Kolejny "Wieczór z Gwiazdą" w Aleksandrowie Łódzkim. Zbliża się spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim

Dodane przez EZG24.net

Zbigniew Zamachowski odwiedzi Aleksandrów Łódzki 31 stycznia. Przyjedzie na zaproszenie burmistrza Jacka Lipińskiego, a rozmowę z artystą poprowadzi łódzki dziennikarz Leszek Bonar.


W cyklu „Wieczór z Gwiazdą" spotkamy się po raz kolejny z wybitnym i wszechstronnym artystą. Tym razem będzie to aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek, jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia — Zbigniew Zamachowski.


Znany i ceniony aktor ma na swoim koncie wiele ról zarówno w filmie, jak i w teatrze. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godz. 19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. 1 Mja 17/19). Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w Wydziale Promocji i Współpracy z Zagranicą. Liczba miejsc ograniczona.


Zbigniew Zamachowski urodził się w Brzezinach koło Łodzi 17 lipca 1961 roku. Jest honorowym mieszkańcem Brzezin. Ma swoją gwiazdę przed Szkołą Podstawową nr 2 w Brzezinach oraz w Alei Gwiazd, na ulicy Piotrowskiej w Łodzi.


Na wielkim ekranie zadebiutował w 1981 r. w „Wielkiej majówce" Krzysztofa Rogulskiego, gdzie wystąpił jako amator we wspaniałej roli Ryśka. Po tym filmie Zbigniew Zamachowski zdecydował, że będzie zdawał do szkoły filmowej.

Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza („Pułkownik Kwiatkowski", „Zawrócony", „Sława i chwała"), Krzysztofa Kieślowskiego („Dekalog 10", „Trzy kolory: Biały") oraz Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hassa, Jacka Bromskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego.


Jest laureatem licznych nagród, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.


Aktor obecnie pracuje w Teatrze Narodowym oraz znajduje czas na działalność pedagogiczną — jest wykładowcą piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej. Od kwietnia 2008 roku jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.


W życiu prywatnym, w wolnym czasie grywa w piłkę nożną, tenisa lub golfa.

Zobacz także

Hanna Śleszyńska wystąpi w Ozorkowie. Wk…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Zgierski Kaziuk po raz szesnasty. Cezary…

[ZDJĘCIA] Umowa na remont torowiska lini…

Zbliża się Eko Event w Ozorkowie. Sprawd…

[ZDJĘCIA] Walentynki w bibliotece w Nies…

Zderzenie trzech samochodów na ul. Pabia…

Wkrótce startuje głosowanie w Budżecie O…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Sześć goli w Lęborku. FC10 wraca do Zgie…

[WIDEO] Konie biegały ulicami Zgierza. M…

Z ostatniej chwili: Stado koni biega po …

Krok od katastrofy! Mieszkanka Głowna wj…

[NA ŻYWO] FC10 Zgierz walczy z wicelider…

[WIDEO] Zobacz, jak przedszkolaki bawiły…

[ZDJĘCIA] Największa impreza sportowa dl…

[ZDJĘCIA] Rozdano już 20 000 kart senior…

W poniedziałek rozpoczną się roboty przy…