Konferencja profilaktyczno-metodyczna. Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne

W dniu 29 listopada 2018 r. w HOTELU 500 w Strykowie odbyła się konferencja profilaktyczno - metodyczna pn. „Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne – zjawisko, uwarunkowania, zagrożenia, delegacje profilaktyczne". Wykłady i warsztaty prowadzili dr hab. prof. ndzw. Mariusz Jędrzejko oraz mgr Agnieszka Taper.


Podczas konferencji przekazano najnowszą wiedzę dotyczącą rozwoju rynku nielegalnych substancji psychoaktywnych oraz zademonstrowano techniki postępowania z osobą pod wpływem środków odurzających wraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy po zażyciu narkotyków. Uczestnikami konferencji były osoby stykające się w środowisku pracy z problemem uzależnień m.in. pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strykowie, Policji, Sądu Rejonowego, Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Stryków, Urzędu Miejskiego w Strykowie, Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie, dyrektorzy i wychowawcy placówek oświatowych, pedagodzy, psycholodzy, katecheci oraz specjaliści terapii uzależnień.


Po zakończeniu konferencji dzielnicowi KP Stryków wspólnie z funkcjonariuszami KPP Zgierz przy udziale Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu mł. insp. Cezarego Kacprzaka przedstawili prezentację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na przykładzie miasta i gminy Stryków. Dodatkową atrakcją spotkania była prezentacja umiejętności policyjnego psa służbowego szkolonego do wykrywania substancji odurzających.


Organizatorem konferencji była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie.

Zobacz także

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita…

[ZDJĘCIA] Strażacy z Kaniej Góry mają no…

Mała dziewczynka napiła się płynu do czy…

Wypadek na A2. Samochód ciężarowy zderzy…

Ozorkowianie poznają zasady bezpiecznego…

Konie Mechaniczne poznały rywala w Pucha…

Remont chodnika przy ul. Chełmskiej na f…

"Pracownia św. Mikołaja" w Ozo…

"Zrób pierwszy krok do zdrowia…

Kolejny prezent dla Urzędu Gminy w Parzę…

Sesja Rady Gminy Głowno. Co w porządku o…

Linia "61" nadal z rozkładem o…

Wypadek w Ozorkowie! Dwa pojazdy rozbite…

Plaga wypadków drogowych na terenie powi…

Szok! Martwy mężczyzna znaleziony w mies…

Zaproszenie na Wigilię połączoną z obcho…

Burmistrz Głowna wręczył stypendia utale…

[NOWE INFORMACJE] Śmiertelny pożar przy …