Ozorków: Łęczycka zamknięta dla ruchu od Kolejowej do Północnej

Dziś, tj. 25 lipca, w związku z prowadzoną przebudową, został zamknięty dla ruchu odcinek ul. Łęczyckiej między ul. Kolejową i Północną. Jednocześnie dopuszczono do ruchu odcinek Łęczyckiej od Prostej do granic miasta.


Na tym odcinku wykonano podbudowę pod nową drogę i chodnik ze ścieżką rowerową, krawężniki, ułożono asfalt oraz wykonano wszystkie prace związane z ułożeniem lub przebudową elementów infrastruktury technicznej. Na dopuszczonym do ruchu odcinku trzeba jeszcze ułożyć ostatnią warstwę asfaltu, ale drogowcy planują to zrobić po przebudowie całej Łęczyckiej.


Odcinek Kolejowa – Północna ma być zamknięty dla ruchu ok. półtora miesiąca. Później drogowcy zmodernizują ostatni odcinek, czyli Północna – Stypułkowskiego. Zakończenie modernizacji całej Łęczyckiej zaplanowano na koniec listopada.


Przypominamy, że 250-metrowy odcinek ul. Łęczyckiej od Drogi Krajowej 91 do granic miasta leży poza granicami Ozorkowa i miasto nie może prowadzić tam żadnych prac. Kilka lat temu, gdy burmistrz Jacek Socha planował przebudowę ul. Łęczyckiej, zgłosił do starosty zgierskiego wniosek o włączenie tego odcinka drogi do inwestycji, jednak okazało się to niemożliwe ze względów formalnych.


Przypominamy także, że od dnia 25.07.2019 r., w związku z zamknięciem dla ruchu odcinka Łęczyckiej od ulicy Kolejowej do ulicy Północnej, utworzono dodatkowe przystanki zastępcze dla komunikacji autobusowej, tj. na ulicy Stypułkowskiego przy budynku MOPS oraz na ulicy Żwirki w pobliżu skrzyżowania z ulicą Listopadową.

Zobacz także

Uwaga! W znanych herbatnikach z Biedronk…

Nagrody Burmistrza Strykowa z okazji Dni…

Konkurs Local Service: Wygraj bilety na …

FC10 Zgierz jedzie do Gniezna z nowym za…

WAŻNE: Poważny wypadek w Aleksandrowie Ł…

Reprezentacja Polski z ozorkowianinem w …

Uczeń Szkoły Podstawowej w Leśmierzu wal…

Pożar przyczepy w Słowaku. Na miejscu je…

Muzeum Żołnierza Polskiego powstanie w D…

34-latek okradał domy w sąsiednim powiec…

Niebezpiecznie w Głownie. Skuter potrąci…

[ZDJĘCIA] Za nami XV Mityng Lekkoatletyc…

Wzmożone kontrole ciężarówek na A2. Sied…

Nowe piece w ponad 200 domach

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

[ZDJĘCIA] Młodzi zawodnicy Boruty Zgierz…

[ZDJĘCIA] Burmistrz nagrodził nauczyciel…