Pożar domu w Rosanowie, dwie osoby poszkodowane. „W oknach pękły szyby”

Dodane przez EZG24.net

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar budynku mieszkalnego w Rosanowie (gm. Zgierz). Do zdarzenia doszło w piątek, 4 października.


Około godziny 22:30 ratownicy zostali zadysponowani na ulicę Zagajnikową w Rosanowie, gdzie miało dojść do pożaru budynku mieszkalnego. W zdarzeniu głównym problemem była temperatura panująca wewnątrz budynku oraz ogromne zadymienie. Pożar został dość szybko zlokalizowany przez strażaków, jednak niestety jak to bywa przy takich zdarzeniach nie obyło się bez strat.


Nasze działania polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia. Następnie decyzją dowódcy akcji, dwóch naszych druhów (jedna rota gaśnicza) zostało wprowadzonych do środka budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych, celem zlokalizowania oraz gaszenia pożaru - relacjonują druhowie z OSP Kania Góra.- Prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w kominie, a następnie pęknięcie komina, w skutek czego pożar rozprzestrzenił się na budynek.

Całkowitemu zniszczeniu uległa najniższa kondygnacja budynku włącznie z tym, że pod wpływem ciśnienia panującego wewnątrz pękły okna. W pożarze ucierpiało dwoje mieszkańców budynku w podeszłym wieku, którzy, jak podali strażacy z Kaniej Góry, najprawdopodobniej doznali zaczadzenia się dymem.


Mężczyźnie została na miejscu udzielona pomoc przez strażaków poprzez wsparcie psychiczne oraz podanie tlenu, natomiast kobieta została przetransportowana do szpitala przez przybyłą na miejsce zdarzenia załogę Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna odmówił transportu do szpitala- dodają przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniej Górze.


Strażacy przypominają o regularnym czyszczeniu oraz przeglądach przewodu kominowego, zwłaszcza po okresie letnim, gdy nie jest on używany.


fot. OSP w Kaniej Górze

Zobacz także

Uwaga! W znanych herbatnikach z Biedronk…

Nagrody Burmistrza Strykowa z okazji Dni…

Konkurs Local Service: Wygraj bilety na …

FC10 Zgierz jedzie do Gniezna z nowym za…

WAŻNE: Poważny wypadek w Aleksandrowie Ł…

Reprezentacja Polski z ozorkowianinem w …

Uczeń Szkoły Podstawowej w Leśmierzu wal…

Pożar przyczepy w Słowaku. Na miejscu je…

Muzeum Żołnierza Polskiego powstanie w D…

34-latek okradał domy w sąsiednim powiec…

Niebezpiecznie w Głownie. Skuter potrąci…

[ZDJĘCIA] Za nami XV Mityng Lekkoatletyc…

Wzmożone kontrole ciężarówek na A2. Sied…

Nowe piece w ponad 200 domach

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

[ZDJĘCIA] Młodzi zawodnicy Boruty Zgierz…

[ZDJĘCIA] Burmistrz nagrodził nauczyciel…