Nowe Impulsy wyjadą wcześniej

Dodane przez EZG24.net

Ze względu na wzrost frekwencji podróżnych w pociągach ŁKA, Spółka podjęła decyzję o wcześniejszym wdrożeniu do ruchu nowych pojazdów Impuls2, które pierwotnie miały zacząć obsługę połączeń od 9 grudnia. Pociągi zaczną kursować już w najbliższy poniedziałek 3 grudnia. Będą obsługiwały poranne kursy pomiędzy Zgierzem a stacjami Łódź Widzew i Łódź Fabryczna. Nowe pociągi zastąpią obecnie wykorzystywane przez ŁKA pojazdy FLIRT3, które zostaną skierowane do wzmocnienia kursów o zwiększonej liczbie pasażerów.


Już w najbliższy poniedziałek mieszkańcy Zgierza i Łodzi, którzy skorzystają z porannych połączeń ŁKA odbędą podróż nowym pociągiem Impuls2. Pojazd będzie kursował zgodnie z rozkładem:

  • Łódź Widzew – Zgierz, odjazd o godz. 05:20
  • Zgierz – Łódź Widzew, odjazd o godz. 06:19
  • Łódź Widzew – Zgierz, odjazd o godz. 06:40
  • Zgierz – Łódź Fabryczna, odjazd o godz. 07:11


Wcześniejsze wykorzystanie Impulsów jest konieczne z uwagi na wzrost liczby pasażerów w szczytowych kursach na linii sieradzkiej. W chwili obecnej połączenia te obsługuje jeden pojazd FLIRT3, od poniedziałku 3 grudnia w podwójnym zestawieniu pojadą pociągi:

  • Sieradz – Zgierz, odjazd o godz. 05:34
  • Sieradz – Łódź Widzew, odjazd o godz. 06:54
  • Łódź Widzew – Sieradz, odjazd o godz. 18:22.


Od 9 grudnia wraz z wprowadzeniem nowego rocznego rozkładu jazdy pociągi Impuls2 będą kursowały na nowej trasie Skierniewice – Łowicz. Nowy tabor obsłuży także pozostałe połączenia ŁKA, zwłaszcza kursy w godzinach szczytu przewozowego.


Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła od firmy Newag S.A. z Nowego Sącza czternaście trzyczłonowych pociągów Impuls2. Pierwsze cztery pojazdy zgodnie z harmonogramem zostały dostarczone ŁKA w październiku 2018r. Kolejne dziesięć przewoźnik otrzyma w przyszłym roku.


Pociągi Impuls2 to pojazdy nowoczesne, wyposażone w wiele udogodnień, do których już przyzwyczaili się pasażerowie ŁKA, ale także nowości. Komfort zapewni klimatyzacja, biletomaty, wygodne ergonomiczne fotele czy ładowarki z wejściem USB. W pojazdach znajdują się miejsca na rowery, wózki inwalidzkie i dziecięce. Nowością jest strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory i pętle indukcyjne. Pociągi posiadają 160 miejsc siedzących, o 40 więcej niż eksploatowane obecnie przez ŁKA pojazdy FLIRT.


info: ŁKA

Zobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego …

Biało-Czerwona Majówka w Zgierzu. Sprawd…

Zataczający się mężczyzna wsiadł do auta…

Zaginął mieszkaniec Woli Rakowej. Ostatn…

Policjantka ze Zgierza ewakuowała mieszk…

Mistrz i Wicemistrz Europy trenerem Orła…

Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana …

Kontrabandę wartą blisko 20 tys. złotych…

[ZDJĘCIA] Rezerwy Boruty Zgierz lepsze o…

Gmina Aleksandrów Łódzki: Blisko 200 gra…

Tragiczny pożar przy Rembowskiego. Spłon…

Boruta Zgierz: Remis z Orkanem Buczek da…

Fałszywa dokumentacja medyczna i nielega…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Konfron…

Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych B…

Strykowscy dzielnicowi spotkali się z pr…

[ZDJĘCIA] Głowno: Spotkanie wielkanocne …