Już jutro inauguracja społecznej lodówki w Aleksandrowie Łódzkim

Dodane przez EZG24.net

Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego oraz Stowarzyszenie „CHLEBA NASZEGO" zapraszają na inaugurację projektu lodówki społecznej, która w czwartek, 5 grudnia uruchomiona zostanie przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Łódzkim.


Na czym polega projekt?
Inicjatywa zakłada dzielenie się produktami spożywczymi, których mamy w nadmiarze, a wiemy że nie zdążymy ich wykorzystać przed upływem daty ważności. Z zapasów społecznej lodówki skorzystać mogą wszyscy, ale projekt skierowany jest szczególnie do osób potrzebujących.


Uzupełniając lodówkę należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Najważniejsze jest to, żeby produkty były świeże i zdatne do spożycia. Mamy nadzieję, że projekt zintegruje mieszkańców i przedsiębiorców do wspólnego zaopatrywania lodówki oraz zwróci uwagę na kwestię marnowania jedzenia. W Raporcie Federacji Polskich Banków Żywności – Nie Marnuję Jedzenia 2019 możemy przeczytać, że aż 42% naszych rodaków przyznaje się do wyrzucania jedzenia. Natomiast według informacji firmy Deloitte wynika, że statystycznie każdy Polak wyrzuca aż 235 kg jedzenia rocznie.


Te zatrważające liczby nakłaniają do pewnych przemyśleń i radykalnych działań. Nie wyrzucajmy jedzenia, które nadal jest dobre do spożycia. Chętnie skorzysta z niego osoba, której nie stać na zaspokojenie nawet podstawowych potrzeb. Już od 5 grudnia, uzupełniając społeczną lodówkę i dzieląc się żywnością, będziemy mogli zrobić coś dobrego dla innych mieszkańców Aleksandrowa.

Zobacz także

Nowe harmonogramy odbioru odpadów dla ni…

Makabryczna zbrodnia pod Zgierzem! Urodz…

[ZDJĘCIA] Wyścig łyżwiarski z Komendante…

[ZDJĘCIA] Zgierzanie pamiętali o uczestn…

Śmierć na torach w Zgierzu. Nie żyje kob…

ŁKA: Wypadek na odcinku Zgierz Kontrewer…

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgi…

W sobotę kolejne futsalowe emocje w Zgie…

Pożar pustostanu przy Łąkowej. Bezdomny …

Uwaga kierowcy i piesi! Dzisiaj wzmożone…

Pożar w Strykowie, w ogniu stanęła maszy…

Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w Zgie…

Trwa głosowanie na Sportowca Roku Aleksa…

[ZDJĘCIA] Budowa mostu w Smolicach zakoń…

Pierwszy sparing już za piłkarzami Borut…

Wypadek w Rąbieniu, czołowe zderzenie dw…

Poranny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim…

W niedzielę szkolenie z legendą karate, …