Przedsiębiorcy bogatsi w wiedzę

Europejski Dzień Pracodawcy to inicjatywa, którą już kolejny rok z rzędu, przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, dla przedsiębiorców z terenu powiatu zgierskiego. – Spotkanie to służy przede wszystkim nawiązywaniu współpracy oraz wymianie doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami a publicznymi instytucjami zatrudniania – mówiła podczas otwarcia dyrektor zgierskiego PUP – Marta Pietrak – Kędzierawska.


W tym roku, zebrani w sali konferencyjnej Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej, przedsiębiorcy i pracodawcy małych, średnich oraz dużych firm, reprezentujący różne branże, wysłuchali prezentacji, dyskutowali oraz uczestniczyli w warsztatach.


Piotr Soroczyński – główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej zaprezentował dane gospodarcze przydatne dla pracodawcy, czy też opowiedział o wpływie tempa wzrostu gospodarczego na decyzje przedsiębiorcy. Joanna Urbaniak – Ceret przedstawiła „Istotne z punktu widzenia pracodawcy zmiany w przepisach prawa". Następnie urzędniczki z Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu: Edyta Sitkiewicz i Karolina Wiktorska opowiedziały o procedurach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców oraz przedstawiły wynikające z tego prawa i obowiązki pracodawcy. Na koniec Grażyna Szadkowska i Aneta Peters z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zgierzu omówiły możliwości związane z wykorzystaniem Platformy Usług Elektronicznych.


Prezentacjom przysłuchiwał się także jeden ze współorganizatorów i sponsorów tego wydarzenia – Bogdan Jarota starosta zgierski.

Zobacz także

Pożar domu pod Zgierzem. Poparzony mężcz…

Zbliża się konferencja „Dobre praktyki b…

Ferie w mieście nie muszą być nudne

Starostwo Powiatowe ma "CUŚ" d…

Zgierzanie przeciwko aktom przemocy i mo…

[ZDJĘCIA] Opłatek, serdeczne życzenia i …

"Razem spiszmy historię gminy"…

Startuje III edycja Budżetu Obywatelskie…

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego …

System informacji przestrzennej dla Gmin…

Zbliża się podsumowanie akcji "Anio…

[ZDJĘCIA] Piękny jubileusz mieszkanki Gł…

Wkrótce zebranie mieszkańców Osiedla Cen…

Zalana kotłownia w Przedszkolu nr 7 w Zg…

Ozorkowianie poznają zasady bezpiecznego…

Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza. Prezy…

Wypadek w Starych Krasnodębach. Dwie oso…

[WIDEO] Zobacz nagranie z momentu ataku …