Konferencja profilaktyczno-metodyczna. Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne

W dniu 29 listopada 2018 r. w HOTELU 500 w Strykowie odbyła się konferencja profilaktyczno - metodyczna pn. „Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne – zjawisko, uwarunkowania, zagrożenia, delegacje profilaktyczne". Wykłady i warsztaty prowadzili dr hab. prof. ndzw. Mariusz Jędrzejko oraz mgr Agnieszka Taper.


Podczas konferencji przekazano najnowszą wiedzę dotyczącą rozwoju rynku nielegalnych substancji psychoaktywnych oraz zademonstrowano techniki postępowania z osobą pod wpływem środków odurzających wraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy po zażyciu narkotyków. Uczestnikami konferencji były osoby stykające się w środowisku pracy z problemem uzależnień m.in. pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strykowie, Policji, Sądu Rejonowego, Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Stryków, Urzędu Miejskiego w Strykowie, Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie, dyrektorzy i wychowawcy placówek oświatowych, pedagodzy, psycholodzy, katecheci oraz specjaliści terapii uzależnień.


Po zakończeniu konferencji dzielnicowi KP Stryków wspólnie z funkcjonariuszami KPP Zgierz przy udziale Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu mł. insp. Cezarego Kacprzaka przedstawili prezentację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na przykładzie miasta i gminy Stryków. Dodatkową atrakcją spotkania była prezentacja umiejętności policyjnego psa służbowego szkolonego do wykrywania substancji odurzających.


Organizatorem konferencji była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie.

Zobacz także

Spowodował wypadek, w którym zginął czło…

Są pieniądze na przebudowę Łęczyckiej w …

[ZDJĘCIA] Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu …

[ZDJĘCIA] Aleksandrowskie basketki Wicem…

[NOWE FAKTY] Śmiertelny wypadek na Aleks…

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek na drodze A…

W play-off 2:0 dla Bzury

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokr…

Służby na autostradzie A2. Samochód rozb…

70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w P…

Porażka Boruty w sparingu z rezerwami Wi…

Rezerwy Boruty Zgierz: Udany debiut Patr…

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz Koni Mechanicz…

Konie wciąż bez wiosennego zwycięstwa w …

Helios Białystok kolejnym rywalem Koni M…

Budowa oświetlenia w Gminie Parzęczew

Libacja alkoholowa zakończona śmiercią. …

Wypowiedz się ws. likwidacji przejazdów …