Koszmar Państwa Kominiarskich! Z ofiar, stali się przestępcami. Do akcji wkroczył Krzysztof Rutkowski

Dodane przez EZG24.net

Małżeństwo z gminy Łęczyca od kilku miesięcy przeżywa istny koszmar. Pochodzący z Leśmierza (gm. ozorków) Jakub Kominiarski i jego żona - Katarzyna zostali zaatakowani przez cyberprzestępców. Pojawiły się telefony, dziwne artykuły, a ostatnio Pan Jakub został niesłusznie oskarżony o fałszywe alarmy bombowe w Łęczycy, podczas gdy Pani Katarzyna musiała zmierzyć się z erotycznymi ofertami, które ktoś opublikował w jej imieniu. I to nie wszystko!


Sprawa jest na tyle poważna, że postanowił zająć się nią znany detektyw - Krzysztof Rutkowski.


Wszystko rozpoczęło się kilka miesięcy temu, kiedy to na jednym z portali społecznościowych zostały zamieszczone ogłoszenia erotyczne ze zdjęciami Pani Katarzyny oraz jej numerem telefonu. Informacje o tym trafiły do jej pracy.


W przesyłanych e-mailach oraz na dziwnych stronach internetowych pojawiały się także wiadomości o tym, że Pani Katarzyna miałaby zdefraudować znaczną sumę państwowych pieniędzy, sięgająca kilkunastu milionów złotych.


Mało tego. W kolejnych krokach cyberprzestępcy zamówili, na adres pracy Pani Katarzyny, sprzęt z największych sklepów internetowych z elektroniką i AGD. Przedmiotem zamówienia były m.in. lodówki, które zostały wysłane za tzw. "pobraniem".


- Takie działanie miało na celu notoryczne nękanie i utrudnianie życia ofiar, ale także naruszenie ich dobrego imienia w oczach osób z najbliższego otoczenia - czytamy na portalu patriot24.net.


Kolejne działania dotyczyły już bezpośrednio Jakuba Kominiarskiego.

Z jego adresu poczty elektronicznej wysłano wiadomości o rzekomych, planowanych atakach bombowych w łęczyckich szkołach. Choć wcześniej łęczycka policja, proszona o pomoc przez Państwa Kominiarskich rozkładała ręce, twierdząc, że nie jest w stanie pomóc w takiej sprawie, to w tym przypadku zareagowała natychmiastowo.


Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy wydała komunikat o zatrzymaniu Pana Jakuba, jako podejrzanego o wywołanie alarmu bombowego. Szybko postawiono mu zarzut dotyczące tego przestępstwa, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawiania wolności (informowaliśmy o tym TUTAJ).

- Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której ofiara jest przeistaczana w przestępcę - grzmiał na konferencji Krzysztof Rutkowski.


Wkrótce kolejne informacje w tym temacie.


fot. patriot24.net

Zobacz także

AllePaznokcie w Ozorkowie - idealne miej…

[ZDJĘCIA] Za nami zawody spławikowe o Pu…

Ośrodek "Malinka" nieczynny. P…

[ZDJĘCIA] Stryków świętuje 625-lecie nad…

Jutro Ogólnopolski Charytatywny Rajd Prz…

Stryków obchodzi 625-lecie nadania praw …

AKTUALIZACJA: Schronisko Medor - Elżbiet…

Powraca Zgierskie Kino Letnie "Mali…

[ZDJĘCIA] Powalone drzewa, zalana piwnic…

Uczniowie Zgierskiego Zespołu Szkół odda…

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Z…

Uratują Dąb Niepodległości w Głownie? MZ…

Pojemniki na drobne elektroodpady stanęł…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

Już w sobotę IX Turniej Turniej Siatkówk…

Nocny wypadek w Leśmierzu. Dwa pojazdy r…

Schronisko Medor - Przedstawiciele Urzęd…

Nie musisz kończyć wyższej uczelni, aby …