Kierował samochodem ciężarowym, był pijany. Chciał "załatwić sprawę inaczej". Łapówkarzowi grozi 8 lat więzienia

Dodane przez EZG24.net

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem ciężarowym na podwójnym gazie. Podczas czynności w radiowozie 50-latek zaproponował funkcjonariuszom 515 euro oraz 430 złotych łapówki za "załatwienie sprawy inaczej". Zatrzymany usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


10 kwietnia od samego rana policjanci ruchu drogowego zgierskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali samochody ciężarowe na autostradzie A2 w Zelgoszczy. Przed godziną 9:00, podczas kontroli Volvo, funkcjonariusze ITD nabrali podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Policjanci potwierdzili te przypuszczenia. Poddali 50-latka badaniu, które wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi natychmiast zatrzymali kierującego i pojechali z nim do jednostki policji.


Podczas przejazdu kierujący kilka razy dopytywał czy można tę sprawę załatwić inaczej. W końcu wyjął z saszetki pieniądze i włożył je pod notatnik policyjny, który leżał na siedzeniu. Mężczyzna dodał, że może w ten sposób porozmawia z funkcjonariuszami i nie trzeba będzie nigdzie jechać.


Zatrzymany noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 515 euro oraz 430 złotych, którymi chciał przekupić mundurowych, zostało zabezpieczone.


info: KPP w Zgierzu

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Starych Krasn…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

Jutro Gminne Dożynki w Szczawinie. Spraw…

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

Koncerty Varius Manx & Kasia Stankie…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Już dzisiaj Festiwal Baniek Mydlanych i …

Oderwał rękę zabytkowej rzeźbie z XVII w…

Nocny wypadek w Chrząstowie Starym. Jedn…

Droga ekspresowa S14 - podpisano umowę n…

Włamali się i okradli plebanię w Zgierzu…

[WIDEO] W pożarze stracili cały dobytek…

[WIDEO] Dożynki Powiatowe widziane z dro…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Co symbolizuje kamień …

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Wieczorny pożar zakładu produkcyjnego w …

[ZDJĘCIA] Dobre granie w Kutnie. Inaugur…

[ZDJĘCIA] Wystartowała 33. Piesza Pielgr…