Policyjny pościg za motocyklistą zakończony poważnym wypadkiem. 19-latek trafił do szpitala

Dodane przez EZG24.net

​Policjanci podjęli pościg wobec motocyklisty, który nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczkę zakończył na ogrodzeniu jednej z posesji i trafił do szpitala. Tłumaczył, że nie miał uprawnień na motocykl więc dlatego próbował odjechać.


2 maja około godziny 16:00 policjanci patrolujący Zgierz zauważyli na ulicy Piłsudskiego motocykl z zagiętą tablicą rejestracyjną. Na nic zdały się wydane polecenia do zatrzymania kierującemu jednośladem, który zamiast zatrzymać się zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg.


- Kierujący jechał brawurowo, popełniając liczne wykroczenia i powodował realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym . M.in. nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, wyprzedzał na przejściach dla pieszych czy jechał po chodniku. W pewnym momencie skierował się w drogę nr 91 w kierunku Łodzi i zniknął z pola widzenia policjantów - relacjonuja podkom. Madgaledna Nowacka, oficer prasowy KPP w Zgierzu. - Funkcjonariusze nie zaprzestali jednak poszukiwań motocyklisty. W Skotnikach zauważyli wspomniany jednoślad na ogrodzeniu jednej z posesji a obok leżącego mężczyznę. Natychmiast na miejsce wezwano pogotowie i udzielono pomocy przedmedycznej poszkodowanemu.


 Motocyklista był przytomny i kontaktowy. Wyjaśnił mundurowym, że jechał z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Tłumaczył, iż uciekał przed policjantami, gdyż nie posiadał uprawnień kat. A uprawniającej do kierowania motocyklem.


19-latek trafił do szpitala a policjanci zabezpieczali jednoślad. Musi liczyć się teraz z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi bowiem kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przed sądem odpowie również za liczne wykroczenia w ruchu drogowym, których dopuścił się podczas ucieczki.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Starych Krasn…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

Jutro Gminne Dożynki w Szczawinie. Spraw…

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

Koncerty Varius Manx & Kasia Stankie…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Już dzisiaj Festiwal Baniek Mydlanych i …

Oderwał rękę zabytkowej rzeźbie z XVII w…

Nocny wypadek w Chrząstowie Starym. Jedn…

Droga ekspresowa S14 - podpisano umowę n…

Włamali się i okradli plebanię w Zgierzu…

[WIDEO] W pożarze stracili cały dobytek…

[WIDEO] Dożynki Powiatowe widziane z dro…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Co symbolizuje kamień …

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Wieczorny pożar zakładu produkcyjnego w …

[ZDJĘCIA] Dobre granie w Kutnie. Inaugur…

[ZDJĘCIA] Wystartowała 33. Piesza Pielgr…