Przewoził podrobione ubrania, chciał przekupić policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia

Dodane przez EZG24.net

Zgierscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który przewoził bluzy z podrobionymi znakami towarowymi. 25-latek, aby uniknąć odpowiedzialności, chciał wręczyć funkcjonariuszom 2000 zł łapówki. Kierujący usłyszał już prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej, a także ułatwiania wprowadzania do obrotu podrobionej odzieży. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


W piątek, 22 listopada policjanci ruchu drogowego pełnili służbę na autostradzie A2 na terenie powiatu zgierskiego. Około godziny 15.45 w rejonie węzła Stryków mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem typu bus. 25-letni kierujący zachowywał się bardzo nerwowo, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

- Policjanci postanowili sprawdzić, co przewozi mężczyzna. Okazało się, że w aucie znajdowało się prawie 1400 bluz sportowych z podrobionymi znakami towarowymi różnych znanych marek odzieżowych - relacjonują zgierscy policjanci. - Podczas prowadzenia kontroli mężczyzna wyjął z kieszeni 2000 zł i chciał dać je funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności.


Mundurowi zatrzymali 25-latka, który noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Zatrzymany usłyszał już prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej, a także ułatwiania wprowadzania do obrotu podrobionej odzieży. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zadecydował o oddaniu mężczyzny pod dozór policyjny. Na poczet przyszłej kary śledczy zabezpieczyli samochód podejrzanego oraz pieniądze.

Zobacz także

FC10 Zgierz przerwie wyjazdową niemoc? J…

Piękne święto Pułkownika Franciszka Toka…

Już jutro mikołajkowe spotkanie na placu…

[ZDJĘCIA] W Ozorkowie odbył się Przegląd…

Konkurs EZG24: Wygraj bilety na wieczór …

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Bezdomny leżał na chodniku, mógł zamarzn…

100 lat od zaprzysiężenia Jana Świercza …

Szok! Zakładał kominiarkę i masturbował …

W Zgierzu odbędą się wojewódzkie elimina…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

Za nami warsztaty plastyczne dla KGW o t…

Już jutro inauguracja społecznej lodówki…

Pożar w Nakielnicy. Płonął budynek miesz…

Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatoweg…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z gminy Stryków rywa…

Dzięki ozorkowskim dzielnicowym piesi i …

Brak oświetlenia przyczepy spowodował wy…