Obwodnica do zgierskiej podstrefy ŁSSE coraz bardziej realna

Od kilku lat trwają starania mające na celu wyprowadzenie ruchu ciężkich aut z ulic: Przemysłowej, Kasprowicza i Szczawińskiej w Zgierzu, które prowadzą do zakładów znajdujących się na terenie zgierskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ubiegłym roku przedstawiono dwa warianty drogi dojazdowej do ŁSSE. Powiatowy samorząd wraz ze zgierskim magistratem, chcą zrealizować koncepcję, która zakłada zbudowanie ponad 2 km odcinka drogi, łączącego ul. Szczawińską z drogą wojewódzką nr 702 – ul. Piątkowską.


Na styczniowej sesji Rady Powiatu Zgierskiego, radni wyrazili zgodę na przekazanie pieniędzy miastu na opracowanie kompleksowej dokumentacji wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej, w celu realizacji zadania pod nazwą „Budowa drogi dojazdowej do terenów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dzielnicy Rudunki w Zgierzu". Jeżeli uda się uzyskać decyzję środowiskową, otworzy to drzwi do kolejnych procedur m.in. pozyskania środków na stworzenie projektu budowlanego i podjęcia starań o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji, ponieważ koszt takiej budowy znacznie przekracza możliwości finansowe obu samorządów.


Przypomnijmy, są to kolejne kroki podejmowane przez powiatowy samorząd, aby poprawić bezpieczeństwo w tamtym rejonie. Do tej pory udało się m.in. wprowadzić na ul. Przemysłowej oraz ul. Kasprowicza ograniczenie prędkości do 30 km/h, a także przebudować ul. Kasprowicza na odcinku od ul. Przygranicznej do ul. Trojańskiej. Zamontowano także progi zwalniające oraz azyle dla pieszych na ul. Kasprowicza.


– Ubiegamy się również, w Inspekcji Transportu Drogowego, o zainstalowanie fotoradaru na ul. Przemysłowej – mówi Wojciech Budziarski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego.


Autor: Łukasz Roman

Zobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego …

Biało-Czerwona Majówka w Zgierzu. Sprawd…

Zataczający się mężczyzna wsiadł do auta…

Zaginął mieszkaniec Woli Rakowej. Ostatn…

Policjantka ze Zgierza ewakuowała mieszk…

Mistrz i Wicemistrz Europy trenerem Orła…

Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana …

Kontrabandę wartą blisko 20 tys. złotych…

[ZDJĘCIA] Rezerwy Boruty Zgierz lepsze o…

Gmina Aleksandrów Łódzki: Blisko 200 gra…

Tragiczny pożar przy Rembowskiego. Spłon…

Boruta Zgierz: Remis z Orkanem Buczek da…

Fałszywa dokumentacja medyczna i nielega…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Konfron…

Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych B…

Strykowscy dzielnicowi spotkali się z pr…

[ZDJĘCIA] Głowno: Spotkanie wielkanocne …