni…

Makabryczna zbrodnia pod Zgierzem! Urodz…

[ZDJĘCIA] Wyścig łyżwiarski z Komendante…

[ZDJĘCIA] Zgierzanie pamiętali o uczestn…

Śmierć na torach w Zgierzu. Nie żyje kob…

ŁKA: Wypadek na odcinku Zgierz Kontrewer…

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgi…

W sobotę kolejne futsalowe emocje w Zgie…

Pożar pustostanu przy Łąkowej. Bezdomny …

Uwaga kierowcy i piesi! Dzisiaj wzmożone…

Pożar w Strykowie, w ogniu stanęła maszy…

Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w Zgie…

Trwa głosowanie na Sportowca Roku Aleksa…

[ZDJĘCIA] Budowa mostu w Smolicach zakoń…

Pierwszy sparing już za piłkarzami Borut…

Wypadek w Rąbieniu, czołowe zderzenie dw…

Poranny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim…