[ZDJĘCIA] Marsz ku Niepodległej w zgierskim SOSW

​Było trochę ruchu, trochę historii, a wszystko zwieńczone wspólnym malowaniem plakatu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgierzu, odbył się „I Integracyjny Rajd Niepodległościowego Powiatu Zgierskiego" – pod patronatem starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty.


W patriotycznej wyprawie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu zgierskiego. – Każda z drużyn wyruszała z innego, ważnego dla historii miasta Zgierza, miejsca – mówi Agata Barzyńska, organizator rajdu. – Uczestnicy musieli dotrzeć do punktów kontrolnych, gdzie wykonywali różne zadania dotyczące Niepodległej.


Jedną z lokalizacji było Starostwo Powiatowe w Zgierzu. Nie zabrakło pytań dotyczących hymnu narodowego, trzeba było również odpowiednio dopasować biografię jednego z ojców naszej niepodległości do zdjęcia, a także ułożyć układankę z ich wizerunkiem.


Wszystkie drużyny, po wykonaniu zadań, spotkały się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgierzu, gdzie wspólnie namalowały ogromny plakat, związany z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Nagrody uczestnikom Rajdu wręczył Jacek Brzeziński – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki zgierskiego starostwa.


Działanie w ramach programu ""Godność, Wolność, Niepodległość". Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021

Zobacz także

Spowodował wypadek, w którym zginął czło…

Są pieniądze na przebudowę Łęczyckiej w …

[ZDJĘCIA] Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu …

[ZDJĘCIA] Aleksandrowskie basketki Wicem…

[NOWE FAKTY] Śmiertelny wypadek na Aleks…

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek na drodze A…

W play-off 2:0 dla Bzury

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokr…

Służby na autostradzie A2. Samochód rozb…

70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w P…

Porażka Boruty w sparingu z rezerwami Wi…

Rezerwy Boruty Zgierz: Udany debiut Patr…

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz Koni Mechanicz…

Konie wciąż bez wiosennego zwycięstwa w …

Helios Białystok kolejnym rywalem Koni M…

Budowa oświetlenia w Gminie Parzęczew

Libacja alkoholowa zakończona śmiercią. …

Wypowiedz się ws. likwidacji przejazdów …