Paryski styl w Zgierskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

Do zabaw karnawałowych i studniówkowych jeszcze sporo czasu. Przyszli fryzjerzy - uczniowie Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II wykorzystują go na zapoznawanie się z najnowszymi trendami nadchodzącego sezonu, ucząc się od najlepszych. W poniedziałek 5 listopada wzięli udział w szkoleniu pt. „Upięcia okolicznościowe inspirowane szkołą francuską", które poprowadził mistrz fryzjerstwa, stylista gwiazd, wizażysta, szkoleniowiec - Marcin Kwieciński.


To kolejne z cyklu warsztatów prowadzonych w szkole przez firmę ALFAPARF Milano Polska. Tego dnia, na kilka godzin czytelnia zamieniła się w ekskluzywny salon fryzjerski. Mistrz pokazywał krok po kroku, jak wykonać efektowne, eleganckie stylizacje, inspirując się klasyką paryską. Wykreował na głowach modelek upięcia, które można wykorzystać w całości lub zastosować ich elementy, dowolnie aranżując stylizacje - zależnie od sytuacji.


Prowadzący starał się pobudzić w uczestnikach szkolenia kreatywność, zachęcał do sięgnięcia po klasykę, która zawsze jest doskonałą bazą do wykonania niebanalnych, przyciągających oko fryzur. Stylizacje zostały dopełnione profesjonalnym makijażem, który wykonała Aleksandra Gierakowska - zaprzyjaźniona ze szkołą wizażystka. Wydarzeniu towarzyszyła Zgierska Telewizja CENTRUM.


Współpraca z firmą została nawiązana dzięki zaangażowaniu nauczyciela przedmiotów zawodowych Przemysława Wyrwasa. Uczniowie klas technikum fryzjerskiego ZZSP uczestniczą w warsztatach razem z fryzjerami z całego regionu łódzkiego. Młodzież asystuje doświadczonym fachowcom, otwartym na nowości w branży, a także bierze udział w charakterze modeli, doświadczając na własnych głowach zabiegów, wykonywanych wysokiej jakości kosmetykami. Szkolenia kończą się wręczeniem certyfikatów, uprawniających do współpracy z marką. Wysoki poziom warsztatów jest możliwy dzięki zaangażowaniu przedstawicielek firmy Anety Jeżak oraz Joanny Waszkuć, które zaszczepiają w młodzieży pasję do zawodu oraz uświadamiają konieczność ciągłego doskonalenia warsztatu pracy.


Więcej zdjęć https://web.facebook.com/ZZSPim.JanaPawlaII                                                                                                                         

Zobacz także

Spotkanie noworoczne włodarzy i służb

Fryzura za jeden uśmiech z okazji Dnia B…

Boruta Zgierz rozpoczął przygotowania do…

WAŻNE: Zajęcia w zgierskich szkołach zaw…

[WIDEO] "Cichy zabójca" zaatak…

[ZDJĘCIA] Strażacy z OSP Szczawin mogą c…

Do CM „Boruta” na badanie tomografem bez…

Pożar domu pod Zgierzem. Poparzony mężcz…

Zbliża się konferencja „Dobre praktyki b…

Ferie w mieście nie muszą być nudne

Starostwo Powiatowe ma "CUŚ" d…

Zgierzanie przeciwko aktom przemocy i mo…

[ZDJĘCIA] Opłatek, serdeczne życzenia i …

"Razem spiszmy historię gminy"…

Startuje III edycja Budżetu Obywatelskie…

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego …

System informacji przestrzennej dla Gmin…

Zbliża się podsumowanie akcji "Anio…