[ZDJĘCIA] Marsz ku Niepodległej w zgierskim SOSW

​Było trochę ruchu, trochę historii, a wszystko zwieńczone wspólnym malowaniem plakatu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgierzu, odbył się „I Integracyjny Rajd Niepodległościowego Powiatu Zgierskiego" – pod patronatem starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty.


W patriotycznej wyprawie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu zgierskiego. – Każda z drużyn wyruszała z innego, ważnego dla historii miasta Zgierza, miejsca – mówi Agata Barzyńska, organizator rajdu. – Uczestnicy musieli dotrzeć do punktów kontrolnych, gdzie wykonywali różne zadania dotyczące Niepodległej.


Jedną z lokalizacji było Starostwo Powiatowe w Zgierzu. Nie zabrakło pytań dotyczących hymnu narodowego, trzeba było również odpowiednio dopasować biografię jednego z ojców naszej niepodległości do zdjęcia, a także ułożyć układankę z ich wizerunkiem.


Wszystkie drużyny, po wykonaniu zadań, spotkały się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgierzu, gdzie wspólnie namalowały ogromny plakat, związany z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Nagrody uczestnikom Rajdu wręczył Jacek Brzeziński – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki zgierskiego starostwa.


Działanie w ramach programu ""Godność, Wolność, Niepodległość". Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021

Zobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego …

Biało-Czerwona Majówka w Zgierzu. Sprawd…

Zataczający się mężczyzna wsiadł do auta…

Zaginął mieszkaniec Woli Rakowej. Ostatn…

Policjantka ze Zgierza ewakuowała mieszk…

Mistrz i Wicemistrz Europy trenerem Orła…

Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana …

Kontrabandę wartą blisko 20 tys. złotych…

[ZDJĘCIA] Rezerwy Boruty Zgierz lepsze o…

Gmina Aleksandrów Łódzki: Blisko 200 gra…

Tragiczny pożar przy Rembowskiego. Spłon…

Boruta Zgierz: Remis z Orkanem Buczek da…

Fałszywa dokumentacja medyczna i nielega…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Konfron…

Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych B…

Strykowscy dzielnicowi spotkali się z pr…

[ZDJĘCIA] Głowno: Spotkanie wielkanocne …