Przedsiębiorcy bogatsi w wiedzę

Europejski Dzień Pracodawcy to inicjatywa, którą już kolejny rok z rzędu, przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, dla przedsiębiorców z terenu powiatu zgierskiego. – Spotkanie to służy przede wszystkim nawiązywaniu współpracy oraz wymianie doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami a publicznymi instytucjami zatrudniania – mówiła podczas otwarcia dyrektor zgierskiego PUP – Marta Pietrak – Kędzierawska.


W tym roku, zebrani w sali konferencyjnej Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej, przedsiębiorcy i pracodawcy małych, średnich oraz dużych firm, reprezentujący różne branże, wysłuchali prezentacji, dyskutowali oraz uczestniczyli w warsztatach.


Piotr Soroczyński – główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej zaprezentował dane gospodarcze przydatne dla pracodawcy, czy też opowiedział o wpływie tempa wzrostu gospodarczego na decyzje przedsiębiorcy. Joanna Urbaniak – Ceret przedstawiła „Istotne z punktu widzenia pracodawcy zmiany w przepisach prawa". Następnie urzędniczki z Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu: Edyta Sitkiewicz i Karolina Wiktorska opowiedziały o procedurach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców oraz przedstawiły wynikające z tego prawa i obowiązki pracodawcy. Na koniec Grażyna Szadkowska i Aneta Peters z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zgierzu omówiły możliwości związane z wykorzystaniem Platformy Usług Elektronicznych.


Prezentacjom przysłuchiwał się także jeden ze współorganizatorów i sponsorów tego wydarzenia – Bogdan Jarota starosta zgierski.

Zobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego …

Biało-Czerwona Majówka w Zgierzu. Sprawd…

Zataczający się mężczyzna wsiadł do auta…

Zaginął mieszkaniec Woli Rakowej. Ostatn…

Policjantka ze Zgierza ewakuowała mieszk…

Mistrz i Wicemistrz Europy trenerem Orła…

Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana …

Kontrabandę wartą blisko 20 tys. złotych…

[ZDJĘCIA] Rezerwy Boruty Zgierz lepsze o…

Gmina Aleksandrów Łódzki: Blisko 200 gra…

Tragiczny pożar przy Rembowskiego. Spłon…

Boruta Zgierz: Remis z Orkanem Buczek da…

Fałszywa dokumentacja medyczna i nielega…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Konfron…

Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych B…

Strykowscy dzielnicowi spotkali się z pr…

[ZDJĘCIA] Głowno: Spotkanie wielkanocne …