Obwodnica do zgierskiej podstrefy ŁSSE coraz bardziej realna

Od kilku lat trwają starania mające na celu wyprowadzenie ruchu ciężkich aut z ulic: Przemysłowej, Kasprowicza i Szczawińskiej w Zgierzu, które prowadzą do zakładów znajdujących się na terenie zgierskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ubiegłym roku przedstawiono dwa warianty drogi dojazdowej do ŁSSE. Powiatowy samorząd wraz ze zgierskim magistratem, chcą zrealizować koncepcję, która zakłada zbudowanie ponad 2 km odcinka drogi, łączącego ul. Szczawińską z drogą wojewódzką nr 702 – ul. Piątkowską.


Na styczniowej sesji Rady Powiatu Zgierskiego, radni wyrazili zgodę na przekazanie pieniędzy miastu na opracowanie kompleksowej dokumentacji wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej, w celu realizacji zadania pod nazwą „Budowa drogi dojazdowej do terenów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dzielnicy Rudunki w Zgierzu". Jeżeli uda się uzyskać decyzję środowiskową, otworzy to drzwi do kolejnych procedur m.in. pozyskania środków na stworzenie projektu budowlanego i podjęcia starań o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji, ponieważ koszt takiej budowy znacznie przekracza możliwości finansowe obu samorządów.


Przypomnijmy, są to kolejne kroki podejmowane przez powiatowy samorząd, aby poprawić bezpieczeństwo w tamtym rejonie. Do tej pory udało się m.in. wprowadzić na ul. Przemysłowej oraz ul. Kasprowicza ograniczenie prędkości do 30 km/h, a także przebudować ul. Kasprowicza na odcinku od ul. Przygranicznej do ul. Trojańskiej. Zamontowano także progi zwalniające oraz azyle dla pieszych na ul. Kasprowicza.


– Ubiegamy się również, w Inspekcji Transportu Drogowego, o zainstalowanie fotoradaru na ul. Przemysłowej – mówi Wojciech Budziarski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego.


Autor: Łukasz Roman

Zobacz także

Uwaga zgierzanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Za nami ostatni piknik rodzinn…

[ZDJĘCIA] Sparingowe zwycięstwo rezerw B…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

[ZDJĘCIA] IV liga: Derby Powiatu dla Bor…

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywo…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Apel pamięci, salwa ho…

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego…

Wypadek na krajowej "dziewięćdziesi…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Powiatowo-Gminne obchody Święta Wojska P…

Jutro Święto Wojska Polskiego. Sprawdź p…

Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Ext…