Kierował samochodem ciężarowym, był pijany. Chciał "załatwić sprawę inaczej". Łapówkarzowi grozi 8 lat więzienia

Dodane przez EZG24.net

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem ciężarowym na podwójnym gazie. Podczas czynności w radiowozie 50-latek zaproponował funkcjonariuszom 515 euro oraz 430 złotych łapówki za "załatwienie sprawy inaczej". Zatrzymany usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


10 kwietnia od samego rana policjanci ruchu drogowego zgierskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali samochody ciężarowe na autostradzie A2 w Zelgoszczy. Przed godziną 9:00, podczas kontroli Volvo, funkcjonariusze ITD nabrali podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Policjanci potwierdzili te przypuszczenia. Poddali 50-latka badaniu, które wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi natychmiast zatrzymali kierującego i pojechali z nim do jednostki policji.


Podczas przejazdu kierujący kilka razy dopytywał czy można tę sprawę załatwić inaczej. W końcu wyjął z saszetki pieniądze i włożył je pod notatnik policyjny, który leżał na siedzeniu. Mężczyzna dodał, że może w ten sposób porozmawia z funkcjonariuszami i nie trzeba będzie nigdzie jechać.


Zatrzymany noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 515 euro oraz 430 złotych, którymi chciał przekupić mundurowych, zostało zabezpieczone.


info: KPP w Zgierzu

Zobacz także

Otwarcie ogrodu (ekopracowni) przy Szkol…

[ZDJĘCIA] IX Turniej Siatkówki Plażowej …

[ZDJĘCIA] Za nami Ogólnopolski Charytaty…

Nocny pożar w Kaniej Górze. W akcji kilk…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

AllePaznokcie w Ozorkowie - idealne miej…

[ZDJĘCIA] Za nami zawody spławikowe o Pu…

Ośrodek "Malinka" nieczynny. P…

[ZDJĘCIA] Stryków świętuje 625-lecie nad…

Jutro Ogólnopolski Charytatywny Rajd Prz…

Stryków obchodzi 625-lecie nadania praw …

AKTUALIZACJA: Schronisko Medor - Elżbiet…

Powraca Zgierskie Kino Letnie "Mali…

[ZDJĘCIA] Powalone drzewa, zalana piwnic…

Uczniowie Zgierskiego Zespołu Szkół odda…

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Z…

Uratują Dąb Niepodległości w Głownie? MZ…

Pojemniki na drobne elektroodpady stanęł…