Forum Idei ku Bezpieczeństwu i Dialogu Społecznego. Za nami konferencja w Zgierzu

Dodane przez EZG24.net

27 września 2019 roku w auli Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu odbyła się konferencja „Edukacja i Bezpieczeństwo". To kolejna edycja „Forum Idei ku Bezpieczeństwu i Dialogu Społecznego" organizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, poświęcona szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w procesie edukacji.


W konferencji, na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego oraz Centrum Europejskiego Natolin, udział wzięli V-ce Marszałek Województwa Łódzkiego – Pan Robert Baryła, V-ce Dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Pani Halina Cyrulska, V-ce Kurator Łódzkiego Kuratorium Oświaty – Pani Jolanta Kuropatwa, Dyrektor Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Łodzi – Pani Ewa Sobór, Z-ca Dyrektora ds. Programowych Centrum Europejskiego Natolin Pan Konrad Dziurdzia, Dyrektor WODN w Zgierzu – Pani Lidia Leśniewicz, Szefowie i przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, Dyrektor RCPS w Łodzi Pani Anna Mroczek, Prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku w Łodzi Pan Jarosław Olbrychowski, Prezes CBRD w Łodzi Pan Tadeusz Zagajewski wraz z dyrektorem Panem Tomaszem Zagajewskim, Z-ca Kierownika Oświaty Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi Pani Aleksandra Zasiadczyk-Bogus, prof. dr hab. Irena Motow z Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi, Pani Grażyna Pisarska reprezentująca ZNP Zarządu Okręgu Łódzkiego.


Swoją obecnością spotkanie uświetnili dyrektorzy, pedagodzy, nauczyciele i przedstawiciele placówek edukacyjnych województwa łódzkiego, jak również naczelnicy wydziałów prewencji komend miejskich i powiatowych policji oraz policjanci profilaktycy z województwa łódzkiego.


Wydarzenie zainteresowało blisko 300 uczestników, którzy podczas wystąpień prelegentów mogli odnieść się do interesujących i nurtujących ich kwestii dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa edukacyjnego.


Poszczególne panele edukacyjne ukierunkowane były na m.in. analizę potrzeb profilaktycznych młodzieży szkolnej, prezentację portalu edukacyjnego , współpracę z Policją w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich, jak również niezwykle ważną, psychologię tłumu w sytuacjach kryzysowych oraz programy i projekty UE w sferze edukacji.


Niewątpliwie kluczowym punktem spotkania było zaprezentowanie „Poradnika Profilaktycznego". W swoim wystąpieniu, podkom. Magdalena Piotrowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, wskazała na trud i wielką odpowiedzialność wszystkich osób realizujących projekt. Poradnik to narzędzie, którego przeznaczeniem jest wspieranie działalności profilaktycznej w województwie łódzkim. „Ma on za zadanie ukierunkować zakres tematyczny i wyznaczyć ramy tego, co należy i powinno się przekazać w odpowiedni sposób młodemu człowiekowi." – podkreśla podkom. Piotrowska. Twórcami publikacji są policjanci profilaktycy garnizonu łódzkiego oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi. W genezę jego utworzenia zaangażowali się również dyrektorzy, pedagodzy i nauczyciele, przekazując potrzeby i problemy w obszarze bezpieczeństwa współczesnej szkoły. Poradnik jest dostępny w wersji elektronicznej na platformie internetowej Centrum Europejskiego Natolin.


Podczas konferencji Zasępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, insp. Jarosław Rybka, podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację projektu, wręczając pamiątkowe statuetki.


Prelekcje podkreślały znaczenie i skuteczność podejmowania współdziałania na rzecz poprawy bezpieczeństwa młodzieży i środowiska szkolnego. Wymiana doświadczeń oraz wspólnie podjęte działania mają na celu krzewienie właściwych postaw oraz podnoszenie świadomości odbiorców o współczesnych zagrożeniach.


info: KPP w Zgierzu


Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

Uwaga! W znanych herbatnikach z Biedronk…

Nagrody Burmistrza Strykowa z okazji Dni…

Konkurs Local Service: Wygraj bilety na …

FC10 Zgierz jedzie do Gniezna z nowym za…

WAŻNE: Poważny wypadek w Aleksandrowie Ł…

Reprezentacja Polski z ozorkowianinem w …

Uczeń Szkoły Podstawowej w Leśmierzu wal…

Pożar przyczepy w Słowaku. Na miejscu je…

Muzeum Żołnierza Polskiego powstanie w D…

34-latek okradał domy w sąsiednim powiec…

Niebezpiecznie w Głownie. Skuter potrąci…

[ZDJĘCIA] Za nami XV Mityng Lekkoatletyc…

Wzmożone kontrole ciężarówek na A2. Sied…

Nowe piece w ponad 200 domach

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

[ZDJĘCIA] Młodzi zawodnicy Boruty Zgierz…

[ZDJĘCIA] Burmistrz nagrodził nauczyciel…