Podsumowanie policyjnych działań „Bezpieczna droga do szkoły”

Dodane przez EZG24.net

Wrzesień był dla zgierskich policjantów niezwykle pracowitym miesiącem. Rozpoczął się nowy rok szkolny, co dla funkcjonariuszy oznacza objęcie wszystkich uczniów szczególną opieką. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły" odbyła się już po raz kolejny, a funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo najmłodszych wielotorowo.


W ramach działań policjanci zgierskiego ruchu drogowego patrolowali rejony szkół i czuwali nad bezpiecznym zachowaniem się dzieci, młodzieży i kierujących w ruchu drogowym. Oprócz tego mundurowi przez cały miesiąc wielokrotnie podejmowali działania ukierunkowane w konkretne problemy, np. używanie telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem, przekraczanie prędkości, kierowanie samochodami pod wpływem alkoholu (również angażując w działania inne służby). Oprócz zwracania uwagi na kierujących samochodami policjanci prowadzili działania związane z bezpieczeństwem rowerzystów i pieszych na drogach prowadząc kampanię informacyjną o obowiązujących przepisach i zasadach bezpieczeństwa, a zwłaszcza o korzyściach jakie daje noszenie elementów odblaskowych.


Mundurowi dbali o bezpieczeństwo najmłodszych nie tylko na drodze. Policjanci całego powiatu przez cały miesiąc odwiedzali placówki szkolne, aby rozmawiać i uczyć jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Mundurowi korzystając z okazji poruszali inne tematy dostosowane do danych grup wiekowych, ale co najważniejsze pokazywali, że na mundurowych zawsze mogą liczyć.


info: KPP w Zgierzu

Zobacz także

Próbowali okraść dom, zostali złapani dz…

Dobre wiadomości dla Doliny Skrzatów. Ra…

WAŻNE: Ptasia grypa dotarła do powiatu z…

GEODIS zostaje z SEGRO Logistics Park St…

Nowe autobusy Z46. Co z trasą, rozkładem…

W niedzielę kolejne futsalowe emocje w Z…

[ZDJĘCIA] Akcja policji pod Ozorkowem. Z…

W gminie Stryków ogłoszono żałobę. Flagi…

W sobotę pogrzeb Wójt Gminy Zgierz, Barb…

Na targu w Głownie nie można handlować d…

Wójt Gminy Parzęczew zabrał głos w spraw…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Bartek Grzanek wystąpi w Leśmierzu. Zbli…

Policjanci "Aleksandrowskim Przyjac…

Gmina Stryków rozdysponowała 800 000 zło…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Dolina Skrzatów przenosi się do Chocisze…

Uszkodził bramę od drogi technicznej, wj…