Makabryczna zbrodnia pod Zgierzem! Urodziła dziewczynkę, włożyła do worka i zakopała w lesie. Grozi jej dożywocie

Dodane przez EZG24.net

Prokuratura Rejonowa w Zgierzu skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 38 – letniej kobiecie, oskarżając ją o zabójstwo noworodka. Zwłoki dziecka zakopane zostały w lesie w pobliżu miejsca zamieszkania matki. Grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


Jak wynika z dokonanych ustaleń, 10 kwietnia 2019 roku kobieta była przesłuchiwana przez funkcjonariuszy KPP w Zgierzu w ramach pomocy prawnej w sprawie nabywania środków poronnych. Składając zeznania nie była w stanie logicznie wytłumaczyć, czy i kiedy je nabywała, a także jak zakończyła się ciąża, w której pozostawała. To spowodowało, że policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu jej do zgierskiego szpitala.

Tam przeprowadzono badanie, które wykazało przebyty niedawno poród. Ostatecznie ustalono, że odbył się on w dniu 9 kwietnia 2019 roku, a ciało noworodka zostało zakopane w lesie, w pobliżu domu kobiety. Funkcjonariusze policji udali się w opisane miejsce i po odkopaniu wierzchniej warstwy ziemi odnaleźli worek foliowy, w którym znajdowały się zwłoki dziewczynki.


- W toku prowadzonego postępowania ustalono, że 38 – latka zamieszkiwała w wspólnie ze swoimi rodzicami. Od listopada 2017 roku pozostawała w związku z mężczyzną. Gdy w czerwcu 2018 roku dowiedziała się, że jest w ciąży, zaczęła unikać swojego partnera, nie odbierała od niego telefonów, ani nie odpowiadała na wiadomości. Nie poinformowała mężczyzny, że spodziewa się dziecka - informuje Krzysztof Kopania, rzecznika prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Oskarżona konsekwentnie ukrywała swoją ciążę, nie korzystała z opieki medycznej. W dniu porodu przebywała w domu. Rodzicom powiedziała, że źle się czuje. Gdy zaczęła odczuwać silny ból porodowy udała się do łazienki, gdzie urodziła córkę. Dziewczynka dawała oznaki życia, było wyczuwalne jej tętno. Następnie, kobieta udała się do kuchni, tam odcięła pępowinę, po czym umieściła dziecko w foliowej torbie na odpady. Poszła do lasu, nieopodal domu, gdzie wykopała szpadlem niewielki dołek w ziemi. Włożyła do niego worek z ciałem, przysypując go ziemią. Wróciła do domu i posprzątała kuchnię oraz łazienkę.

Wyniki sekcji zwłok dziecka i badania mikroskopowego potwierdziły, że urodziło się żywe, oddychało po urodzeniu i było zdolne do życia pozałonowego bez stosowania czynności ratujących lub podtrzymujących życie.


- 38 – latka usłyszała zarzut zabójstwa. Początkowo przyznała się do popełnienia zarzucanej jej zbrodni. Podczas kolejnego przesłuchania nie przyznała się do zabójstwa. Wskazała, że w dniu porodu znajdowała się pod wpływem silnych emocji i nie była świadoma swoich poczynań, czemu jednakże przeczą dokonane ustalenia, które skłaniają do wniosku, że działała realizując wcześniej powzięty zamiar - dodaje Krzysztof Kopania.


W toku śledztwa oskarżona poddana został obserwacji sądowo – psychiatrycznej. Biegli nie dopatrzyli się podstaw do kwestionowania jego poczytalności.

Zobacz także

Hanna Śleszyńska wystąpi w Ozorkowie. Wk…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Zgierski Kaziuk po raz szesnasty. Cezary…

[ZDJĘCIA] Umowa na remont torowiska lini…

Zbliża się Eko Event w Ozorkowie. Sprawd…

[ZDJĘCIA] Walentynki w bibliotece w Nies…

Zderzenie trzech samochodów na ul. Pabia…

Wkrótce startuje głosowanie w Budżecie O…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Sześć goli w Lęborku. FC10 wraca do Zgie…

[WIDEO] Konie biegały ulicami Zgierza. M…

Z ostatniej chwili: Stado koni biega po …

Krok od katastrofy! Mieszkanka Głowna wj…

[NA ŻYWO] FC10 Zgierz walczy z wicelider…

[WIDEO] Zobacz, jak przedszkolaki bawiły…

[ZDJĘCIA] Największa impreza sportowa dl…

[ZDJĘCIA] Rozdano już 20 000 kart senior…

W poniedziałek rozpoczną się roboty przy…