Paryski styl w Zgierskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

Do zabaw karnawałowych i studniówkowych jeszcze sporo czasu. Przyszli fryzjerzy - uczniowie Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II wykorzystują go na zapoznawanie się z najnowszymi trendami nadchodzącego sezonu, ucząc się od najlepszych. W poniedziałek 5 listopada wzięli udział w szkoleniu pt. „Upięcia okolicznościowe inspirowane szkołą francuską", które poprowadził mistrz fryzjerstwa, stylista gwiazd, wizażysta, szkoleniowiec - Marcin Kwieciński.


To kolejne z cyklu warsztatów prowadzonych w szkole przez firmę ALFAPARF Milano Polska. Tego dnia, na kilka godzin czytelnia zamieniła się w ekskluzywny salon fryzjerski. Mistrz pokazywał krok po kroku, jak wykonać efektowne, eleganckie stylizacje, inspirując się klasyką paryską. Wykreował na głowach modelek upięcia, które można wykorzystać w całości lub zastosować ich elementy, dowolnie aranżując stylizacje - zależnie od sytuacji.


Prowadzący starał się pobudzić w uczestnikach szkolenia kreatywność, zachęcał do sięgnięcia po klasykę, która zawsze jest doskonałą bazą do wykonania niebanalnych, przyciągających oko fryzur. Stylizacje zostały dopełnione profesjonalnym makijażem, który wykonała Aleksandra Gierakowska - zaprzyjaźniona ze szkołą wizażystka. Wydarzeniu towarzyszyła Zgierska Telewizja CENTRUM.


Współpraca z firmą została nawiązana dzięki zaangażowaniu nauczyciela przedmiotów zawodowych Przemysława Wyrwasa. Uczniowie klas technikum fryzjerskiego ZZSP uczestniczą w warsztatach razem z fryzjerami z całego regionu łódzkiego. Młodzież asystuje doświadczonym fachowcom, otwartym na nowości w branży, a także bierze udział w charakterze modeli, doświadczając na własnych głowach zabiegów, wykonywanych wysokiej jakości kosmetykami. Szkolenia kończą się wręczeniem certyfikatów, uprawniających do współpracy z marką. Wysoki poziom warsztatów jest możliwy dzięki zaangażowaniu przedstawicielek firmy Anety Jeżak oraz Joanny Waszkuć, które zaszczepiają w młodzieży pasję do zawodu oraz uświadamiają konieczność ciągłego doskonalenia warsztatu pracy.


Więcej zdjęć https://web.facebook.com/ZZSPim.JanaPawlaII                                                                                                                         

Zobacz także

Termomodernizacje w powiatowych budynkac…

Bezpieczna droga do szkoły w Rąbieniu

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wypadek w Głownie. R…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Zgierzu, z…

Zmiany tras autobusów w związku z pracam…

Aleksandrów Łódzki: KAS przechwyciła nie…

Kontrabanda znaleziona w przesyłkach poc…

Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z …

Podsumowanie 14. kolejki łódzkiej Klasy …

[ZDJĘCIA] Marsz ku Niepodległej w zgiers…

[ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Starym Chr…

[FILM Z POŚCIGU] Porachunki pseudokibicó…

[ZDJĘCIA] W stulecie Niepodległej

Wyszedł z domu, żeby się zabić. Szukali …

[WIDEO, ZDJĘCIA] Zjednoczeni Stryków lep…

[ZDJĘCIA] Patriotycznie w derbach Zgierz…

Głowno: Miejskie obchody 100 - lecia odz…

[ZDJĘCIA] 100-lecie Odzyskania Niepodleg…