Konferencja profilaktyczno-metodyczna. Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne

W dniu 29 listopada 2018 r. w HOTELU 500 w Strykowie odbyła się konferencja profilaktyczno - metodyczna pn. „Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne – zjawisko, uwarunkowania, zagrożenia, delegacje profilaktyczne". Wykłady i warsztaty prowadzili dr hab. prof. ndzw. Mariusz Jędrzejko oraz mgr Agnieszka Taper.


Podczas konferencji przekazano najnowszą wiedzę dotyczącą rozwoju rynku nielegalnych substancji psychoaktywnych oraz zademonstrowano techniki postępowania z osobą pod wpływem środków odurzających wraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy po zażyciu narkotyków. Uczestnikami konferencji były osoby stykające się w środowisku pracy z problemem uzależnień m.in. pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strykowie, Policji, Sądu Rejonowego, Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Stryków, Urzędu Miejskiego w Strykowie, Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie, dyrektorzy i wychowawcy placówek oświatowych, pedagodzy, psycholodzy, katecheci oraz specjaliści terapii uzależnień.


Po zakończeniu konferencji dzielnicowi KP Stryków wspólnie z funkcjonariuszami KPP Zgierz przy udziale Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu mł. insp. Cezarego Kacprzaka przedstawili prezentację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na przykładzie miasta i gminy Stryków. Dodatkową atrakcją spotkania była prezentacja umiejętności policyjnego psa służbowego szkolonego do wykrywania substancji odurzających.


Organizatorem konferencji była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie.

Zobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego …

Biało-Czerwona Majówka w Zgierzu. Sprawd…

Zataczający się mężczyzna wsiadł do auta…

Zaginął mieszkaniec Woli Rakowej. Ostatn…

Policjantka ze Zgierza ewakuowała mieszk…

Mistrz i Wicemistrz Europy trenerem Orła…

Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana …

Kontrabandę wartą blisko 20 tys. złotych…

[ZDJĘCIA] Rezerwy Boruty Zgierz lepsze o…

Gmina Aleksandrów Łódzki: Blisko 200 gra…

Tragiczny pożar przy Rembowskiego. Spłon…

Boruta Zgierz: Remis z Orkanem Buczek da…

Fałszywa dokumentacja medyczna i nielega…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Konfron…

Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych B…

Strykowscy dzielnicowi spotkali się z pr…

[ZDJĘCIA] Głowno: Spotkanie wielkanocne …