Obwodnica do zgierskiej podstrefy ŁSSE coraz bardziej realna

Od kilku lat trwają starania mające na celu wyprowadzenie ruchu ciężkich aut z ulic: Przemysłowej, Kasprowicza i Szczawińskiej w Zgierzu, które prowadzą do zakładów znajdujących się na terenie zgierskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ubiegłym roku przedstawiono dwa warianty drogi dojazdowej do ŁSSE. Powiatowy samorząd wraz ze zgierskim magistratem, chcą zrealizować koncepcję, która zakłada zbudowanie ponad 2 km odcinka drogi, łączącego ul. Szczawińską z drogą wojewódzką nr 702 – ul. Piątkowską.


Na styczniowej sesji Rady Powiatu Zgierskiego, radni wyrazili zgodę na przekazanie pieniędzy miastu na opracowanie kompleksowej dokumentacji wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej, w celu realizacji zadania pod nazwą „Budowa drogi dojazdowej do terenów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dzielnicy Rudunki w Zgierzu". Jeżeli uda się uzyskać decyzję środowiskową, otworzy to drzwi do kolejnych procedur m.in. pozyskania środków na stworzenie projektu budowlanego i podjęcia starań o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji, ponieważ koszt takiej budowy znacznie przekracza możliwości finansowe obu samorządów.


Przypomnijmy, są to kolejne kroki podejmowane przez powiatowy samorząd, aby poprawić bezpieczeństwo w tamtym rejonie. Do tej pory udało się m.in. wprowadzić na ul. Przemysłowej oraz ul. Kasprowicza ograniczenie prędkości do 30 km/h, a także przebudować ul. Kasprowicza na odcinku od ul. Przygranicznej do ul. Trojańskiej. Zamontowano także progi zwalniające oraz azyle dla pieszych na ul. Kasprowicza.


– Ubiegamy się również, w Inspekcji Transportu Drogowego, o zainstalowanie fotoradaru na ul. Przemysłowej – mówi Wojciech Budziarski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego.


Autor: Łukasz Roman

Zobacz także

Spowodował wypadek, w którym zginął czło…

Są pieniądze na przebudowę Łęczyckiej w …

[ZDJĘCIA] Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu …

[ZDJĘCIA] Aleksandrowskie basketki Wicem…

[NOWE FAKTY] Śmiertelny wypadek na Aleks…

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek na drodze A…

W play-off 2:0 dla Bzury

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokr…

Służby na autostradzie A2. Samochód rozb…

70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w P…

Porażka Boruty w sparingu z rezerwami Wi…

Rezerwy Boruty Zgierz: Udany debiut Patr…

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz Koni Mechanicz…

Konie wciąż bez wiosennego zwycięstwa w …

Helios Białystok kolejnym rywalem Koni M…

Budowa oświetlenia w Gminie Parzęczew

Libacja alkoholowa zakończona śmiercią. …

Wypowiedz się ws. likwidacji przejazdów …