Oderwał rękę zabytkowej rzeźbie z XVII wieku! Wandal ze Zgierza zatrzymany, grozi mu 8 lat więzienia

Dodane przez EZG24.net

Zgierscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który odłamał rękę rzeźbie w jednym ze zgierskich kościołów. Wartość rekonstrukcji XVII-wiecznego zabytku to 30 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut znieważenia przedmiotu czci religijnej oraz zniszczenia zabytku. Za takie przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny.


W środę, 21 sierpnia około godziny 13:30 policjanci dostali informację, że w jednym ze zgierskich kościołów doszło do uszkodzenia zabytkowej figurki. Mundurowi w rozmowie ze świadkami ustalili, że jakiś mężczyzna wszedł do kościoła, zdjął ze ściany wiszącą XVII-wieczną rzeźbę i zniszczył ją, odłamując postaci rękę. Przed przyjazdem policjantów sprawca uciekł z miejsca.

- Funkcjonariusze natychmiast zaczęli poszukiwania wandala. Okazało się, że wizerunek mężczyzny został uwieczniony przez okoliczne kamery monitoringu. Dzięki świetnemu rozpoznaniu mundurowi bez problemów rozpoznali, że sprawcą zajścia był 33-latek ze Zgierza - relacjonuje podkom. Magdalena Nowacka, oficer prasowy KPP w Zgierzu.


Już kilkadziesiąt minut po zajściu policjanci byli pod domem mężczyzny. Ten siedział na schodach na podwórku. Gdy zgierzanin zobaczył funkcjonariuszy rzucił się do ucieczki, jednak policjanci natychmiast zatrzymali go i obezwładnili.


- Mężczyzna noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Usłyszał już zarzuty zniszczenia zabytku oraz znieważenia przedmiotu czci religijnej. Za takie przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny - dodaje oficer prasowy KPP w Zgierzu.

Zobacz także

Pięć goli przy Wschodniej i wygrana FC10…

Sprawdź program Miejsko-Powiatowych Obch…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Borszynie, zderzyły …

Futsal Oborniki kolejny rywalem FC10 Zgi…

Uwaga kierowcy podróżujący autostradą A1…

Trwa realizacja projektu "Szlakiem …

Zbliża się Bal Charytatywny dla Antosia…

Konkurs EZG24: Karol Kopiec wystąpi w Zg…

Uczniowie z ILO w Głownie obdarowali dzi…

Widmo recesji, jak radzić sobie w czasie…

Kradł fragmenty linii trakcyjnej tramwaj…

Harcerze z flagą Głowna przebiegną 1000 …

Jesień kabarety niesie, czyli wesołe spo…

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Akcja CBŚP przy ul. Lechonia w Zgierzu. …

Techniczne Dni Drogowe w Strykowie. Pods…

Za tydzień Gminny Dzień Seniora. Dobra z…

Za tydzień dancing dla seniorów w Aleksa…