[ZDJĘCIA] Marsz ku Niepodległej w zgierskim SOSW

​Było trochę ruchu, trochę historii, a wszystko zwieńczone wspólnym malowaniem plakatu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgierzu, odbył się „I Integracyjny Rajd Niepodległościowego Powiatu Zgierskiego" – pod patronatem starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty.


W patriotycznej wyprawie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu zgierskiego. – Każda z drużyn wyruszała z innego, ważnego dla historii miasta Zgierza, miejsca – mówi Agata Barzyńska, organizator rajdu. – Uczestnicy musieli dotrzeć do punktów kontrolnych, gdzie wykonywali różne zadania dotyczące Niepodległej.


Jedną z lokalizacji było Starostwo Powiatowe w Zgierzu. Nie zabrakło pytań dotyczących hymnu narodowego, trzeba było również odpowiednio dopasować biografię jednego z ojców naszej niepodległości do zdjęcia, a także ułożyć układankę z ich wizerunkiem.


Wszystkie drużyny, po wykonaniu zadań, spotkały się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgierzu, gdzie wspólnie namalowały ogromny plakat, związany z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Nagrody uczestnikom Rajdu wręczył Jacek Brzeziński – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki zgierskiego starostwa.


Działanie w ramach programu ""Godność, Wolność, Niepodległość". Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021

Zobacz także

[WIDEO + ZDJĘCIA] Co symbolizuje kamień …

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Wieczorny pożar zakładu produkcyjnego w …

[ZDJĘCIA] Dobre granie w Kutnie. Inaugur…

[ZDJĘCIA] Wystartowała 33. Piesza Pielgr…

[WAŻNE] Apel do mieszkańców Gminy Głowno…

Nocny pożar budynku mieszkalnego. Na mie…

Trwa 9. edycja "Paki dla Uczniaka…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga zgierzanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Za nami ostatni piknik rodzinn…

[ZDJĘCIA] Sparingowe zwycięstwo rezerw B…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

[ZDJĘCIA] IV liga: Derby Powiatu dla Bor…

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…