Piękne święto Pułkownika Franciszka Tokarza. W środę skończył 100 lat!

Dodane przez Urząd Gminy Zgierz

Pułkownik Franciszek Tokarz, weteran wojenny, członek zgierskiego oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP, od lat angażuje się w działalność w dziedzinie upowszechniania i kultywowania tradycji oręża polskiego i historii II wojny światowej. Swoje zbiory udostępnił m. in. Szkole Podstawowej w Białej. Wielokrotnie brał też udział w obchodach świąt narodowych w Białej, dając świadectwo prawdziwego patriotyzmu.


Ten niezwykły człowiek 4 grudnia świętował swoje 100 urodziny. Uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego w Zgierzu, gdzie wraz z rodziną, samorządowcami z powiatu, miasta oraz gminy Zgierz oraz kolegami ze związku kombatantów, pan Franciszek przyjął gratulacje, i życzenia, stały się okazją do powspominania wojennych lat, o których płk Tokarz wyjątkowo ciekawie opowiadał.


Nie był to jedyny jubilat, który brał udział w tej uroczystości – również kolega ze Związku Inwalidów Wojennych RP Wiesław Walczak obchodził 96. urodziny.


W trakcie uroczystości zostały wręczone dyplomy uznania „za czynioną z pobudek patriotycznych działalność społeczną w dziedzinie utrwalania i upowszechniania historycznych dokonań polskiego oręża w dziejach naszej ojczyzny", przyznawane przez Komisję Historyczną Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Wśród wyróżnionych tym tytułem była Wójt Gminy Zgierz – Barbara Kaczmarek.


Na koniec goście odśpiewali „200 lat" płk Franciszkowi Tokarzowi i zjedli urodzinowy, jeszcze raz życząc jubilatom zdrowia i pogody ducha.

Zobacz także

Makabryczna zbrodnia pod Zgierzem! Urodz…

[ZDJĘCIA] Wyścig łyżwiarski z Komendante…

[ZDJĘCIA] Zgierzanie pamiętali o uczestn…

Śmierć na torach w Zgierzu. Nie żyje kob…

ŁKA: Wypadek na odcinku Zgierz Kontrewer…

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgi…

W sobotę kolejne futsalowe emocje w Zgie…

Pożar pustostanu przy Łąkowej. Bezdomny …

Uwaga kierowcy i piesi! Dzisiaj wzmożone…

Pożar w Strykowie, w ogniu stanęła maszy…

Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w Zgie…

Trwa głosowanie na Sportowca Roku Aleksa…

[ZDJĘCIA] Budowa mostu w Smolicach zakoń…

Pierwszy sparing już za piłkarzami Borut…

Wypadek w Rąbieniu, czołowe zderzenie dw…

Poranny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim…

W niedzielę szkolenie z legendą karate, …

Pierwszoligowe derby województwa łódzkie…