Pijany i bez uprawnień kierował Fordem. Chciał przekupić policjantów, grozi mu 10 lat więzienia

Dodane przez EZG24.net

​Policjanci zatrzymali mężczyznę, który poruszał się Fordem ulicami Zgierza, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podczas interwencji okazało się, że posiada trzykrotny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Aby nie ponieść konsekwencji amator jazdy na podwójnym gazie próbował przekupić policjantów.


8 lutego 2019 roku około godziny 18:20 policjanci zostali powiadomieni, że ulicami Zgierza przemieszcza się Ford Mondeo, którego kierujący prawdopodobnie jest pijany. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania wspominanego pojazdu, który został przez nich namierzony w rejonie ulicy Zachodniej.


- Funkcjonariusze zatrzymali pojazd na ulicy Aleksandrowskiej. Już w pierwszym momencie interwencji wyczuli od kierującego silną woń alkoholu - relacjonuje podkom. Magdalena Nowacka, oficer prasowy KPP w Zgierzu. - Za kierownicą siedział 46-letni zgierzanin, który przyznał, że chwilę wcześniej go spożywał.


Policjanci ustalili, że amator jazdy na podwójnym gazie ma potrójny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny, okazało się że w jego żyłach znajdują się blisko 2 promile alkoholu. Podczas interwencji 46-latek oświadczył, że ma przy sobie 2500 złotych. Nakłaniał policjantów, aby zaprzestali dalszych działań, wówczas przekaże im do podziału wspomnianą sumę.


Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego a na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 2800 złotych. Kierujący odpowie teraz nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości ale również za próbę przekupstwa policjantów. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Spowodował wypadek, w którym zginął czło…

Są pieniądze na przebudowę Łęczyckiej w …

[ZDJĘCIA] Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu …

[ZDJĘCIA] Aleksandrowskie basketki Wicem…

[NOWE FAKTY] Śmiertelny wypadek na Aleks…

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek na drodze A…

W play-off 2:0 dla Bzury

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokr…

Służby na autostradzie A2. Samochód rozb…

70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w P…

Porażka Boruty w sparingu z rezerwami Wi…

Rezerwy Boruty Zgierz: Udany debiut Patr…

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz Koni Mechanicz…

Konie wciąż bez wiosennego zwycięstwa w …

Helios Białystok kolejnym rywalem Koni M…

Budowa oświetlenia w Gminie Parzęczew

Libacja alkoholowa zakończona śmiercią. …

Wypowiedz się ws. likwidacji przejazdów …