Oderwał rękę zabytkowej rzeźbie z XVII wieku! Wandal ze Zgierza zatrzymany, grozi mu 8 lat więzienia

Dodane przez EZG24.net

Zgierscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który odłamał rękę rzeźbie w jednym ze zgierskich kościołów. Wartość rekonstrukcji XVII-wiecznego zabytku to 30 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut znieważenia przedmiotu czci religijnej oraz zniszczenia zabytku. Za takie przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny.


W środę, 21 sierpnia około godziny 13:30 policjanci dostali informację, że w jednym ze zgierskich kościołów doszło do uszkodzenia zabytkowej figurki. Mundurowi w rozmowie ze świadkami ustalili, że jakiś mężczyzna wszedł do kościoła, zdjął ze ściany wiszącą XVII-wieczną rzeźbę i zniszczył ją, odłamując postaci rękę. Przed przyjazdem policjantów sprawca uciekł z miejsca.

- Funkcjonariusze natychmiast zaczęli poszukiwania wandala. Okazało się, że wizerunek mężczyzny został uwieczniony przez okoliczne kamery monitoringu. Dzięki świetnemu rozpoznaniu mundurowi bez problemów rozpoznali, że sprawcą zajścia był 33-latek ze Zgierza - relacjonuje podkom. Magdalena Nowacka, oficer prasowy KPP w Zgierzu.


Już kilkadziesiąt minut po zajściu policjanci byli pod domem mężczyzny. Ten siedział na schodach na podwórku. Gdy zgierzanin zobaczył funkcjonariuszy rzucił się do ucieczki, jednak policjanci natychmiast zatrzymali go i obezwładnili.


- Mężczyzna noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Usłyszał już zarzuty zniszczenia zabytku oraz znieważenia przedmiotu czci religijnej. Za takie przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny - dodaje oficer prasowy KPP w Zgierzu.

Zobacz także

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Uwaga! Od 19 września utrudnienia w ruch…

Nowa nazwa, nowi zawodnicy, nowy cel. Zg…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Już w ten weekend Zakończenie Lata w Zgi…

Rekordowy 4. Triathlon Stryków startuje …

[ZDJĘCIA] Zmodernizują linię kolejową na…

WAŻNE: Para Prezydencka weźmie udział w …

Policjanci zlikwidowali leśną plantację …

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w…

[AUDIO] Premier Mateusz Morawiecki w roz…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Premier Mateusz Morawi…

PGE Energia Ciepła wykrywa nieszczelność…

[ZDJĘCIA] Samochód stanął w ogniu. W akc…

Znamy pary kolejnej rundy Okręgowego Puc…

Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictw…

Wielki sukces Patryka Gołąbczaka! Zawodn…