Przedsiębiorcy bogatsi w wiedzę

Europejski Dzień Pracodawcy to inicjatywa, którą już kolejny rok z rzędu, przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, dla przedsiębiorców z terenu powiatu zgierskiego. – Spotkanie to służy przede wszystkim nawiązywaniu współpracy oraz wymianie doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami a publicznymi instytucjami zatrudniania – mówiła podczas otwarcia dyrektor zgierskiego PUP – Marta Pietrak – Kędzierawska.


W tym roku, zebrani w sali konferencyjnej Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej, przedsiębiorcy i pracodawcy małych, średnich oraz dużych firm, reprezentujący różne branże, wysłuchali prezentacji, dyskutowali oraz uczestniczyli w warsztatach.


Piotr Soroczyński – główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej zaprezentował dane gospodarcze przydatne dla pracodawcy, czy też opowiedział o wpływie tempa wzrostu gospodarczego na decyzje przedsiębiorcy. Joanna Urbaniak – Ceret przedstawiła „Istotne z punktu widzenia pracodawcy zmiany w przepisach prawa". Następnie urzędniczki z Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu: Edyta Sitkiewicz i Karolina Wiktorska opowiedziały o procedurach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców oraz przedstawiły wynikające z tego prawa i obowiązki pracodawcy. Na koniec Grażyna Szadkowska i Aneta Peters z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zgierzu omówiły możliwości związane z wykorzystaniem Platformy Usług Elektronicznych.


Prezentacjom przysłuchiwał się także jeden ze współorganizatorów i sponsorów tego wydarzenia – Bogdan Jarota starosta zgierski.

Zobacz także

Termomodernizacje w powiatowych budynkac…

Bezpieczna droga do szkoły w Rąbieniu

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wypadek w Głownie. R…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Zgierzu, z…

Zmiany tras autobusów w związku z pracam…

Aleksandrów Łódzki: KAS przechwyciła nie…

Kontrabanda znaleziona w przesyłkach poc…

Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z …

Podsumowanie 14. kolejki łódzkiej Klasy …

[ZDJĘCIA] Marsz ku Niepodległej w zgiers…

[ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Starym Chr…

[FILM Z POŚCIGU] Porachunki pseudokibicó…

[ZDJĘCIA] W stulecie Niepodległej

Wyszedł z domu, żeby się zabić. Szukali …

[WIDEO, ZDJĘCIA] Zjednoczeni Stryków lep…

[ZDJĘCIA] Patriotycznie w derbach Zgierz…

Głowno: Miejskie obchody 100 - lecia odz…

[ZDJĘCIA] 100-lecie Odzyskania Niepodleg…