Kierował samochodem ciężarowym, był pijany. Chciał "załatwić sprawę inaczej". Łapówkarzowi grozi 8 lat więzienia

Dodane przez EZG24.net

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem ciężarowym na podwójnym gazie. Podczas czynności w radiowozie 50-latek zaproponował funkcjonariuszom 515 euro oraz 430 złotych łapówki za "załatwienie sprawy inaczej". Zatrzymany usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


10 kwietnia od samego rana policjanci ruchu drogowego zgierskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali samochody ciężarowe na autostradzie A2 w Zelgoszczy. Przed godziną 9:00, podczas kontroli Volvo, funkcjonariusze ITD nabrali podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Policjanci potwierdzili te przypuszczenia. Poddali 50-latka badaniu, które wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi natychmiast zatrzymali kierującego i pojechali z nim do jednostki policji.


Podczas przejazdu kierujący kilka razy dopytywał czy można tę sprawę załatwić inaczej. W końcu wyjął z saszetki pieniądze i włożył je pod notatnik policyjny, który leżał na siedzeniu. Mężczyzna dodał, że może w ten sposób porozmawia z funkcjonariuszami i nie trzeba będzie nigdzie jechać.


Zatrzymany noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 515 euro oraz 430 złotych, którymi chciał przekupić mundurowych, zostało zabezpieczone.


info: KPP w Zgierzu

Zobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego …

Biało-Czerwona Majówka w Zgierzu. Sprawd…

Zataczający się mężczyzna wsiadł do auta…

Zaginął mieszkaniec Woli Rakowej. Ostatn…

Policjantka ze Zgierza ewakuowała mieszk…

Mistrz i Wicemistrz Europy trenerem Orła…

Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana …

Kontrabandę wartą blisko 20 tys. złotych…

[ZDJĘCIA] Rezerwy Boruty Zgierz lepsze o…

Gmina Aleksandrów Łódzki: Blisko 200 gra…

Tragiczny pożar przy Rembowskiego. Spłon…

Boruta Zgierz: Remis z Orkanem Buczek da…

Fałszywa dokumentacja medyczna i nielega…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Konfron…

Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych B…

Strykowscy dzielnicowi spotkali się z pr…

[ZDJĘCIA] Głowno: Spotkanie wielkanocne …