Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana zmarła w szpitalu. Jest akt oskarżenia, łodzianinowi grozi 12 lat więzienia

Dodane przez EZG24.net

Prokuratura Rejonowa w Zgierzu skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko 31–letniemu mężczyźnie, oskarżonego o spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosła 82–letnia kobieta, znajdująca się na przejściu dla pieszych. Po wypadku sprawca odjechał, nie udzielając ofierze pomocy. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.


Do zdarzenia doszło 14 stycznia 2019 roku, około godziny 7:30 w Zgierzu na skrzyżowaniu ulicy Konstantynowskiej z ulicą Kocidłowską.


- Jak wynika z dokonanych ustaleń, 82–latka wraz ze swoim mężem przechodziła prawidłowo przejściem dla pieszych na drugą stronę. Gdy znajdowała się w połowie jezdni niespodziewanie na pasy z dużą prędkością wjechał kierowca samochodu osobowego. Doszło do potrącenia kobiety. Kierujący nie zatrzymując samochodu odjechał - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania. - Pokrzywdzoną w stanie ciężkim przewieziono do szpitala, gdzie mimo udzielonej jej pomocy zmarła. Jak wykazała sądowo – lekarska sekcja zwłok, przyczyną śmierci kobiety był masywny uraz czaszkowo mózgowy.


Prokurator i funkcjonariusze policji przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Przesłuchani zostali świadkowie. Prowadzone były zakrojone na szeroką skalę czynności, mające na celu ustalenie i ujęcie sprawcy śmiertelnego wypadku. 30 stycznia 2019 roku zatrzymany został 31–letni mieszkaniec Łodzi, użytkujący samochód marki Opel Vectra. Prokurator przedstawił mu zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego, w następstwie którego śmierć poniosła 82–letnia kobieta, połączonego z ucieczką z miejsca zdarzenia.


- Podczas przesłuchania 31-latek potwierdził udział w zdarzeniu. Wyjaśnił, iż był przekonany, że w dniu 14 stycznia 2019 roku, jadąc samochodem do pracy w okolicach Zgierza, potrącił znajdujące się na drodze zwierzę. Zanim jednak dotarł do celu, w jednym z punktów usługowych wymienił pękniętą szybę, którą udało się zabezpieczyć na potrzeby prowadzonego postępowania. W wyniku wypadku stłuczony został także reflektor, który również został przez oskarżonego wymieniony - dodaje Krzysztof Kopania. - Przeprowadzona na potrzeby śledztwa ekspertyza biegłego z zakresu ruchu drogowego wykazała, że bezpośrednią przyczyną wypadku było zachowanie oskarżonego, który nienależycie obserwował sytuację na jezdni, nie zachował należytej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. 31 – latek miał możliwość uniknięcia wypadku.


Na wniosek prokuratora mężczyzna został aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

Zobacz także

Próbowali okraść dom, zostali złapani dz…

Dobre wiadomości dla Doliny Skrzatów. Ra…

WAŻNE: Ptasia grypa dotarła do powiatu z…

GEODIS zostaje z SEGRO Logistics Park St…

Nowe autobusy Z46. Co z trasą, rozkładem…

W niedzielę kolejne futsalowe emocje w Z…

[ZDJĘCIA] Akcja policji pod Ozorkowem. Z…

W gminie Stryków ogłoszono żałobę. Flagi…

W sobotę pogrzeb Wójt Gminy Zgierz, Barb…

Na targu w Głownie nie można handlować d…

Wójt Gminy Parzęczew zabrał głos w spraw…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Bartek Grzanek wystąpi w Leśmierzu. Zbli…

Policjanci "Aleksandrowskim Przyjac…

Gmina Stryków rozdysponowała 800 000 zło…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Dolina Skrzatów przenosi się do Chocisze…

Uszkodził bramę od drogi technicznej, wj…