"Leżał w kałuży krwi" - libacja alkoholowa zakończona śmiercią. Do Sądu trafił akt oskarżenia, 36-latkowi grozi dożywocie

Dodane przez EZG24.net

Prokuratura Rejonowa w Zgierzu skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 36 – letniemu mężczyźnie, oskarżając go o zabójstwo 60 – latka. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Aktem oskarżenia objęty został także 47 – latek, który usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy. W jego przypadku można mówić o zagrożeniu karą pozbawienia wolności sięgającą 3 lat.


Jak wynika z dokonanych ustaleń, do zdarzenia doszło w 11 lutego 2019 roku w Strykowie. 60 – letni mieszkaniec Zgierza, około godziny 15:00, udał się do swojego znajomego, gdzie wraz z nim oraz dwoma mężczyznami w wieku 36 i 47 lat, spożywał alkohol. W pewnym momencie pomiędzy 60 – latkiem, a 36 – latkiem doszło do awantury, w trakcie której młodszy mężczyzna przystawił pokrzywdzonemu duży nóż do szyi i groził mu.


- 60 – latek zaczął go przepraszać. Wtedy napastnik uderzył pokrzywdzonego pięścią w nos, a gdy ten się przewrócił zaczął go kopać nogami po klatce piersiowej i twarzy. Następnie, 36 – latek i 47 – latek opuścili mieszkanie - relacjonuje Krzysztof Kopania, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Po kilku godzinach do lokalu przyszedł znajomy 60 – latka, który znalazł go leżącego w kałuży krwi i zawiadomił służby ratunkowe. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz, stwierdził zgon mężczyzny.


- Wyniki przeprowadzonej sądowo – lekarskiej wykazały bardzo rozległe obrażenia głowy. Z opinii biegłego wynika, iż pokrzywdzony zmarł na skutek pourazowego uszkodzenia mózgu z następowym obrzękiem - dodaje Krzysztof Kopania. - 36 – latek usłyszał zarzut zabójstwa. Jego starszemu koledze zarzucono czyn związany z nieudzieleniem pomocy 60 – latkowi.


Podczas przesłuchania mężczyźni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. W toku postępowania 36 – latek został poddany badaniu sądowo – psychiatrycznemu. Zgodnie z opinią biegłych w chwili popełniania zarzucanego mu czynu był poczytalny.

Zobacz także

FC10 Zgierz przerwie wyjazdową niemoc? J…

Piękne święto Pułkownika Franciszka Toka…

Już jutro mikołajkowe spotkanie na placu…

[ZDJĘCIA] W Ozorkowie odbył się Przegląd…

Konkurs EZG24: Wygraj bilety na wieczór …

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Bezdomny leżał na chodniku, mógł zamarzn…

100 lat od zaprzysiężenia Jana Świercza …

Szok! Zakładał kominiarkę i masturbował …

W Zgierzu odbędą się wojewódzkie elimina…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

Za nami warsztaty plastyczne dla KGW o t…

Już jutro inauguracja społecznej lodówki…

Pożar w Nakielnicy. Płonął budynek miesz…

Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatoweg…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z gminy Stryków rywa…

Dzięki ozorkowskim dzielnicowym piesi i …

Brak oświetlenia przyczepy spowodował wy…