Policyjny pościg za motocyklistą zakończony poważnym wypadkiem. 19-latek trafił do szpitala

Dodane przez EZG24.net

​Policjanci podjęli pościg wobec motocyklisty, który nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczkę zakończył na ogrodzeniu jednej z posesji i trafił do szpitala. Tłumaczył, że nie miał uprawnień na motocykl więc dlatego próbował odjechać.


2 maja około godziny 16:00 policjanci patrolujący Zgierz zauważyli na ulicy Piłsudskiego motocykl z zagiętą tablicą rejestracyjną. Na nic zdały się wydane polecenia do zatrzymania kierującemu jednośladem, który zamiast zatrzymać się zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg.


- Kierujący jechał brawurowo, popełniając liczne wykroczenia i powodował realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym . M.in. nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, wyprzedzał na przejściach dla pieszych czy jechał po chodniku. W pewnym momencie skierował się w drogę nr 91 w kierunku Łodzi i zniknął z pola widzenia policjantów - relacjonuja podkom. Madgaledna Nowacka, oficer prasowy KPP w Zgierzu. - Funkcjonariusze nie zaprzestali jednak poszukiwań motocyklisty. W Skotnikach zauważyli wspomniany jednoślad na ogrodzeniu jednej z posesji a obok leżącego mężczyznę. Natychmiast na miejsce wezwano pogotowie i udzielono pomocy przedmedycznej poszkodowanemu.


 Motocyklista był przytomny i kontaktowy. Wyjaśnił mundurowym, że jechał z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Tłumaczył, iż uciekał przed policjantami, gdyż nie posiadał uprawnień kat. A uprawniającej do kierowania motocyklem.


19-latek trafił do szpitala a policjanci zabezpieczali jednoślad. Musi liczyć się teraz z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi bowiem kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przed sądem odpowie również za liczne wykroczenia w ruchu drogowym, których dopuścił się podczas ucieczki.

Zobacz także

Groźny wypadek na krajowej "siedemd…

W Zgierzu powstaną Otwarte Strefy Aktywn…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Zbliża się kolejna edycja Wyścigu Rowero…

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

Dwa dni pełne atrakcji i koncertów gwiaz…

Konie Mechaniczne Zgierz proszą o pomoc…

Konkurs "Mały Prezydent Miasta Zgie…

Strykowscy dzielnicowi zorganizowali tur…

Kolejne remonty w naszym mieście!

Ilona Rafalska Honorowym Obywatelem Alek…

[WIDEO] Tłumy zwiedzających podczas Majó…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Koszmarny wypadek tira…

AKTUALIZACJA: porzucony samochód na środ…

67-letni mężczyzna kradł słodycze ze skl…

Jutro bezpłatne badania mammograficzne w…

Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza Ozor…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…