Pożar domu w Rosanowie, dwie osoby poszkodowane. „W oknach pękły szyby”

Dodane przez EZG24.net

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar budynku mieszkalnego w Rosanowie (gm. Zgierz). Do zdarzenia doszło w piątek, 4 października.


Około godziny 22:30 ratownicy zostali zadysponowani na ulicę Zagajnikową w Rosanowie, gdzie miało dojść do pożaru budynku mieszkalnego. W zdarzeniu głównym problemem była temperatura panująca wewnątrz budynku oraz ogromne zadymienie. Pożar został dość szybko zlokalizowany przez strażaków, jednak niestety jak to bywa przy takich zdarzeniach nie obyło się bez strat.


Nasze działania polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia. Następnie decyzją dowódcy akcji, dwóch naszych druhów (jedna rota gaśnicza) zostało wprowadzonych do środka budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych, celem zlokalizowania oraz gaszenia pożaru - relacjonują druhowie z OSP Kania Góra.- Prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w kominie, a następnie pęknięcie komina, w skutek czego pożar rozprzestrzenił się na budynek.

Całkowitemu zniszczeniu uległa najniższa kondygnacja budynku włącznie z tym, że pod wpływem ciśnienia panującego wewnątrz pękły okna. W pożarze ucierpiało dwoje mieszkańców budynku w podeszłym wieku, którzy, jak podali strażacy z Kaniej Góry, najprawdopodobniej doznali zaczadzenia się dymem.


Mężczyźnie została na miejscu udzielona pomoc przez strażaków poprzez wsparcie psychiczne oraz podanie tlenu, natomiast kobieta została przetransportowana do szpitala przez przybyłą na miejsce zdarzenia załogę Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna odmówił transportu do szpitala- dodają przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniej Górze.


Strażacy przypominają o regularnym czyszczeniu oraz przeglądach przewodu kominowego, zwłaszcza po okresie letnim, gdy nie jest on używany.


fot. OSP w Kaniej Górze

Zobacz także

Próbowali okraść dom, zostali złapani dz…

Dobre wiadomości dla Doliny Skrzatów. Ra…

WAŻNE: Ptasia grypa dotarła do powiatu z…

GEODIS zostaje z SEGRO Logistics Park St…

Nowe autobusy Z46. Co z trasą, rozkładem…

W niedzielę kolejne futsalowe emocje w Z…

[ZDJĘCIA] Akcja policji pod Ozorkowem. Z…

W gminie Stryków ogłoszono żałobę. Flagi…

W sobotę pogrzeb Wójt Gminy Zgierz, Barb…

Na targu w Głownie nie można handlować d…

Wójt Gminy Parzęczew zabrał głos w spraw…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Bartek Grzanek wystąpi w Leśmierzu. Zbli…

Policjanci "Aleksandrowskim Przyjac…

Gmina Stryków rozdysponowała 800 000 zło…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Dolina Skrzatów przenosi się do Chocisze…

Uszkodził bramę od drogi technicznej, wj…